TV 2

Slik blir de 25 første Tippeliga-rundene!

Pressemelding   •   jan 29, 2016 12:03 CET

TV 2 har sendeskjemaet klart helt frem til september. Se når ditt lag skal spille her.

Fredag 11. mars starter Tippeligaen. Startskuddet er kampen mellom Aalesund og Stabæk klokken 19:00. For første gang siden 2008 forvalter TV 2 alle kampene i Tippeligaen på alle våre kanaler.

- Det gir oss muligheter til å innfri det klare ønsket fra supportere og klubber om forutsigbarhet og en lang planleggingshorisont. Bidrar dette til økt publikumstilstrømning er det vinn-vinn for både TV 2 og norsk fotball, forteller sportssjef i TV 2, Vegard Jansen Hagen.

Han håper dette vil lette logistikkplanleggingen til alle som ønsker å komme på kampene for å se på.

- Spesielt for de reisende supporterne har dette vært viktig. Det er de som er hjertet i den norske supporterkulturen og det er hyggelig å kunne gi dem denne avskjedsgaven fra TV 2, forteller Jansen Hagen.

Slik ser oppsettet ut i de 25 første rundene (av i alt 30 runder):

Runde 1

Fredag 11. mars kl. 19.00 Aalesund – Stabæk  (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 12. mars kl. 18.00 Odd – Rosenborg     (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 13. mars kl. 15.30 Molde -Tromsø        (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 13. mars kl. 18.00 Strømsgodset -Brann  (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 13. mars kl. 18.00 Bodø/Glimt -Sogndal  (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 13. mars kl. 18.00 Sarpsborg 08 – Haugesund  (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 13. mars kl. 20.00 Start - Lillestrøm  (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Mandag 14. mars kl. 19.00 Vålerenga - Viking  (C More/TV 2 Sumo)

Runde 2

Fredag 18. mars kl. 19.00 Tromsø- Start  ( TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 19. mars kl. 15.30 Haugesund - Aalesund  (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 19. mars kl. 18.00 Rosenborg - Strømsgodset  (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 20. mars kl. 15.30 Sogndal - Vålerenga  (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 20. mars kl. 18.00 Brann - Odd  (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 20. mars kl. 18.00 Lillestrøm - Bodø/Glimt (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 20. mars kl. 18.00 Viking – Sarpsborg 08 (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 20. mars kl. 20.00 Stabæk- Molde (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 3

Fredag 1. april kl. 19.00 Molde - Lillestrøm (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 2. april kl. 15.30 Start - Viking (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 2. april kl. 18.00 Vålerenga - Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 3. april kl. 15.30 Odd - Tromsø (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 3. april kl. 18.00 Aalesund - Brann (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 3. april kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Sogndal (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 3. april kl. 18.00 Bodø/Glimt - Stabæk (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 3. april kl. 20.00 Strømsgodset - Haugesund (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 4

Fredag 8. april kl. 19.00 Sogndal - Haugesund (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 9. april kl. 15.30 Lillestrøm – Sarpsborg 08 (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 9. april kl. 18.00 Stabæk- Vålerenga (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 10. april kl. 15.30 Brann – Bodø/Glimt (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 10. april kl. 18.00 Rosenborg - Aalesund (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 10. april kl. 18.00 Tromsø- Strømsgodset (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 10. april kl. 18.00 Start - Molde (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 10. april kl. 20.00 Viking - Odd (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 5

Fredag 15. april kl. 19.00 Haugesund - Lillestrøm (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 16. april kl. 15.30 Strømsgodset – Sogndal (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 16. april kl. 18.00 Rosenborg - Brann (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 17. april kl. 15.30 Bodø/Glimt - Molde (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 17. april kl. 18.00 Aalesund - Viking (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 17. april kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Stabæk (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 17. april kl. 18.00 Vålerenga - Tromsø (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 17. april kl. 20.00 Odd - Start (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 6

Onsdag 20. april kl. 19.00 Viking - Brann (C More/TV 2 Sumo)

Onsdag 20. april kl. 19.00 Bodø/Glimt – Haugesund (C More/TV 2 Sumo)

Onsdag 20. april kl. 19.00 Sogndal- Odd (C More/TV 2 Sumo)

Onsdag 20. april kl. 19.00 Stabæk- Strømsgodset (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Torsdag 21. april kl. 19.00 Tromsø- Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Torsdag 21. april kl. 19.00 Molde- Vålerenga (C More/TV 2 Sumo)

Torsdag 21. april kl. 19.00 Lillestrøm - Aalesund (C More/TV 2 Sumo)

Torsdag 21. april kl. 19.00 Start – Sarpsborg 08 (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 7

Lørdag 23. april kl. 15.30 Strømsgodset – Bodø/Glimt (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 23. april kl. 18.00 Brann - Sogndal (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 24. april kl. 15.30 Sarpsborg 08 - Molde (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 24. april kl. 18.00 Rosenborg - Viking (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 24. april kl. 18.00 Aalesund - Tromsø (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 24. april kl. 18.00 Odd - Lillestrøm (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 24. april kl. 20.00 Vålerenga - Start (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Mandag 25. april kl. 19.00 Haugesund - Stabæk (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 8

Lørdag 30. april kl. 15.30 Molde - Aalesund (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 30. april kl. 18.00 Lillestrøm - Vålerenga (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 1. mai kl. 15.30 Viking - Haugesund (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 1. mai kl. 18.00 Sogndal- Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 1. mai kl. 18.00 Start - Strømsgodset (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 1. mai kl. 18.00 Tromsø- Brann (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 1. mai kl. 20.00 Stabæk- Odd (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Mandag 2. mai kl. 19.00 Bodø/Glimt – Sarpsborg 08 (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 9

Lørdag 7. mai kl. 15.30 Viking – Tromsø (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 7. mai kl. 18.00 Strømsgodset - Lillestrøm (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 7. mai kl. 20.00 Brann - Start (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Søndag 8. mai kl. 15.30 Odd – Bodø/Glimt (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 8. mai kl. 18.00 Rosenborg - Stabæk (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 8. mai kl. 18.00 Vålerenga - Sarpsborg 08 (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 8. mai kl. 18.00 Aalesund - Sogndal (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 8. mai kl. 20.00 Haugesund - Molde (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 10

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Haugesund - Odd (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Lillestrøm - Brann (C More/TV 2 Sumo)

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Bodø/Glimt - Vålerenga (C More/TV 2 Sumo)

Onsdag 11. mai kl. 19.00 Molde - Strømsgodset (C More/TV 2 Sumo)

Torsdag 12. mai kl. 19.00 Stabæk- Viking (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Torsdag 12. mai kl. 19.00 Start - Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Torsdag 12. mai kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Aalesund (C More/TV 2 Sumo)

Torsdag 12. mai kl. 19.00 Sogndal- Tromsø (C More/TV 2 Sumo)

Runde 11

Mandag 16. mai kl. 15.30 Tromsø- Bodø/Glimt (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Mandag 16. mai kl. 15.30 Aalesund - Start (C More/TV 2 Sumo)

Mandag 16. mai kl. 18.00 Rosenborg - Lillestrøm (C More/TV 2 Sumo)

Mandag 16. mai kl. 18.00 Brann - Stabæk (C More/TV 2 Sumo)

Mandag 16. mai kl. 18.00 Odd - Molde (C More/TV 2 Sumo)

Mandag 16. mai kl. 18.00 Viking - Sogndal (C More/TV 2 Sumo)

Mandag 16. mai kl. 18.00 Vålerenga - Haugesund (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Mandag 16. mai kl. 20.00 Strømsgodset – Sarpsborg 08 (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 12

Fredag 20. mai kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Odd (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 21. mai kl. 15.30 Stabæk- Tromsø (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 21. mai kl. 18.00 Molde - Brann (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 22. mai kl. 15.00 Bodø/Glimt - Aalesund (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 22. mai kl. 18.00 Strømsgodset - Vålerenga (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 22. mai kl. 18.00 Haugesund - Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 22. mai kl. 18.00 Sogndal- Start (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 22. mai kl. 20.00 Lillestrøm - Viking (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 13

Lørdag 28. mai kl. 15.30 Tromsø- Sarpsborg 08 (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 28. mai kl. 18.00 Rosenborg - Molde (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 29. mai kl. 15.30 Odd - Strømsgodset (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 29. mai kl. 15.30 Sogndal- Lillestrøm (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 29. mai kl. 18.00 Brann - Haugesund (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 29. mai kl. 18.00 Viking – Bodø/Glimt (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 29. mai kl. 18.00 Start - Stabæk (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 29. mai kl. 20.00 Aalesund - Vålerenga (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 14

Fredag 1. juli kl. 19.00 Lillestrøm - Tromsø (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 2. juli kl. 15.30 Haugesund - Start (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 2. juli kl. 18.00 Bodø/Glimt - Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 3. juli kl. 15.30 Vålerenga - Odd (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 3. juli kl. 18.00 Molde - Viking (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 3. juli kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Brann (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 3. juli kl. 18.00 Stabæk-Sogndal (C More/TV 2 Sumo)

Mandag 4. juli kl. 19.00 Strømsgodset – Aalesund (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 15

Fredag 8. juli kl. 19.00 Start – Bodø/Glimt (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 9. juli kl. 15.30 Viking -Strømsgodset (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 9. juli kl. 18.00 Brann - Vålerenga (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 9. juli kl. 18.00 Rosenborg – Sarpsborg 08 (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 9. juli kl. 18.00 Tromsø- Haugesund (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 9. juli kl. 20.00 Sogndal- Molde (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Søndag 10. juli kl. 18.00 Odd - Aalesund (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 10. juli kl. 18.00 Lillestrøm - Stabæk (C More/TV 2 Sumo)

Runde 16

Fredag 15. juli kl. 19.00 Vålerenga - Sogndal (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 16. juli kl. 15.30 Haugesund - Viking (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 16. juli kl. 18.00 Aalesund - Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 17. juli kl. 15.30 Strømsgodset - Tromsø (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 17. juli kl. 18.00 Stabæk- Brann (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 17. juli kl. 18.00 Molde - Start (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 17. juli kl. 18.00 Bodø/Glimt - Odd (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 17. juli kl. 20.00 Sarpsborg 08 – Lillestrøm (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 17

Fredag 22. juli kl. 19.00 Brann - Aalesund (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 23. juli kl. 15.30 Rosenborg – Haugesund (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 23. juli kl. 18.00 Molde - Sarpsborg 08 (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 24. juli kl. 15.30 Start - Vålerenga (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 24. juli kl. 18.00 Odd - Viking (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 24. juli kl. 18.00 Sogndal- Bodø/Glimt (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 24. juli kl. 18.00 Tromsø - Stabæk (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 24. juli kl. 20.00 Lillestrøm – Strømsgodset (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 18

Fredag 29. juli kl. 19.00 Sarpsborg 08 - Start (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 30. juli kl. 18.00 Viking - Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 31. juli kl. 15.30 Aalesund - Lillestrøm (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 31. juli kl. 18.00 Bodø/Glimt - Tromsø (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 31. juli kl. 18.00 Odd - Brann (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 31. juli kl. 18.00 Haugesund - Sogndal (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 31. juli kl. 20.00 Strømsgodset - Stabæk(TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Mandag 1. august kl. 19.00 Vålerenga - Molde (C More/TV 2 Sumo)

Runde 19

Fredag 5. august kl. 19.00 Tromsø- Aalesund (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 6. august kl. 15.30 Molde – Bodø/Glimt (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 6. august kl. 18.00 Lillestrøm - Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 7. august kl. 15.30 Stabæk- Haugesund (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 7. august kl. 18.00 Brann - Strømsgodset (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 7. august kl. 18.00 Sarpsborg 08 – Vålerenga (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 7. august kl. 18.00 Start - Odd (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 7. august kl. 20.00 Sogndal - Viking (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 20

Lørdag 13. august kl. 15.30 Bodø/Glimt - Lillestrøm (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 13. august kl. 18.00 Vålerenga - Brann (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 13. august kl. 20.00 Rosenborg - Sogndal (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Søndag 14. august kl. 15.30 Aalesund - Molde (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 14. august kl. 18.00 Strømsgodset -Start (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 14. august kl. 18.00 Haugesund - Tromsø (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 14. august kl. 18.00 Odd – Sarpsborg 08 (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 14. august kl. 20.00 Viking - Stabæk (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 21

Fredag 19. august kl. 19.00 Vålerenga – Bodø/Glimt (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 20. august kl. 15.30 Lillestrøm - Haugesund (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 20. august kl. 18.00 Brann - Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 21. august kl. 15.30 Sarpsborg 08 – Strømsgodset (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 21. august kl. 18.00 Molde - Odd (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 21. august kl. 18.00 Start - Sogndal (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 21. august kl. 18.00 Stabæk-Aalesund (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 21. august kl. 20.00 Tromsø- Viking (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 22

Fredag 26. august kl. 19.00 Aalesund – Sarpsborg 08 (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 27. august kl. 15.30 Strømsgodset - Molde (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 27. august kl. 18.00 Haugesund - Brann (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 28. august kl. 15.30 Sogndal- Stabæk (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 28. august kl. 18.00 Viking - Lillestrøm (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 28. august kl. 18.00 Rosenborg - Tromsø (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 28. august kl. 18.00 Bodø/Glimt - Start (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 28. august kl. 20.00 Odd - Vålerenga (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 23

Fredag 9. sept kl. 19.00 Start - Aalesund (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 10. sept kl. 15.30 Vålerenga - Strømsgodset (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 10. sept kl. 18.00 Brann - Viking (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 11. sept kl. 15.30 Tromsø- Sogndal (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 11. sept kl. 18.00 Stabæk- Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 11. sept kl. 18.00 Lillestrøm - Odd (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 11. sept kl. 18.00 Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 11. sept kl. 20.00 Molde - Haugesund (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)


Runde 24

Fredag 16. sept kl. 19.00 Haugesund - Vålerenga (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 17. sept kl. 15.30 Tromsø- Lillestrøm (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 17. sept kl. 18.00 Viking- Molde (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 18. sept kl. 15.30 Sogndal - Sarpsborg 08 (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 18. sept kl. 18.00 Bodø/Glimt - Brann (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 18. sept kl. 18.00 Aalesund - Strømsgodset (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 18. sept kl. 18.00 Odd - Stabæk (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 18. sept kl. 20.00 Rosenborg - Start (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Runde 25

Fredag 23. sept kl. 19.00 Stabæk- Bodø/Glimt (TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

Lørdag 24. sept kl. 15.30 Sarpsborg 08 - Viking (C More/TV 2 Sumo)

Lørdag 24. sept kl. 18.00 Molde - Rosenborg (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 25. sept kl. 15.30 Lillestrøm - Sogndal (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 25. sept kl. 18.00 Strømsgodset - Odd (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 25. sept kl. 18.00 Start - Haugesund (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 25. sept kl. 18.00 Vålerenga - Aalesund (C More/TV 2 Sumo)

Søndag 25. sept kl. 20.00 Brann - Tromsø ( TV 2 Zebra/TV 2 Sumo)

TV 2 er Norges største kommersielle TV-kanal, og er en del av mediehuset TV 2 som står bak en rekke etablerte merkevarer som TV 2 Nyhetskanalen, TV 2 Zebra, TV 2 Livsstil, TV 2 Sportskanalen, TV 2 Humor, TV 2 Sumo, TV2.no, TV 2 Mobil, TV 2 Skole og OB Team.TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med 6300 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, og Egmont Fondet deler årlig ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge. Egmont står bak mer enn 700 magasiner, forlag, Klikk.no, Nordisk Film, kinodrift, samt flere deleide selskaper.