Socialdemokraterna Skåne

Kongress 2007

Evenemang

17
MAR
Stockholms Folkets Hus
-   -
Socialdemokraterna har extrakongress den 17-18 mars 2007 i Stockholms Folkets Hus för att behandla följande frågor: Val av partiorgan - Val av partiordförande - Fyllnadsval till verkställande utskottet - Fyllnadsval till partistyrelsen - Val av ordförande i programkommissionen Med sikte på framtiden - Allmänpolitisk debatt Extrakongressen öppnas den 17 mars klockan 10.15 och avslutas den 18 mars, senast klockan 14.30. Kongressfest arrangeras på lördag kväll. Då partistyrelsen har fattat beslut om att ha en allmänpolitisk debatt under kongressen kan man inte motionera till extrakongressen. Anmälan åhörare till extrakongressen http://www.socialdemokraterna.se/Templates/Page____105139.aspx Ackreditering för media till extrakongressen http://www.socialdemokraterna.se/Templates/Page____104736.aspx Kontaktpersoner: Ansvarig för extrakongressen Caroline Waldheim caroline.waldheim@sap.se 08-700 26 63 070-365 85 85 Delegationsservice, kongressbyrå, gäster, internationella och svenska, ombuden, åhörare, metodseminarier och entré Anita Bergqvist anita.bergqvist@sap.se 08-700 27 21 Lars-Ola Dahlquist lars-ola.dahlquist@sap.se 08-700 26 17 0705-24 27 66 Webb Charlotta Ulvenlöv charlotta.ulvenlov@sap.se 08-700 27 06 Media Fredrik Kornebäck fredrik.korneback@sap.se 08-700 26 33 Redaktionsutskott, presidium, kongressens material, protokoll och föredragandestöd Anders Lindberg anders.lindberg@sap.se 08-700 26 24 070-600 99 36 Visuell identitet och invigning/avslutning/kongressfest Heléne Lilja helene.lilja@sap.se 08-700 26 70 Teknik Anders Jämtin anders.jamtin@sap.se 08-700 26 51 Transporter av material och tryckeri Leif Dahlin leif.dahlin@sap.se 08-700 27 01 070-680 52 76 Förtäring Maria Eklund maria.eklund@sap.se 08-700 26 11 070-30 11 704 Utställningar Bo Sahlin bo.sahlin@sap.se