Skip to main content

Enam kui 15 kiirendusprogrammi avavad Euroopas uksed Eesti idufirmadele

Pressmeddelande   •   Mar 09, 2020 10:16 CET

Koos enam kui 15 unikaalse kiirendusprogrammiga avab EIT Health Euroopas uksed Eesti idufirmadele. Programm EIT Health pakub tuge ja rahastamist igat tüüpi bioteadusega tegelevatele ettevõtjatele, seda alates heade ideedega teadlastest kuni küpsete väikeettevõteteni, kes soovivad rahvusvaheliselt laieneda.

EIT Health on Euroopa suurim EL-i organisatsiooni EIT poolt asutatud bioteaduste innovatsiooni koostööorganisatsioon, mis on tegev ettevõtluse, hariduse ja multidistsiplinaarse tervishoiu-uuenduse valdkonnas. Põhja-Euroopas tegutseb EIT Health Rootsis, Taanis ja Eestis, kuid esmakordselt kutsutakse kiirendusprogrammides aktiivselt osalema ka Soome, Norra, Islandi ja Fääri saarte idufirmasid.

Kiirendusprogrammid on aidanud paljudel ettevõtjatel, innovaatilistel töörühmadel ja iduettevõtetel arendada äriideid meditsiinitehnoloogia, biotehnoloogia ja digitaalse tervishoiu alal, tuua tooted turule lühikese aja jooksul, kasvada ja laieneda rahvusvaheliselt ning leida rahvusvahelist rahastamist. Töövõtjad ja iduettevõtted saavad võimaluse kasvatada oma äriideid juhtivates innovatsioonikeskustes, näiteks Oxfordis, Münchenis ja Barcelonas. Paljude iduettevõtete jaoks on EIT-programmi liikmeks valimine äärmiselt väärtuslik, sest see tekitab huvi ka rahvusvaheliste investorite hulgas.

EIT Healthi kaudu saavad iduettevõtted:

 • Laieneda Euroopas, arendades oma äriideed ühes meie 30-st Euroopa inkubaatorist.
 • Taotleda kuni 50 000 eurot, et kiirendada toote või teenuse turuletoomist ja seda kontrollida.
 • European Health Catapult – ettevõtluskoolitus ja konkurentsivõistlus Euroopa juhtivate idufirmade vahel, mis tagab juurdepääsu investoritele ja ekspertidele kogu Euroopas. Valitud Euroopa kuue parima biotehnoloogiasündmuse hulka!
 • Saada abi oma ettevõtte äriidee rahvusvaheliseks käivitamiseks 40 000 eurot kuus ja ühes meie USA, Kanada, Iisraeli, Hiina või Jaapani inkubaatoris.
 • Otsida rahastamist Euroopa ainsa bioteaduste investorite võrgustiku kaudu.
 • Individuaalne tugi mentorite ja ekspertide laiast võrgustikust.
 • Neile, kes tunnevad huvi terviseandmete lõputute võimaluste vastu, võimaldatakse tugiteenuseid terviseandmete, biopankade ja regulatsiooni keskkonnas orienteerumiseks ning nad saavad oma äriidee arendamiseks toetust kuni 35 000 eurot.

- „EIT Healthi võrgustik on ületamatu, sest teeme koostööd Euroopa juhtivate ettevõtete, ülikoolide, haiglate ja inkubaatoritega Euroopas“, ütles EIT Health Skandinaavia tegevjuht Erik Forsberg. Tegutseme bioteaduste innovatsioonisüsteemi Euroopa käepikendusena ja ühendame iduettevõtteid ja ettevõtjaid teadmiste kaudu, mida nad oma kasvu ja laienemise suurendamiseks vajavad.

- „Väga paljude programmide valiku kaudu pakub EIT Health idufirmadele tugiteenuseid ja abi kõigis etappides alates ideefaasist kuni küpse VKE-ettevõtteni. Mul on hea meel teatada, et eelmine aasta oli eesti ettevõtetele väga edukas - enam kui pooled taotlused said rahastuse“ lisas innovatsiooni osakonna juhataja ja EIT Health Eesti esindaja Merike Leego.

2020. aasta kiirendusprogramm hõlmab muu hulgas:

 • turuletoomise abi ja tugiteenuseid;
 • rahvusvahelist väljaõpet ja koolituslaagreid innovatsiooni ning ettevõtluse valdkonnas;
 • inkubaatortoetust paarikümnel rahvusvahelisel turul koos abiprogrammiga;
 • toodete ja teenuste valideerimise programmi;
 • rahvusvahelist investorite võrgustikku ja investorite vahendamist;
 • mentoreid, nõustajaid ja eksperte 17-st Euroopa riigist;
 • tugiteenuseid ja toetusi äritegevuse arendamiseks tervishoiuandmete ärivaldkonnas;
 • toodete testimist EIT Healthi katsekeskustes Rootsis või välismaal koos toetustega.
 • Euroopa esimene ühisrahastuse platvorm bioteaduste valdkonnas

Rohkem informatsiooni meetete kohta:

https://www.eithealth-scandinavia.eu/accelerate-your-business/

EIT Healthi tutvustus:

EIT Health on teaduse ja innovatsiooni kogukond (Knowledge and Innovation Community), mis loodi EL-i EIT (European Institute of Innovation & Technology) organisatsioonina. EIT Health teeb koostööd enam kui 140 partnerorganisatsiooniga tööstuses, tervishoius, teadusasutustes, ülikoolides ja avalikus sektoris. EIT Health on Euroopa suurim bioteaduste innovatsiooni koostööorganisatsioon, mis on tegev ettevõtluse, hariduse ja multidistsiplinaarse tervishoiu-uuenduse valdkonnas. Ainulaadse organisatsioonina algatab EIT Health innovatsiooniprogramme ja kutsub üles ning arendab, rahastab ja viib läbi ka laiahaardelist projekti uuendusliku teadus- ja arendustegevuse, hariduse, inkubaatoritegevuse ja alustavate ettevõtete toetusprogrammide jaoks. EIT Healthil on partnerorganisatsioonid ja programmid 17 riigis, millest EIT Health Scandinavia hõlmab kolme riiki: Rootsit, Taanit ja Eestit.

About EIT Health Scandinavia

EIT Health is a Knowledge and Innovation Community (KIC) established by the EU body European Institute for Innovation & Technology (EIT). EIT Health is a collaboration between more than 150 Partners within pharma, medtech, healthcare and healthcare funders, research institutions, and universities. Backed by the European Union, EIT Health is Europe’s largest life science collaboration organisation, and one of the largest life science initiatives world-wide. EIT Health is active across three fields: business creation, education, and multidisciplinary healthcare innovation initiatives.

EIT Health has Partners and programmes in 17 countries. The other Co-Location Centres are present in Barcelona, Paris, London, Rotterdam, Heidelberg-Mannheim and Budapest. The headquarter of EIT Health is located in Munich. EIT Health Scandinavia covers Sweden, Denmark and Estonia, and the main office is located in Stockholm.

Core Partners: Karolinska Institute (KI),Technical University of Denmark (DTU),   Royal Institute of Technology (KTH), Region Skåne, Region Stockholm, RISE, Thermo Fischer Scientific, University of Copenhagen (UCPH),University of Tartu and Uppsala University.

Associate Partners: AstraZeneca, City of Uppsala, Copenhagen Business School (CBS), , Novo Nordisk, Region Uppsala and The Capital Region of Copenhagen

Linked/Affiliated Parties: Acreo Swedish ICT AB, Interactive Institute Swedish ICT AB, Janssen-Cilag AB, Karolinska University Hospital, Swedish ICT AB (SICS), Sveriges Tekniska Forskningsinstitut AB (SP), Stockholm Innovation & Growth AB, Tartu University Hospital.