Norges Kampsportforbund

Resultater fra norgesmesterskapet i taekwondo

Pressemelding   •   nov 20, 2010 22:19 CET

Resultater fra norgesmesterskapet i taekwondo som Taekwondo Team Heimdal arrangerte i regi av Norges Kampsportforbund i Klæbuhallen på Klæbu som ligger utenfor Trondheim på lørdag. Det  deltok 26 klubber i Norgesmesterskapet som var det 25 i rekken.

Mona Solheim fra Namsos taekwondoklubb og Stian Lampe fra Viking taekwondo klubb i Bergen vant hver sin kongepokal. Det andre gangen Mona Solheim vinner kongepokalen, hun vant den forrige  i 1998.

Maiken Handberg fra Taekwondo Team Heimdal og Andreas Skjåvik Lie fra Øvre Romerike Budo Senter vant prisen for beste juniorutøvere som den koreanske ambassaden hadde satt opp.

Mudo Team Furuset&Tveita ble beste klubb i kamp, mens Grorud taekwondo klubb kom på andre plass. Arrangørklubben Taekwondo team Heimdal kom på tredjeplass. Hwa Rang Team Drammen ble beste klubb i mønster, mens Ski Taekwondo klubb kom på andre plass. Steigen Taekwondo klubb kom på tredjeplass

Bilder finnere dere her
http://www.facebook.com/album.php?aid=33519&id=109168752437482&saved


Resultater kamp

Kvinner - Senior - 46 kg   
                                                   
1.Carmen Cornejo,Grorud Taekwondo Klubb
2.Susanne Tangen,Solør Taekwondo Klubb

Kvinner - Senior - 49 kg                                                 
1.Quyen-Dao Phan,Tong Ir Taekwondo
2.Juan Chen Sonnevelt,Tøyen Taekwondo Klubb
3.Madeleine Brekstad,Hwa Rang Team Drammen

 Kvinner - Senior - 53 kg                                                 
1.Siv Anja Mienna,Taekwondo Team Heimdal
2.Janike Lai,Nesodden Taekwondo Klubb
3.Susann Daljord Mudo Team Furuset&Tveita

Kvinner - Senior  - 62 kg                                                 
1.Mona  Solheim ,Namsos Tae Kwon Do Klubb
2.Sandra Søviknes,Keum Gang Nesttun
3.Sandra Staldvik,Namsos Tae Kwon Do Klubb

Kvinner - Senior  - 73 kg                                                 
1.Nikolina Kursar,Mudo Team Furuset&Tveita
2.May – Brit Krogstad,Taekwondo Team Heimdal
3.Hanne Hols Hopland,Keum Gang Nesttun

 Menn - Senior - 58 kg                                                    
1.Hasnain Hussain,Grorud Taekwondo Klubb
2.Shiraz Muhammad,Grorud Taekwondo Klubb
3.Jan Øystein Bolstad,Mudo Lillehammer
3.Fritjof  Nguyen,Mudo Team Furuset&Tveita

Menn - Senior - 68 kg                                                    
1. Jan Petter Hammer,TIF Viking
2.Assad Abbas,Grorud Taekwondo Klubb
3.Yngve  Leirfall,Taekwondo Team Heimdal

Menn - Senior - 74 kg                                                    
1.Stian  Lampe, TIF Viking
2.Bendik Øyan,Tøyen Taekwondo Klubb
3.Erhan Polat,Mudo Team Furuset&Tveita
3.Truls  Johnsen,Taekwondo Team Heimdal

Menn - Senior - 80 kg                                                    
1.Eirik  Nilssen Bratli,Mudo Team Furuset&Tveita
2.Robert Honningdalsnes,Grorud Taekwondo Klubb
3.Mohammed  Elhatri,Tøyen Taekwondo Klubb

Kvinner - Junior - 46 kg                                                    
1.Jelena Prodanovic,Mudo Team Furuset&Tveita
2.Tuva  Hua,Keum Gang St.Hanshaugen

Kvinner - Junior  - 52 kg                                                    
1.Andrea Eikrem,Hwa Rang Team Drammen
2.Marie Magnus,Keum Gang Nesttun

Kvinner - Junior  - 55 kg                                                    
1.Frida  Thorsø,Mudo Team Furuset&Tveita
2.Ine Svendsen,Grorud Taekwondo Klubb
3.Thea  Lai,Nesodden Taekwondo Klubb
3.Rakel Lysø Drage,Keum Gang St.Hanshaugen

Kvinner - Junior - 59 kg                                                    
1.Maiken Handberg,Taekwondo Team Heimdal
2.Annicken Bjerkevoll,Mudo Team Furuset&Tveita
3.Martine R,Hernæs,Tøyen Taekwondo Klubb
3.Natalie Saastad,Tøyen Taekwondo Klubb

Kvinner - Junior + 63 kg                                                         
1.Tina  Skaar,Øvre Romerike Budo Senter
2.Vilde  Slettevold, Vågen Taekwondo Klubb
3.Danat Tekie,Mudo Team Furuset&Tveita

Menn - Junior - 48 kg                                                             
1.Ruben Engen,Hwa Rang Team Drammen
2.Kim AdrianTrangsrud,Solør Taekwondo Klubb
3.Leon Orlando,Duarte  Keum Gang St.Hanshaugen

Menn - Junior - 51 kg                                                       
1.Janakan Sivakumar,Grorud Taekwondo Klubb
2.Arne  Thien An Bui,Grorud Taekwondo Klubb
3.Jawad Fayyaz,Grorud Taekwondo Klubb
3.Kristjan Noorlind,Øvre Romerike Budo Senter

Menn - Junior - 55 kg                                                       
1.Andre Nguyen,Mudo Team Furuset&Tveita
2.Younus Sahibkhani,Mudo Lillehammer
3.Erlend Wahl, Tong Ir Taekwondo
3.Sindre H. Petersen,Øvre Romerike Budo Senter

Menn - Junior - 59 kg                                                       
1.Anawat Sae-Khow,Solør Taekwondo Klubb
2.John  Asp,Mudo Team Furuset&Tveita
3.Bjørn-Arlid Jacobsen,Tong Ir Taekwondo
3.Fredrik Hegdalsaunet,Stjørdal Taekwondo Klubb

Menn - Junior  - 63 kg                                                       
1.Andreas Skjåvik Lie,Øvre Romerike Budo Senter
2.Vebjørn Skei Landsem,Taekwondo Team Heimdal
3.Marius  Borgersen,Hwa Rang Team Drammen
3.Carl Edvard Stoum Skånøy,Tong Ir Taekwondo

Menn - Junior  - 68 kg                                                       
1.Hans Christian Mehren,Hwa Rang Team Drammen
2.Richard André K.Ordemann,Øvre Romerike Budo Senter
3.Niklas  Aagren, Grorud Taekwondo Klubb
3.Harald Opsahl,Øvre Romerike Budo Senter

Menn - Junior  - 78 kg                                                       
1.Tor Løvset Waage,Taekwondo Team Heimdal
2.Karar Malkhi,Øvre Romerike Budo Senter
3.Raymond Kristensen,Steigen Taekwondo Klubb

Menn - Junior A+ 78 kg                                                            
1.Farshad Khayrollahzadeh,Tao Kampsportklubb Oslo
2.Geir-Magnus Fenes,Steigen Taekwondo Klubb

Resultater fra mønster

Klasse 210/230 - Junior - cup høy                                                           
1.Tuva  Hua, Keum Gang St.Hanshaugen
2.Ruben Engen, Hwa Rang Team Drammen
3.Ingrid Bjørndal Farestvedt,Vågen Taekwondo Klubb
                                                         
Klasse 312/331 - Senior - cup høy                                                          
1.Jan Helge Mehren, Hwa Rang Team Drammen
2.Fred-Are Berg, Steigen Taekwondo Klubb
3.Liv-Eli Altermark,Steigen Taekwondo Klubb

Klasse 240 - Junior - Kvinner dan                                                            
1.Nina   Vo,Hwa Rang Team Drammen
2.Radhika Kumar,Hwa Rang Team Drammen
3.Rakel Lysø Drage,Keum Gang St.Hanshaugen

Klasse 340/350/360 - Senior - Kvinner dan                                                         
1.Nina   Bansal,Mudo Torshov
2.Kristin Vo,Hwa Rang Team Drammen
3.Maria Lund Sangrok Mudo

Klasse 370/380 - Senior I/II - Menn dan                                                              
1.Jan Åge Østby,Solør Taekwondo Klubb
2.Morten Andersstuen,Ski Taekwondo Klubb
3.Joachim Wien, Hwa Rang Team Drammen

Klasse 395 - Master II - Menn dan                                                         
1.Svein Andersstuen, Ski Taekwondo Klubb
2.Long  Nguyen Van,Taekwondo Team Heimdal
3.Lillian Fossum, Hwa Rang Team Drammen

Klasse 450 - Par - Dan                                                  
1.Kristin og Jon Filip,Hwa Rang Team Drammen
2.Nina og Daniel,Mudo Team Torshov
3.Ildri og Gard,Hwa Rang Team Drammen

 

Resultater ungdommer

Ungdom - Jenter  41 kg                                                 
1.Eirin   Berg Jakobsen,Mudo Sandvika
2.Kine   Kolås Almvik,Namsos Tae Kwon Do Klubb
3.Malin Skauge, Namsos Tae Kwon Do Klubb
3.Eline  Ersøybakk,Taekwondo Team Heimdal

Ungdom - Jenter - 51 kg                                                 
1.Mia Landsem,Taekwondo Team Heimdal
2.Ronja Furuvik, Taekwondo Team Heimdal

Ungdom - Gutter  - 45 kg                                                 
1.Victor Asp,Mudo Team Furuset&Tveita
2.joakim jentoft ellingsen,Keum Gang Nesttun
3 Børge Strøm,Taekwondo Team Heimdal
3.Mikal Berg, Tøyen Taekwondo Klubb

                                                              
Ungdom - Gutter - 49 kg                                                 
1. Andreas Nguyen,Mudo Team Furuset&Tveita
2. Martin Francis Berg,Stjørdal Taekwondo Klubb
3.Claus Arnold Berg,Stjørdal Taekwondo Klubb

Resultater klasse A

Ungdom - Gutter  - 57 kg                                                 
1.Robert Kim Hoang;Mudo Team Furuset&Tveita
2.Erik Storrønning,Tong Ir Taekwondo
3.Five Schøne,  Hwa Rang Team Drammen

Kvinner - Senior A- 67 kg                                                   
1.Ingrid Enachescu,Tong Ir Taekwondo
2.Coral Victoria Haj Khoury,Mudo Team Furuset&Tveita
3.Kira Westerlund,Mudo Team Furuset&Tveita

Menn - Senior A - 63 kg                                                       
1.Michael Hansen,Namsos Tae Kwon Do Klubb
2.Mintun Han,  Tong Ir Taekwondo

Menn - Senior A  - 74 kg                                                       
1.Rehman Moghal, Tøyen Taekwondo Klubb
2.Morten Huus Rønningen,Taekwondo Team Heimdal
3.Alexander Dyrendahl, Taekwondo Team Heimdal

Menn - Senior A - 87 kg                                                       
1.Ben Molen, Tong Ir Taekwondo
2.Sondre Nesje, Taekwondo Team Heimdal
3.Jacob Fagerbekk Øyan ,Tøyen Taekwondo Klubb
3.Håkon Strand Aandahl,Namsos Tae Kwon Do Klubb

Menn - Senior A,  + 87 kg                                                         
1.Richard Weymarn,Grorud Taekwondo Klubb
2.Remi  Hauge,Mudo Team Furuset&Tveita
3.Kai Olav Ekre, Mudo Team Furuset&Tveita


Kvinner - Senior A - 67 kg                                                   
1.Ingrid Enachescu,Tong Ir Taekwondo
2.Coral Victoria Haj Khoury;Mudo Team Furuset&Tveita
3.Kira Westerlund;Mudo Team Furuset&Tveita

Menn - Senior A, -63 kg                                                       
1.Michael Hansen,Namsos Tae Kwon Do Klubb
2.Mintun Han,Tong Ir Taekwondo

Menn - Senior A - 74 kg                                                       
1.Rehman Moghal,Tøyen Taekwondo Klubb
2.Morten Huus Rønningen,Taekwondo Team Heimdal
3.Alexander Dyrendahl,Taekwondo Team Heimdal

Menn - Senior A - 87 kg                                                       
1.Ben Molen,Tong Ir Taekwondo
2.Sondre Nesje,Taekwondo Team Heimdal
3.Jacob Fagerbekk Øyan,Tøyen Taekwondo Klubb
3.Håkon Strand Aandahl,Namsos Tae Kwon Do Klubb

Menn - Senior A + 87 kg                                                            
1.Richard Weymarn,Grorud Taekwondo Klubb
2.Remi  Hauge,Mudo Team Furuset&Tveita
3.Kai Olav Ekre,Mudo Team Furuset&Tveita

                                                           

Norges Kampsportforbund (NKF) er det tiende største særforbundet under Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité (NIF). Forbundet er lokalisert på Ullevål stadion i Oslo. NKF organiserer over 20 kampidretter, hvorav karate, taekwondo, jujutsu og wushu er de fremste konkurranseidrettene.