Skip to main content

Nye medlemmer til Sparebankstiftelsen DNBs styrende organer

Nyhet   •   mai 31, 2016 10:02 CEST

Nylig ble det gjennomført valg til styret, generalforsamlingen og styrene i datterselskapene til Sparebankstiftelsen DNB.

Offentlig oppnevnte representanter til generalforsamlingen

Generalforsamlingen er stiftelsens øverste organ. Den består av 15 offentlig oppnevnte representanter, og 16 representanter valgt av DNBs kunder.

Fylkestingene på Østlandet (der tidligere Gjensidige NOR Sparebank hadde sine røtter) har oppnevnt følgende representanter til generalforsamlingen fra mai 2016:

  • Cecilie Agnalt, Østfold
  • Leif Eriksen, Østfold
  • Johan Edvard Grimstad, Østfold (vara)
  • Joakim Dyrnes, Oslo
  • Kjetil Stålesen, Oslo
  • Torger Ødegaard, Oslo
  • Tone Kleven, Oslo (vara)
  • Øystein Sundelin, Oslo (vara)
  • Lise Hagen Rebbestad, Akershus
  • Amund Kjernli, Akershus
  • Morten Vollset, Akershus
  • Vibeke Limi, Akershus (vara)
  • Ina Libak, Akershus (vara)
  • Jytte Sonne Juliussen, Oppland
  • Olaf Nils Diserud, Oppland
  • Ivar Odnes (vara)
  • Vera Henden, Buskerud
  • Thomas Fosen, Buskerud
  • Olav Skinnes, Buskerud (vara)
  • Tom Strømstad Olsen, Vestfold
  • Ellen Eriksen, Vestfold
  • Dag N. Kristoffersen, Vestfold (vara)
  • Maja Foss Five, Telemark
  • Nina Vibeke Five, Telemark (vara)

Se fullstendig oversikt over medlemmene i generalforsamlingen til Sparebankstiftelsen DNB: https://sparebankstiftelsen.no/generalforsamlingen

Ny leder og nestleder i generalforsamlingen

Generalforsamlingen valgte 24. mai leder og nestleder. Bente Lier, Oslo, er valgt som ny leder og Atle Roll-Matthiesen, Oppland, er valgt som nestleder for perioden 2016 til 2018.

Styret i Sparebankstiftelsen DNB

Åsne Havnelid, generalsekretær i Norges Røde Kors, ble av generalforsamlingen valgt som nytt styremedlem i Sparebankstiftelsen DNB. Dette var et suppleringsvalg etter at tidligere styremedlem Turid Birkeland gikk bort i desember 2015.

Styret i Sparebankstiftelsen DNB består dermed av følgende medlemmer, for perioden 2016-2018:

  • Randi Eek Thorsen, styreleder
  • Geir Bergkastet, nestleder
  • Birgitte Brekke
  • Åsne Havnelid
  • Karl Moursund
  • Nils Gerhard Nilsen
  • Petter Thoresen

Sentralen AS

Sparebankstiftelsen DNBs datterselskap Sentralen AS driver kulturhuset Sentralen i gamle Christiania Sparebank, i Øvre Slottsgate 3 i Oslo.

Nyvalgt styreleder i selskapet er André Støylen, administrerende direktør i Sparebankstiftelsen DNB. Videre er det valgt to nye styremedlemmer: Aslak Sira Myhre, nasjonalbibliotekar, og Monica Larsson, styreleder i By:Larm og tidligere daglig leder i Norsk Rockforbund.

Styret i Sentralen AS består dermed av følgende medlemmer, for perioden 2016-2018:

  • André Støylen, styreleder
  • Mette Øines Habberstad, nestleder
  • Karianne Bjellås Gilje
  • Monica Larsson
  • Aslak Sira Myhre
  • Kristian Wetten

Dextra Musica AS

Datterselskapet Dextra Musica AS investerer i gamle strykeinstrumenter til utlån til musikere.

To nye medlemmer er valgt inn i styret: Erling Lae, avtroppende fylkesmann og tidligere medlem av generalforsamlingen til Sparebankstiftelsen DNB, og Nora Taksdahl, musiker i Kringkastingsorkesteret. Einar Solbu ble valgt som nestleder.

Styret i Dextra Musica AS består dermed av følgende medlemmer, for perioden 2016-2018:

  • Petter Thoresen, styreleder
  • Einar Solbu, nestleder
  • Peter Szilvay
  • Kristin Danielsen
  • Erling Lae
  • Nora Taksdahl

Dextra Artes AS

Datterselskapet Dextra Artes AS investerer i kunst som deponeres på norske kunstmuseer.

Randi Eek Thorsen, styreleder i Sparebankstiftelsen DNB, er valgt som ny leder for styret i Dextra Artes. Videre er Ingrid Lorentzen, ballettsjef ved Den norske Opera & Ballett, valgt som nytt styremedlem.

Styret i Dextra Artes AS består dermed av følgende medlemmer, for perioden 2016-2018:

  • Randi Eek Thorsen, styreleder
  • Ottar Ertzeid, nestleder
  • Gunnar Danbolt
  • Kjetil Tredal Thorsen
  • Marit Paasche
  • Ingrid Lorentzen

Valgkomiteen

Generalforsamlingen valgte følgende medlemmer inn i valgkomiteen for perioden 2016 til 2018:

  • Bente Lier (leder av valgkomite)
  • Ellen Eriksen
  • Thomas Fosen
  • Morten Huth
  • Atle Roll-Mathisen
  • Astrid Solberg
  • Lars Vik
  • Torger Ødegård

Kommentarer (0)

Legg til kommentar

Kommentar