Puolustusvoimat

Ylennykset puolustusvoimissa 4.6.2010

Lehdistötiedote   •   Kesä 05, 2010 11:21 EEST

Tasavallan presidentti on ylentänyt Puolustusvoimain lippujuhlan päivänä everstiksi Sampo Eskelisen Pääesikunnasta, Jyrki Heinosen Maanpuolustuskorkeakoulusta, Max Sjöblomin Maanpuolustuskorkeakoulusta ja Timo Kakkolan Länsi-Suomen Huoltorykmentistä. Kommodoriksi on ylennetty Juha Vauhkonen Uudenmaan Prikaatista.

Everstiksi:

everstiluutnantti Sampo Ilmari ESKELINEN (PÄÄESIKUNTA)

everstiluutnantti Jyrki Erik HEINONEN (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

everstiluutnantti Max Johannes SJÖBLOM (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

everstiluutnantti Timo Tapio KAKKOLA (LÄNSI-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI)


Kommodoriksi:

komentaja Juha Sakari VAUHKONEN (UUDENMAAN PRIKAATI)


Everstiluutnantiksi:

majuri Riku Juhani SUIKKANEN (PÄÄESIKUNTA)

majuri Eero Kalevi SVANBERG (PÄÄESIKUNTA)

majuri Tero Erkki UKONAHO (PÄÄESIKUNTA)

majuri Timo Marko Tapio NUUTINEN (PUOLUSTUSMINISTERIÖ)

majuri Torsti Aarne Heikki ASTREN (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

majuri Juha Tapio HELLE (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

majuri Marko Rainer KORPELA (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

majuri Timo Pekka SALONEN (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

majuri Jussi Uolevi ANTTILA (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)

majuri Sami Heikki NURMI (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)

majuri Jari Juhani SEPPÄLÄ (PUOLUSTUSVOIMIEN TEKNILLINEN TUTKIMUSLAITOS)

majuri Esa Tapani MÄKINEN (ITÄ-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI)

majuri Kai Rainer KUOSMANEN (ITÄ-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)

majuri Vesa Antero VAINIO (KARJALAN PRIKAATI)

majuri Mikko-Petteri MONOLA (MAASOTAKOULU)

majuri Oula Tapani ASTELJOKI (MAAVOIMIEN ESIKUNTA)

majuri Jari Kai Eerik ENBERG (MAAVOIMIEN ESIKUNTA)

majuri Jukka Esa Taneli HONKANEN (MAAVOIMIEN ESIKUNTA)

majuri Mika Petteri GRANLUND (POHJOIS-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)

majuri Kristian Per FORSELL (MERIVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)

majuri Kimmo Tapani HYVÄRINEN (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)

majuri Tommi Tapio KERÄNEN (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)

majuri Risto Tapani OLLILA (LAPIN LENNOSTO)

majuri Juha Tapani KAUHANEN (SATAKUNNAN LENNOSTO)


Insinöörieverstiluutnantiksi:

insinöörimajuri Ari Pekka NIEMINEN (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)

insinöörimajuri Jouni Pekka MURANEN (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)

insinöörimajuri Raimo Antero SALONEN (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)


Komentajaksi:

komentajakapteeni Juha Matti TORKKELI (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

komentajakapteeni Mika Jukka IMMONEN (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)

komentajakapteeni Kaj Patrik LILLQVIST (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)

komentajakapteeni Jyri Markku SAANIO (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)

komentajakapteeni Juha Aukusti TUOMINEN (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)

komentajakapteeni Jon Axel von WEISSENBERG (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)


Majuriksi:

kapteeni Mikko Juhana VALTANEN (PÄÄESIKUNTA)

kapteeni Tero-Jukka Aleksi KIIANLINNA (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

kapteeni Petri Väinö Tapio SOPPI (HÄMEEN RYKMENTTI)

kapteeni Joni Petteri TAUNILA (HÄMEEN RYKMENTTI)

kapteeni Ari Pekka Juhani KAJANUS (KAINUUN PRIKAATI)

kapteeni Niklas Joakim NYHOLM (KARJALAN PRIKAATI)

kapteeni Vesa Veikko LEHTONEN (LÄNSI-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)

kapteeni Mika Ilari KAJANDER (MAAVOIMIEN ESIKUNTA)

kapteeni Jarkko Tapio TURUNEN (MAAVOIMIEN ESIKUNTA)

kapteeni Janne Petri KANANEN (PANSSARIPRIKAATI)

kapteeni Janne Kaarlo VÄÄNÄNEN (PIONEERIRYKMENTTI)

kapteeni Mika Matti Sakari NIEMI (POHJOIS-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)

kapteeni Raimo Olavi TURTINEN (POHJOIS-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)

kapteeni Jyrki Juhani KUUSRAINEN (PORIN PRIKAATI)

kapteeni Mika Tapani VENTELÄ (PORIN PRIKAATI)

kapteeni Janne Antero KATAINEN (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

kapteeni Jari Sakari MALMINEN (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

kapteeni Sami Sakari HALMO (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

kapteeni Mikko Juhani RINNE-KANTO (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

kapteeni Timo Mikael RAUHALA (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)

kapteeni Antti Juhani RAUTIO (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)

kapteeni Marko Tapio KORHONEN (KARJALAN LENNOSTO)

kapteeni Jarkko Tapio NYKÄNEN (KARJALAN LENNOSTO)

kapteeni Jere Paavo NAARAJÄRVI (ILMAVOIMAT)

Komentajakapteeniksi:

kapteeniluutnantti Pasi Marko Juhani LESKINEN (PÄÄESIKUNTA)

kapteeniluutnantti Tomi Johannes SIHVONEN (LÄNSI-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)

kapteeniluutnantti Marko Urho KARPPINEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

kapteeniluutnantti Janne Antero KUHALAMPI (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

kapteeniluutnantti Yrjö Juha Peter SULTSI (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)


Insinöörimajuriksi:

insinöörikapteeni Juha Risto KOIVULA (PÄÄESIKUNTA)

insinöörikapteeni Aki Pekka KIRJAVAINEN (ITÄ-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI)

insinöörikapteeni Jukka Pekka VATANEN (LÄNSI-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI)

insinöörikapteeni Kimmo Juhani KOJO (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)

insinöörikapteeni Anu Maarika OJALA (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)

insinöörikapteeni Juho Petri INGALSUO (VIESTIRYKMENTTI)

insinöörikapteeni Eero Pellervo LATUKKA (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)

insinöörikapteeni Raimo Tapio SUOTUNEN (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)

insinöörikapteeni Veli-Matti Kalevi JOENNIEMI (SATAKUNNAN LENNOSTO)

insinöörikapteeni Joni Timo Petteri VALKAMA (ILMAVOIMAT)


Insinöörikomentajakapteeniksi:

insinöörikapteeniluutnantti Ilkka Tapani MÄKINEN (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)


Kapteeniksi:

yliluutnantti Juha Markku Tapani KOKKO (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

yliluutnantti Vesa Tapani KYNSIJÄRVI (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

yliluutnantti Sami Mikael RAUTIO (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

yliluutnantti Jere Ilari PERKIÖKANGAS (HÄMEEN RYKMENTTI)

yliluutnantti Juha Pekka HAAPARANTA (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

yliluutnantti Kalle Mikael KALLIO (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

yliluutnantti Antti Kalervo KOVALAINEN (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

yliluutnantti Juha Olavi PAAKKARI (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

yliluutnantti Jari Mikael RIKKONEN (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

yliluutnantti Antti Samuli WALTARI (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

yliluutnantti Isto Tapio NYYSSÖNEN (KAINUUN PRIKAATI)

yliluutnantti Manu Valtteri SALOMAA (KAINUUN PRIKAATI)

yliluutnantti Jussi Akusti TAMMELIN (KAINUUN PRIKAATI)

yliluutnantti Jyrki Sebastian Michael ANTILA (KARJALAN PRIKAATI)

yliluutnantti Jussi Martti Ilmari ERONEN (KARJALAN PRIKAATI)

yliluutnantti Mika Tapani MÄENPÄÄ (KARJALAN PRIKAATI)

yliluutnantti Pertti Juhani VESURI (KARJALAN PRIKAATI)

yliluutnantti Jarno Ilari HANHISALO (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)

yliluutnantti Tommi Veli Tapio JÄÄSKELÄINEN (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)

yliluutnantti Mikko Juhani KUUSISTO (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)

yliluutnantti Paul Ilari JAVANAINEN (MAASOTAKOULU)

yliluutnantti Niko Juhana JUNNONEN (MAASOTAKOULU)

yliluutnantti Jarkko Tuomas KOISTINEN (MAASOTAKOULU)

yliluutnantti Mika Ville Johannes PENTTINEN (MAASOTAKOULU)

yliluutnantti Jaakko Juho Ilmari MUSTONEN (PANSSARIPRIKAATI)

yliluutnantti Juha Matti URPELAINEN (PANSSARIPRIKAATI)

yliluutnantti Jussi Petteri KOMULAINEN (PIONEERIRYKMENTTI)

yliluutnantti Kari Juhani PIETILÄ (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI)

yliluutnantti Marko Kristian VÄRRI (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI)

yliluutnantti Niko Sebastian SAVOLAINEN (PORIN PRIKAATI)

yliluutnantti Aki Matti KUKKONEN (RESERVIUPSEERIKOULU)

yliluutnantti Raimo Arto ALATÖRMÄ (TYKISTÖPRIKAATI)

yliluutnantti Markus Juhana RIIHONEN (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

yliluutnantti Henri Mikael HÄKKINEN (VIESTIRYKMENTTI)

yliluutnantti Markus Leo Johannes LAMMI (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)

yliluutnantti Karl Marcus LÖNNQVIST (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)

yliluutnantti Henry Markus MIKKONEN (ILMAVOIMIEN ESIKUNTA)

yliluutnantti Aki Mika Martti VESTERBACK (ILMAVOIMAT)

yliluutnantti Kimmo Kristian PAAVILAINEN (ILMASOTAKOULU)

yliluutnantti Ilkka Juhani PÄÄKKÖNEN (ILMASOTAKOULU)

yliluutnantti Janne Petteri VOUTILAINEN (ILMASOTAKOULU)

yliluutnantti Mikko Johannes LEMPINEN (KARJALAN LENNOSTO)

yliluutnantti Janne Esko KÄLLI (LAPIN LENNOSTO)

yliluutnantti Atro Johannes SAUKKO (LAPIN LENNOSTO)

yliluutnantti Jonne Mikael HOVILAINEN (LENTOSOTAKOULU)

yliluutnantti Johannes Kalervo KAARTINEN (LENTOSOTAKOULU)

yliluutnantti Antti Kalevi KORPI (SATAKUNNAN LENNOSTO)

yliluutnantti Jaakko Vihtori KONTONIEMI (ILMAVOIMAT)

yliluutnantti Joonas Antti Aleksi LEPPÄNEN (ILMAVOIMAT)

yliluutnantti Pekka Martti Tapio LAITINEN (KAINUUN PRIKAATI)

yliluutnantti Harri Antero HINTSANEN (KARJALAN PRIKAATI)

yliluutnantti Jari Kullervo HEIKKINEN (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI)

yliluutnantti Jari Pekka LEVO (PORIN PRIKAATI)

yliluutnantti Kimmo Yrjö Ilari HAATANEN (PANSSARIPRIKAATI)

yliluutnantti Juha Tapani PAPINSAARI (PANSSARIPRIKAATI)

yliluutnantti Kimmo Sakari RANTAKEISU (POHJOIS-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)

yliluutnantti Jouko Juhani TALVIAHO (LAPIN LENNOSTO)

yliluutnantti Jorma Olavi SIISKONEN (KARJALAN LENNOSTO)

yliluutnantti Pentti Kalevi KINNUNEN (ILMASOTAKOULU)

yliluutnantti Hannu Matti LUOMANEN (LENTOSOTAKOULU)

yliluutnantti Petri Juhani HAKALA (ILMAVOIMAT)


Insinöörikapteeniksi:

insinööriyliluutnantti Sami Tero Kalevi IDÄNHEIMO (PÄÄESIKUNTA)

insinööriyliluutnantti Anders Tommy Joakim FURU (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)

insinööriyliluutnantti Ilkka Tapani KUJAMÄKI (PUOLUSTUSVOIMIEN TEKNILLINEN TUTKIMUSLAITOS)

insinööriyliluutnantti Ville Onni Ilmari VETTENRANTA (KOEAMPUMALAITOS)

insinööriyliluutnantti Juha Pekka HUMALAJOKI (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)

insinööriyliluutnantti Mika Petri Tapani LANKINEN (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)

insinööriyliluutnantti Mika Kristian RAJALA (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)

insinööriyliluutnantti Juha Henrikki AHOLA (RÄJÄHDELAITOS)

insinööriyliluutnantti Tom Kristian FINCKE (VIESTIRYKMENTTI)

insinööriyliluutnantti Sami Krister SUNDSTRÖM (VIESTIRYKMENTTI)

insinööriyliluutnantti Mika Ari Olavi VUORINEN (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)

insinööriyliluutnantti Jarno Kalevi SAVONEN (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)

insinööriyliluutnantti Rami Petteri MYLLYNIEMI (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)


Lääkintäkapteeniksi:

ylikersantti Kai Tapio VILKMAN (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS)


Musiikkikapteeniksi:

musiikkiyliluutnantti Lauri Jaakko NURILA (POHJOIS-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)


Teknikkokapteeniksi:

teknikkoyliluutnantti Vesa Tapio MOILANEN (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)


Kapteeniluutnantiksi:

yliluutnantti Pekka Tapio HIETAKANGAS (MERISOTAKOULU)

yliluutnantti Juha Kristian LÄHTEENMÄKI (MERISOTAKOULU)

yliluutnantti Juuso Petteri SÄÄMÄNEN (MERISOTAKOULU)

yliluutnantti Johan Anders ALANKO (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

yliluutnantti Pauli Johannes LEMPA (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

yliluutnantti Markus Erik-Mattias MATTILA (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

yliluutnantti Kari Pekka LEHTO (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

yliluutnantti Ilkka Eerik Tapio STENBERG (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

yliluutnantti Timo Tuomas Vilhelm SYVÄNEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

yliluutnantti Veli Samuli PIHLAJA (UUDENMAAN PRIKAATI)

yliluutnantti Ossi Kaleva VÄISÄNEN (UUDENMAAN PRIKAATI)

yliluutnantti Leo Alfred ELO (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS)

yliluutnantti Risto Juhani KEMPPAINEN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

yliluutnantti Mauno Mikael ALOPAEUS (UUDENMAAN PRIKAATI)


Insinöörikapteeniluutnantiksi:

insinööriyliluutnantti Marko Kalevi HÄMÄLÄINEN (MERISOTAKOULU)

insinööriyliluutnantti Mikko Paavali VILJAINEN (MERIVOIMIEN TUTKIMUSLAITOS)


Yliluutnantiksi:

luutnantti Ilari Olavi Arinpoika VÄHÄ-PIETILÄ (MAANPUOLUSTUSKORKEAKOULU)

luutnantti Tommi Kristian KANGASMAA (PÄÄESIKUNTA)

luutnantti Jari Antero ILMARINEN (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)

luutnantti Tomi Juhani KIVIKARI (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)

luutnantti Tero Jussi LUMILAMPI (PUOLUSTUSVOIMIEN JOHTAMISJÄRJESTELMÄKESKUS)

luutnantti Sami Petteri ESKOLA (PUOLUSTUSVOIMIEN TIEDUSTELUKESKUS)

luutnantti Tuomo Tapani TAMMELA (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS)

luutnantti Sakari Jorma Kalevi VARJAKOSKI (SOTILASLÄÄKETIETEEN KESKUS)

luutnantti Riku Tapani KOLHANEN (ETELÄ-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI)

luutnantti Thomas Benjamin SALMELAINEN (ETELÄ-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)

luutnantti Vesa Tapani HAKALA (HÄMEEN RYKMENTTI)

luutnantti Juha Paavali HALONEN (HÄMEEN RYKMENTTI)

luutnantti Juho Rikhard HELL (HÄMEEN RYKMENTTI)

luutnantti Mikko Juhani KOTINURMI (HÄMEEN RYKMENTTI)

luutnantti Arto Tapani NIEMI (HÄMEEN RYKMENTTI)

luutnantti Matti Tapio MYKRÄ (ITÄ-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)

luutnantti Jarmo Mikael SALMI (JÄÄKÄRIPRIKAATI)

luutnantti Mikko Mikael LAHTI (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

luutnantti Juha Petri Johannes MÄÄTTÄLÄ (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

luutnantti Thomas Erik RÖNNHOLM (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

luutnantti Jerkka Jeremias TUPPURAINEN (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

luutnantti Janne Artturi AITTAMAA (KAINUUN PRIKAATI)

luutnantti Timo Tapani ALANKO (KAINUUN PRIKAATI)

luutnantti Pekka Sami Mikael JUNTTILA (KAINUUN PRIKAATI)

luutnantti Jari-Pekka Kalevi KOSKELO (KAINUUN PRIKAATI)

luutnantti Vesa Antti Nikodemus KUMPULAINEN (KAINUUN PRIKAATI)

luutnantti Arto Aarne Juhani MONONEN (KAINUUN PRIKAATI)

luutnantti Jani Juhani MÄÄTTÄ (KAINUUN PRIKAATI)

luutnantti Janne Kalevi OTTAVAINEN (KAINUUN PRIKAATI)

luutnantti Helinä Marketta TURTINEN (KAINUUN PRIKAATI)

luutnantti Rolf Georg Kristian ERIKSSON (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Markku Johannes HARJULA (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Sami Johannes KETOLA (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Pasi Juhani LANKINEN (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Jukka-Pekka MASALIN (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Janne Severi MÄKINEN (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Lassi Ilari SALO (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Mikko Toivo Sakari SANTALA (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Jani Kristian TALVENSAARI (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Janne Petri Samuli VAARA (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Toni Markus VESTERBERG (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Aapo Tuomas VIINAMÄKI (KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Jarmo Antero AIKIO (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)

luutnantti Henri Erik HAAHTI (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)

luutnantti Petri Jaakko KONTSAS (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)

luutnantti Juha Jaakko RANTALA (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)

luutnantti Pasi Hannu VÄISÄNEN (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)

luutnantti Vesa Rikupekka JÄRVELÄINEN (LÄNSI-SUOMEN SOTILASLÄÄNIN ESIKUNTA)

luutnantti Jani Anders HAUTALA (MAASOTAKOULU)

luutnantti Ville Ilari TOIVANEN (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)

luutnantti Esa Petteri KOSKINEN (PIONEERIRYKMENTTI)

luutnantti Jouni Juhani OINONEN (PIONEERIRYKMENTTI)

luutnantti Karri Olavi KALENIUS (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Tero Petteri METELINEN (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Jani Pauli PAJARI (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Timo Pekka TARVAINEN (POHJOIS-KARJALAN PRIKAATI)

luutnantti Sami Aimo AHOLA (PORIN PRIKAATI)

luutnantti Hannu Raimo Ensio KAIKKONEN (PORIN PRIKAATI)

luutnantti Tuomo Antinpoika KOIVISTO (PORIN PRIKAATI)

luutnantti Markku Juhani KORPELA (PORIN PRIKAATI)

luutnantti Juha Pekka Mikael RINTA-KETURI (PORIN PRIKAATI)

luutnantti Kari Kalevi SORKKILA (PORIN PRIKAATI)

luutnantti Mikko Antero HOKKANEN (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Sami Tapani HÄMÄLÄINEN (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Jere Aaro Olavi LAMPINEN (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Henri Markus LUUKKONEN (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Karri Leo NISKANEN (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Ari Sakari PIETILÄINEN (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Jari Markku Juhani PIKKARAINEN (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Antti Mikael RIIKONEN (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Aapo Samuli RINNE (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Mikko Kustaa RUUSUNEN (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Mika Tapani SAKSALA (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Vesa Tapio SARJA (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Pasi Petteri SUVITIE (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Janne Juha Vihtori VAAHTERA (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Samu Virkko VÄÄTÄINEN (PANSSARIPRIKAATI)

luutnantti Jan Peter GYLDEN (RESERVIUPSEERIKOULU)

luutnantti Pasi Tapio KONTINEN (RESERVIUPSEERIKOULU)

luutnantti Vesa Heikki LEIJALA (RESERVIUPSEERIKOULU)

luutnantti Toni Pekka TIITINEN (RESERVIUPSEERIKOULU)

luutnantti Olli Johannes VALTONEN (RESERVIUPSEERIKOULU)

luutnantti Perttu Juhani YLINEN (RESERVIUPSEERIKOULU)

luutnantti Timo Juhani AROLA (TYKISTÖPRIKAATI)

luutnantti Ville Kustaa Iisakki KATAJAMÄKI (TYKISTÖPRIKAATI)

luutnantti Jari-Pekka PIRHONEN (TYKISTÖPRIKAATI)

luutnantti Jani-Petteri VIENOLA (TYKISTÖPRIKAATI)

luutnantti Tapio Juha ALA-KOJOLA (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

luutnantti Tommi Martin HENDRIKS (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

luutnantti Jerry Pekka LEHTINEN (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

luutnantti Jaska Petteri LEINO (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

luutnantti Arto Sakari PEURA (UTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

luutnantti Juha Petteri AHO (VIESTIRYKMENTTI)

luutnantti Hannu Petteri ILLIKAINEN (LAPIN LENNOSTO)

luutnantti Joni Miikka Petteri KINNARI (LAPIN LENNOSTO)

luutnantti Tero Ilmari SAIHOVAARA (LAPIN LENNOSTO)

luutnantti Janne Tuomas VUOJÄRVI (LAPIN LENNOSTO)

luutnantti Jyrki Juhani FORSMAN (SATAKUNNAN LENNOSTO)

luutnantti Jussi Ilmari KUJANPÄÄ (SATAKUNNAN LENNOSTO)

luutnantti Juha Kalevi ONNILA (SATAKUNNAN LENNOSTO)

luutnantti Jani Petteri PAKARINEN (SATAKUNNAN LENNOSTO)

luutnantti Janne Petteri MARTIKAINEN (SATAKUNNAN LENNOSTO)

luutnantti Jussi Tapio NEVALA (SATAKUNNAN LENNOSTO)

luutnantti Jani Veli Petteri LAITINEN (KARJALAN LENNOSTO)

luutnantti Olli Pekka MIETTINEN (KARJALAN LENNOSTO)

luutnantti Pekka Markus HONKANEN (ILMASOTAKOULU)

luutnantti Kim Sebastian KARHULAHTI (ILMASOTAKOULU)

luutnantti Juha Mikael SALONEN (ILMASOTAKOULU)

luutnantti Timo Kristian VÄLIMAA (ILMASOTAKOULU)

luutnantti Rami Markus HUHTA (LENTOSOTAKOULU)

luutnantti Pasi Mauno Antero HUHTALA (LENTOSOTAKOULU)

luutnantti Janne Tapani KUURU (LENTOSOTAKOULU)

luutnantti Raimo Juhani TIKKANEN (LENTOSOTAKOULU)

luutnantti Eero Mikael PALMU (LENTOSOTAKOULU)

luutnantti Jouni Samuel HÄNNINEN (ILMAVOIMAT)

luutnantti Heikki Tapio KORPPINEN (ILMAVOIMAT)

luutnantti Jari Olavi ROSCHIER (ILMAVOIMAT)

luutnantti Vesa Tapio TISSARI (ILMAVOIMAT)

luutnantti Jan-Kristian BERGMAN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Tero Juhani FÄLT (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Jyri Antero HOLMA (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Miikka Olavi LAINE (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Mika Petteri LEHTIMÄKI (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Toni Caius MANNINEN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Sami Jaakko TEIKARI (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Mika Marko Petteri AHAVA (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Antti Juhani BLOMQVIST (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Tomi Eerik FROSTERUS (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Kim Johan HANEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Markku Juhani HERD (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Teemu Juha KAVANDER (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Toni Markus KOSKIVIRTA (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Harri Markus LAINIO (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Mikko Eero Johannes NUMMELIN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Jani Petteri PARVIAINEN (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Henri Kristian ROINE (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Timo Jukka RYYTTY (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Jouni Kalevi TILLI (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Ville Matias TUPPURA (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Vesa-Matti YLITALO (SUOMENLAHDEN MERIPUOLUSTUSALUE)

luutnantti Erik Johannes MÄNTYALA (UUDENMAAN PRIKAATI)

luutnantti Topi Petteri Bernhard ROSENDAHL (UUDENMAAN PRIKAATI)

luutnantti Thomas Patrik STRENG (UUDENMAAN PRIKAATI)

luutnantti Yrjö Mikko Johannes TURKKA (UUDENMAAN PRIKAATI)

Insinööriyliluutnantiksi:

insinööriluutnantti Petteri Veikko Emil SOINTU (KARJALAN PRIKAATI)

insinööriluutnantti Tom Kalervo MERIVIRTA (MAAVOIMIEN MATERIAALILAITOKSEN ESIKUNTA)

insinööriluutnantti Arto Juhani HOKKANEN (VIESTIRYKMENTTI)

insinööriluutnantti Jani-Pekka KARTANO (MERIVOIMIEN ESIKUNTA)

insinööriluutnantti Marko Mikael PARANTAINEN (ILMAVOIMIEN MATERIAALILAITOS)


Teknikkoyliluutnantiksi:

teknikkoluutnantti Hannu Tapio KIISKI (KARJALAN PRIKAATI)

teknikkoluutnantti Jussi-Pekka LESKINEN (LAPIN ILMATORJUNTARYKMENTTI)

teknikkoluutnantti Tuomo Kalervo KRAFT (KARJALAN LENNOSTO)


Luutnantiksi:

vänrikki Tuukka Uolevi SAARINEN (KAARTIN JÄÄKÄRIRYKMENTTI)

vänrikki Tero Samuli HEIKARI (KARJALAN PRIKAATI)

vänrikki Kai Mikael HARJU (PANSSARIPRIKAATI)

vänrikki Jani Marko MÄKINEN (TYKISTÖPRIKAATI)


Insinööriluutnantiksi:

alikersantti Harri Pentti Kalervo VARIMO (KARJALAN PRIKAATI)

ylikersantti Harri Mikael KESKIMÄKI (LÄNSI-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI)

kersantti Jussi-Pekka KOSKINEN (LÄNSI-SUOMEN HUOLTORYKMENTTI)

ylikersantti Anttijussi MÄKELÄ (TYKISTÖPRIKAATI)

alikersantti Mika Ville Juhani RANTANEN (VIESTIRYKMENTTI)

vääpeli Seppo Juhani MÄENPÄÄ (VIESTIRYKMENTTI)

alikersantti Mikko Tapio HÄMÄLÄINEN (SAARISTOMEREN MERIPUOLUSTUSALUE)

ylikersantti Juha Tapani VIRTANEN (ILMAVTK)

kersantti Lassi Tuomas KRAFT (KARJALAN LENNOSTO)


Teknikkoluutnantiksi:

alikersantti Matti Viljami HAKKARAINEN (JÄÄKÄRIPRIKAATI)