Socialdemokraterna Skåne

Kongress 2007

Evenemang   •   Feb 02, 2007 16:42 CET

17
MAR
Stockholms Folkets Hus
-   -

Socialdemokraterna har extrakongress den 17-18 mars 2007 i Stockholms Folkets Hus för att behandla följande frågor:

Val av partiorgan
- Val av partiordförande
- Fyllnadsval till verkställande utskottet
- Fyllnadsval till partistyrelsen
- Val av ordförande i programkommissionen

Med sikte på framtiden
- Allmänpolitisk debatt

Extrakongressen öppnas den 17 mars klockan 10.15 och avslutas den 18 mars, senast klockan 14.30. Kongressfest arrangeras på lördag kväll.

Då partistyrelsen har fattat beslut om att ha en allmänpolitisk debatt under kongressen kan man inte motionera till extrakongressen.

Anmälan åhörare till extrakongressen
http://www.socialdemokraterna.se/Templates/Page____105139.aspx

Ackreditering för media till extrakongressen
http://www.socialdemokraterna.se/Templates/Page____104736.aspx

Kontaktpersoner:

Ansvarig för extrakongressen
Caroline Waldheim
caroline.waldheim@sap.se
08-700 26 63
070-365 85 85

Delegationsservice, kongressbyrå, gäster, internationella och svenska, ombuden, åhörare, metodseminarier och entré
Anita Bergqvist
anita.bergqvist@sap.se
08-700 27 21

Lars-Ola Dahlquist
lars-ola.dahlquist@sap.se
08-700 26 17
0705-24 27 66

Webb
Charlotta Ulvenlöv
charlotta.ulvenlov@sap.se
08-700 27 06

Media
Fredrik Kornebäck
fredrik.korneback@sap.se
08-700 26 33

Redaktionsutskott, presidium, kongressens material, protokoll och föredragandestöd
Anders Lindberg
anders.lindberg@sap.se
08-700 26 24
070-600 99 36

Visuell identitet och invigning/avslutning/kongressfest
Heléne Lilja
helene.lilja@sap.se
08-700 26 70

Teknik
Anders Jämtin
anders.jamtin@sap.se
08-700 26 51

Transporter av material och tryckeri
Leif Dahlin
leif.dahlin@sap.se
08-700 27 01
070-680 52 76

Förtäring
Maria Eklund
maria.eklund@sap.se
08-700 26 11
070-30 11 704

Utställningar
Bo Sahlin
bo.sahlin@sap.se