Skip to main content

Bokfabriken på Bokmässan 2019

Blogginlägg   •   Sep 25, 2019 15:58 CEST

Zelmerlöw och Wiberg i montern 2018

HÄR ÄR BOKFABRIKENS SCHEMA PÅ BOKMÄSSAN! 

TORSDAG

10.40 - 11.00
Mikael Bergstrand • Litteraturscenen
11.40 - 12.20
Mikael Bergstrand •Globala Torget

FREDAG

11.10-11.30
Nathalie ”Nattid” Danielsson•Bonnier Hoops
13.00-13.20
Mikael Bergstrand•Mat och livsstil
13.30-13.50
Cecilia Sahlström•Ledarskapsscenen
14.00-14.20
Mikael Bergstrand•Mediescenen
15.00-15.20
Nathalie ”Nattid” Danielsson•Mediescenen
15.00-15.20
Sara H. Olsson och Mikael Bergstrand•Café Skriva
16.00-16.45
Nathalie ”Nattid” Danielsson•Seminariescen F3
17.20-17.45
Kubicek Boye och Sahlström•Litteraturscenen

Signeringar fredag

13.00-14.00 Nathalie ”Nattid” Danielsson
14.00-14.30 Cecilia Sahlström
14.30-15.00 Helena Kubicek Boye
15.00-15.30 Frida Moisto
15.00-15.30 Dan Buthler & Leffe Grimwalker
16.00-16.30 Anne-Marie Schjetlein

LÖRDAG

10.00-10.20
Helena Kubicek Boye•Crimetime
10.20-10.40
Nathalie ”Nattid” Danielsson•Biblioteks- och berättarscenen
11.00-11.20
Anne-Marie Schjetlein•Café Skriva
11.30-12.00
Josefin ASMR•Storytel
13.00-13.20
Olséni & Hansen•Feelgoodscenen
14.00-14.20
Olséni & Hansen•Crimetime Barnsalongen
14.00-14.20
Birgitta Bergin•Feelgoodscenen
15.30-15.50
Mikael Bergstrand•Feelgoodscenen
15.30-15.50
Buthler & Grimwalker•Crimetime
16.00-16.20
Birgitta Bergin, Karin Brunk Holmqvist och Sara H. Olsson
•Feelgoodscenen
17.00-17.20
Buthler & Grimwalker•Café Skriva

Signeringar lördag �
10.30-11.00•Ingrid Remvall
11.00-11.30•Olséni & Hansen
11.30-12.00•Anne-Marie Schjetlein
11.30-12.00•Cecilia Sahlström
12.00-12.30•Josefin ASMR (meet & greet)
13.00-14.00•Nathalie ”Nattid” Danielsson
14.00-14.30•Frida Moisto
14.00-14.30•Sara H. Olsson
14.30-15.00•Buthler & Grimwalker
15.00-15.30•Karin Brunk Holmqvist
15.30-16.00•Anne-Marie Schjetlein
16.30-17.00•Mikael Bergstrand

SÖNDAG

10.00-10.20
Birgitta Bergin•Feelgoodscenen
11.00-11.20
Birgitta Bergin•Café Skriva
11.00-11.45
Karin Brunk Holmqvist•Seminariescen F3
12.00-12.20
Kamilla Oresvärd och Frida Moisto•Café Skriva
12.00-12.30
Mikael Bergstrand•Storytel
13.00-14.00
Kreativ verkstad med Olséni & Hansen•Bokfabrikens monter
13.30-14.00
Mats Ahlstedt•Storytel
14.00-14.20
Nathalie ”Nattid” Danielsson•Mat & livsstil
14.30-14.50
Olséni & Hansen och Karin Brunk Holmqvist•Café skriva
15.00-15.20
Susanne Boll•Crimetime
15.30-15.50
Olséni & Hansen•Crimetime barnsalongen
16.20-16.40
Mikael Bergstrand•Biblioteks- och berättarscenen
16.30-16.50
Olséni & Hansen•Feelgoodscenen

Signeringar söndag

10.30-11.00•Buthler & Grimwalker
11.00-11.30•Kamilla Oresvärd
12.30-13.00•Frida Moisto
13.00-13.30•Birgitta Bergin
14.00-14.30•Mats Ahlstedt
14.15-14.45•Susanne Boll
15.00-16.00•Buthler & Grimwalker

Kommentarer (0)

Lägg till kommentar

Kommentera

Genom att skicka din kommentar accepterar du att dina personuppgifter behandlas i enlighet med Mynewsdesks Integritetspolicy.