Gå videre til innhold

Siste nytt

  • Forlenger leieavtale og fornyer for 100 millioner kroner

    Strawberry og Star Property er enige om en ny langtidskontrakt for Clarion Hotel Trondheim. Den nye leieavtalen inneholder også planer om renovering for 100 millioner kroner. Trondheims største hotell er nå resignert med en ny leieavtale mellom Strawberry og Star Property. Avtalen strekker seg over 20 år med opsjon på ytterligere 10 år.

  • Nå kan du bo i Hushovd-suiten på Comfort Hotel Grimstad

    Nye Comfort Hotel Grimstad er endelig åpnet, og på åpningsdagen kunne hotellet vise frem en helt spesiell suite og et helt spesielt møterom. Begge til ære for byens to store sykkelprofiler. Med nye Comfort Hotel Grimstad plassert i Teknologiparken, får sørlandsbyen en møtearena og et topp moderne hotell for både forretnings- og fritidsreisende. 

  • Strawberry fortsetter veksten i Danmark

    Inn i porteføljen over konsernets frittstående medlemshoteller kommer historiske Jørgensens Hotel i Horsens.
    Med Jørgensens Hotel som nytt tilskudd til den danske hotellporteføljen, har Strawberry nå hoteller i København sentrum, på Kastrup flyplass, i Odense, Frederikshavn og Horsens.
    – Vi fortsetter veksten i Danmark med å ønske Jørgensens Hotel velkommen til Strawberry-familien. Hotell

  • I dag åpner Quality Hotel The Book i Göteborg

    Midt i Gøteborgs voksende event- og messeområde, i det som tidligere var boktrykkeriet til Rundqvists Boktryckeri, åpner Quality Hotel The Book i dag dørene.
    Reiselivsnæringen i Göteborg vokser raskt, drevet av både et økende antall internasjonale besøkende og byens mål om å doble antall kommersielle gjestedøgn innen 2030. Med World of Volvo, utviklingen av Liseberg som helårsdestinasjon og Sv

  • Espen Nordhagen blir ny hotelldirektør på Quality Hotel Expo

    Espen Nordhagen fortsetter reisen sin i Strawberry og blir ny hotelldirektør på Quality Hotel Expo på Fornebu.
    Nordhagen kommer fra stillingen som hotelldirektør på Comfort Hotel Karl Johan i Oslo, hvor han har ledet hotellet siden september 2021. I løpet av denne perioden har han også parallelt hatt ansvaret for Comfort Hotel Grand Central, Comfort Hotel Union Brygge og Comfort Hotel Bergen

  • Åtte utmerkelser til Strawberry under Falstaff Hotel Awards

    Strawberry mottok åtte utmerkelser da Falstaff denne uken presenterte Falstaff Nordics Hotel Guide 2026. Prisene ble delt ut under arrangementet som ble holdt på Hotel At Six i Stockholm 26. mai.
    Falstaff Hotel Awards samler noen av de fremste aktørene innen nordisk og baltisk hotell- og reiselivsnæring for å kåre regionens beste hotellopplevelser. Under årets prisutdeling ble flere av Strawbe

  • Ingrid Håvik ble tildelt Bærekraftsprisen under HER Awards 2026

    Strawberry sin leder for ansvarlig innkjøp, Ingrid Håvik, ble tildelt bærekraftsprisen under HER Awards 2026. I tillegg var teknologidirektør Kari Anna Fiskvik nominert til Årets Lederstjerne.
    HER Awards er en årlig prisutdeling som hedrer kvinnelige gründere, ledere og ildsjeler i Norge som skaper verdi innenfor næringsliv og samfunn. I år var det nærmere 2 000 nominasjoner og over 76 000 st

Kontakter