Finansdepartementet Norge

Nytt styre i Finanstilsynet

Pressemelding   •   feb 24, 2010 10:46 CET

Finansdepartementet har i dag oppnevnt nytt styre i Finanstilsynet. Endre Skjørestad er oppnevnt som ny styreleder.

Skjørestad er oppnevnt fra 15. april 2010. De øvrige medlemmene av styret er oppnevnt fra 1. mars 2010. Styret er oppnevnt for perioden fram til 1. mars 2014. Nåværende leder i styret i Finanstilsynet, Finn Hvistendahl er oppnevnt som leder fra 1. mars og fram til og med 14. april 2010.

Styret i Finanstilsynet vil bestå av:

Advokat

Endre Skjørestad

Sandnes

leder (fra 15. april 2010)

Sivilingeniør

Finn Hvistendahl

Oslo

leder (fra 1. mars til og med 14. april 2010)

Ass. direktør

Vivi Lassen

Oslo

nestleder

Professor

Hilde C. Bjørnland

Bærum

medlem

Professor

Mette Bjørndal

Bergen

medlem

Konsernsjef

Trond R. Reinertsen

Trondheim

medlem

Førsteamanuensis

Beate Sjåfjell

Asker

1. varamedlem

Avdelingsdirektør

Jostein Skaar

Bergen

2. varamedlem

 

I tillegg vil Norges Bank ha en observatør i styret:

Direktør

Birger Vikøren

Bærum

observatør (fra 15. april 2010)

Observatøren i styret fra Norges Bank vil perioden 1. mars til og med 14. april 2010 være direktør Arild J. Lund.