Norges Kampsportforbund

Resultater fra Norgesmesterskapet i karate

Pressemelding   •   mar 18, 2012 00:03 CET

Lørdag arrangerte  Norges Kampsportforbund i samarbeid med Nippon karate klubb i Drammen Norgesmesterskapet i karate i St.Halvardhallen i Drammen. Hele 280 utøvere fra 54 klubber fra hele landet deltok i mesterskapet. Kongepokalen gikk til Maria Bruzell Roll og til Stian Bagroen begge fra Mizuchi karateklubb i Bærum. Det er  femtegangen at Stian Bagroen vinner kongepokalen.

Det ble arrangert norgesmesterskap i semikontakt og fullkontakt karate innenfor godkjente regelverk, herunder WKF, fullkontakt og shobu ippon.

Resultater :

Klasse fullkontakt med begrensinger

Jenter -70 kg
1.Henriette Liland,Bryne KK
2.Linn Hildre Solem,Kristiansund KK
3.Jonassen Maren, Gandsfjord KK
4.Matilde Walmsness,Færder KK 


Gutter -70 kg
Robin Larsen,Færder KK
Realf Ottesen,Lyngdal KK
Erik Livermore,Horten KK
Vebjørn Christensen ,Horten KK

Klasse Gutter -80 kg
1.Jone Eide,Lyngdal KK
2.Henrik Matzov,Ringerike KK
3.Kristian Ronæs,Haugesund KK
3. Are R. Aleksandersen ,Vadsø KK

Klasse Gutter -90 kg
1.Sindre Indal Jensen,Finnsnes KK
2.Ørjan Johnsen,Tromsø KK
3. Sander Kirketeig, Sandnes KK

Klasse Gutter + 90 kg
1.Atle Lomeland,Bryne KK
2.Ailo Aleksander Mikkelsen ,Sør-Varanger K KK
3.Lars Harald Johansen , Kristiansund KK

Klasse Damer -60 kg
1.Torhild Bjella,Ringerike KK
2.Jeanette Johannessen,Bergen KK
3.Gilda Bjørnson Færder KK
3.Kjersti Sognnæs, Fyllingen KK

Klasse Damer -70 kg
1.Irene Jensen Skjelfjord,Bergen Karate KK
2.Marleen  Gregusson , Tromsø KK
3. Venus Kardar , Lørenskog KK

Klasse Damer +70 kg
1. Camilla Styve Gullaksen,Fyllingen KK
2. Marte Kvamme Strømmen, Bergen karate kampsportklubb
3. Sonja N Thrana. Vågsbygd KK
3. Susanne Gardøl, Lungdal KK


Klasse Herrer -80 kg
1.Morten Mattson,Lørenskog KK
2.Hosein Ahmadi Abdul,Tromsø KK
3.Stepan Pedersen,Kristiansund KK
4.Mats Henden,Kristiansund KK

Klasse Herrer -90 kg
1.
Steinar Nordnæs,Fyllingen KK
2.Asle Nilsen, Fylingen KK

Klasse Herrer + 90 kg
1.Odd Kjetil Liland,Bryne KK
2.Endre Solem,Bergen Karate KK
3.Ronny Stensnes,Horten KK
3.Marcin Ciesielski, Lørenskog KK

Klasse fullkontakt

Fullkontakt Damer Lettvekt -60 kg
1.June Arnøy,Bryne KK
2.Beathe Hegerland,Haugesund K KK

Fullkontakt Damer Tungvekt +70 kg
1.Caroline H.Braut Astrid,Bryne KK
2.Kaja Kapstad,Lørenskog KK
3.Anne-Therese Wike-Hov,Færder KK

Fullkontakt Herrer -70 kg
1.Geir K.H Kyllingstad,Bryne KK
2.Thenh Duc Nguyen,Bergen Karate og Kampsport Klubb

Fullkontakt Herrer -80 kg
1.
Ole Garborg Østrem,Bryne KK
2.Rasmus Orstad,Bryne KK
3.Bjørn Erik Orstad,Bryne KK
3.Daniel Patel,Bergen Karate og Kampsport Klubb

Fullkontakt Herrer -90 kg
1.Oddgeir Horvei,Bryne KK
2.Morten Waldeland,Bryne KK
3.Denny Solhaug Per, Mudo Team Skien
4.Robin Bøe Christoffer,Horten KK

Fullkontakt Herre +90 kg
1.Ivan Tobiassen,Bryne KK
2.Eiving Nærland,Gandsfjord KK

Raskeste seier fullkontakt  : Morten Mattson;Lørenskog KK
Beste utøver fullkontakt : Østrem Ole Garborg,Bryne KK


klasse Shobu Ippon

Kumite Jenter  16 - 18 år                     
1.Nora Elmrani,Marienlyst KK
2. Rakel Thuv Kosmo,Tsunami S KK

Kumite Damer
1.Tatiana Abeleva,Trondheim S KK
2.Madelen Ringø Marienlyst KK
3.Anna-Lisa Rueter,Ås KK

Kumite Gutter 16 - 18 år                             
1. Stian Dyrnes,Trondheim S KK
2. Julian Aaserud,Sakura KK
3. Richard Erichsen,Sakura K
3 Christian Pøhl,Haagensen Holm,Sakura KK

Kumite Herrer
1.Mostafa Elmrani Mohammed,Marienlyst KK
2.Ronny Råmunddal,Marienlyst KK
3.Sarunas Sokolovas,Sakura KK
3.Johan Bjørneby, Ås Karateklubb

KLASSE KATA

KATA JENTER UNGDOM
1.Nivetha Kanagaratnam,Mizuchi KK
2.Ronja Ek,Mizuchi KK
3.Emma Svartveit Osmundsen,Sveio KK
3.Pernille Svartveit Osmundsen, Sveio KK

KATA JENTER KADETT
1.Julie Kristin Karadash Tresfjord KK
2.Tanja Emilie Henriksen,Narvik KK
3.Karin Haga,Stavanger KK
3.Camilla Thon Skaanes, Mizuchi KK

KATA JENTER JUNIOR
1.Elise B.Vinje,Nippon KK
2.Tina Lafton Hansen,Marienlyst KK
3.Tina Marosan, Troll KK
3.Nora Elmrani, Marienlyst KK

KATA DAMER SENIOR
1.Ninda Wanda Yuniar,Moss KK
2.Kim Theresa Tran Hoang,Satori KK
3.Viktoria Berven Svendsen,Tresfjord KK
3.Monessa Tørge,Stavanger KK

KATA GUTTER UNGDOM
1.SebastianPettersen, Marienlyst KK
2.Daniel Cho Johnsen,Sentrum Kampsport
3.Sebastian R.Tenmann, Mizuchi KK
4.Ole Christian Hansen,Sentrum Kampsport

KATA GUTTER KADETT
1.Jarl Kristian Gjerde,Tresfjord KK
2.Gustav Drabløs Myreng Carl,Mizuchi KK
3.Ruben Vinje   Fagerland,Sentrum KK
3.Stian Eike,Sentrum KK

KATA GUTTER JUNIOR
1.Christian Pøhl Holm Haagensen,Sakura KK
2.Richard Erichsen,Sakura KK
3.Joakim Knapper,Tiger KK
3.Halvor Grønvold,Tiger KK

KATA HERRER SENIOR
1.Pål Vatsvåg Nielsen,Stavanger KK
2.Paul Morten Medhus,Tresfjord KK
3.Vahid Syadat,Mizuchi KK
3.Sang Tran,Sho Bu Kan KK

 

KLASSE WKF KUMITE

Kumite Jenter Ungdom -43
1.Ronja Ek,Mizuchi KK
2.Silje Adele Engsmyr,Sarpsborg KK
3.Pernille Svartveit Osmundsen,Sveio KK
3.Marie Emilie Engsmyr,Sarpsborg KK

Kumite Jenter Ungdom -49
1.Marie Salterød Sjåvik,Mizuchi KK
2.Tiril S Haaland,Os Kobudokan KK
3.Synniva Eirin Søvik,Sveio KK

Kumite Jenter Ungdom +49
1.Celin  Brorstad, Sentrum Kampsport
2.Aina Svendsen,Mizuchi KK
3.Jine Hussein,Tyholmen KK

Kumite Gutter Ungdom -45
1.Ole Christian Hansen,Sentrum Kampsport
2.Daniel Cho Johnsen,Sentrum Kampsport
3.Armin Palislamovic,Os Kobudokan KK
3.Enxhell Shehi ,Sarpsborg KK


Kumite Gutter Ungdom -51
1.Thanh Binh Nguyen,Troll KK
2.Kristiansen Henrik Rønning,Sentrum Kampsport
3.Sander Olsen Dahlin,Sarpsborg KK
3.Sebastian R.Tenmann,Mizuchi KK

Kumite Gutter Ungdom +51
1.Didrik Mangseth,Vågsbygd KK
2.Morten Hjerpaasen,Asker KK
3.Edian Mulalic, Mizuchi KK
3.Haakon Karstensen,Skedsmo KK

Kumite Jenter Kadett -54
1.Camilla Thon Skaanes,Mizuchi KK
2.Embla Othilie Von Ahnen,Troll KK
3.Karin Haga,Stavanger KK
3.Agnes Rollheim Larsen,Stavanger KK

Kumite Jenter Kadett +54
1.Louise Jørnsdatter Klepper Kassi,Sho Bu Kan KK
2.Rikke Årdal,Vågsbygd KK
3.Pria Sehjpal,Vågsbygd KK
3.Frida El-Adawy,Tyholmen KK

Kumite Gutter Kadett -57
1.Jonathan Pedersen ,Skedsmo KK
2.Simen Sletten,Vågsbygd KK
3.Roy Andre Austrått,Hå KK
3.Gustav Drabløs Myreng Carl, Mizuchi KK


Kumite Gutter Kadett -63
1.Philip Larsen,Troll KK
2.Stian Eike,Sentrum KK
3.Ruben Vinje Fagerland,Sentrum KK
3.Aner Palislamovic,Os Kobudokan KK


Kumite Gutter Kadett -70
1.Hasan Hussein,Tyholmen KK
2.Tommy Kamhaug,Sarpsborg KK
3.Jostein Egenes,Tyholmen KK
3.Arber Hakanjin,Asker KK

Kumite Jenter Junior -59
1.Ariana Alic,Vågsbygd KK
2.Yvonne Murray,Mizuchi KK
3.Elena Andrès,Os Kobudokan KK

Kumite Jenter Junior +59
1.Lotte Ørbæk Andersen,Stavanger KK
2.Tina Marosan,Troll KK
3.Marita Moen Vedvik Silje,Mizuchi KK

Kumite Gutter Junior -61
1.Balder Hjerpaasen,Mizuchi KK
2.Christian Pøhl Holm Haagensen,Sakura KK
3.Tom Vikestad, Rana KK
3.Andreas Strømsnes,Rana KK

Kumite Gutter Junior -68
1.Thomas Fjeldberg,Skedsmo KK
2.Martin Tat,Vågsbygd KK
3.Mustafa Hussein ,Tyholmen KK
3.Bartnes Preben Mørner, Stavanger KK


Kumite Gutter Junior -76
1.Åsmund Slettevold,Os Kobudokan KK
2.Vegard Gjøsund,Os Kobudokan KK
3.Julian Aaserud,Sakura KK
3.Jacob van Eeden Skårnes,Halden KK

Kumite Gutter Junior +76
1.Karl Andre Svendsen,Mizuchi KK
2.Henrik Mangseth,Vågsbygd KK
3.Tobias Opso,Asker KK
3.Philip Georg Sælid,Troll KK

Kumite Damer Senior -501.Isabelle Aguilera, Mizuchi KK
2.Tonje Skeie Hjelle,Os Kobudokan KK


Kumite Damer Senior -55
1.Maria Bruzell Roll,Mizuchi KK
2.Bettina Alstadsæther, Stavanger KK
3.Loise Lande Dommersnes,Haugaland KK
3.Yuniar Ninda Wanda,Moss KK

Kumite Damer Senior -61
1.Gitte Helene Brunstad,Mizuchi KK
2.Hege Haavaldsen,Mizuchi KK
3.Malene J. Drabløs Myreng,Mizuchi KK
3.Monika Arvoni,OSI Karate

Kumite Damer Senior -68
1.Caroline Andrea Thomassen, Mizuchi KK
2.Iselin Kvamme Pedersen, Mizuchi KK
3.Monessa Tørge, Stavanger KK
3.Patricia Berrospi, Sentrum KK

Kumite Damer Senior +68
1.Tatiana Abeleva,Trondheim S KK
2.Nora Skarnes Evensen,Asker KK

Kumite Herrer Senior -60 kg
1.Håkon Alexander Fjeldstad,Skedsmo KK
2.Lasse Rastad Lund,Skedsmo KK

Kumite Herrer Senior -67 kg
1.Steffen Andre H Larsen, Stavanger KK
2.Stian  Oldebråten, Nippon KK
3.Sindre Haukeland,Nordnes KK
3.Roald Thorsen,Oslo KK

Kumite Herrer Senior -75 kg
1.Stian Bagroen,Mizuchi KK
2.Joakim Foss Johansen,Troll KK
3.Rune Randolf Asp,Tiger KK

Kumite Herrer Senior -84 kg
1.Jørn Ove Hansen, Mizuchi KK
2.Mikael Amroun,Mizuchi KK
3.Martin Fredriksen,Vågsbygd KK
3.Kouros Samari,Troll KK

Kumite Herrer Senior +84 kg
1.Arik Erlend Amroun,Mizuchi KK
2.Martin Lysfjord Sæterhaug,Rana KK
3.Sarunas Sokolovas,Sakura KK
3.Paul Morten  Medhus, Tresfjord KK

Norges Kampsportforbund (NKF) er det niende største særforbundet under Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité (NIF). Forbundet er lokalisert på Ullevål stadion i Oslo. NKF organiserer over 20 kampidretter, hvorav karate, taekwondo, jujutsu, wushu og kendo er de fremste konkurranseidrettene.