SLOW FOOD SÁPMI

Drygt 5000 delegater kommer när Terra Madre öppnar på torsdag

Pressmeddelande   •   Okt 18, 2010 16:10 CEST

Ett sextiotal delegater reser i dagarna från Sverige för att delta i Terra Madre i Turin 21-25 oktober. Från Sverige kommer mathantverkare, odlare, ungdomar, kockar, journalister och många andra för att möta kollegor från hela världen under fem intensiva dagar.

Över 5000 delegater från 160 länder väntas delta i Terra Madre som arrangeras vart annat år sedan 2004. I år kommer Terra Madre i första hand koncentreras kring det mångkulturella samhället och i synnerhet ursprungsfolken.

Vid invigningen den 21 oktober kommer fem representanter från ursprungsfolk från hela världen att hålla ett kort anförande på sitt eget språk. Samerna kommer vara representerade liksom aboriginerna från Australien, gamofolket från Etiopien, guarani från Brasilien och en delegation från Kamtjakta.

Flaggparaden som följer på invigningen bjuder bland annat på Pequenas Huellas: 150 barn från hela världen som spelar musik.

Deltagare i den stora matmässan Salon del Gusto kan liksom föregående år vara med på några av de 70 Earth Workshops som arrangeras. Nytt för i år är att forum via internet är öppna för alla som är intresserade.

Samtidigt som Terra Madre äger rum pågår en av de största matmässorna i Europa, Salon del Gusto. På torsdagen den 21 oktober presenteras samernas mat. Den 25 oktober är det dags för jämtländsk källarlagrad getost att vara med i en presentation av sex olika ostar.

Sedan tidigare ingår den jämtländska osten och samernas suovas i Slow Foods Presidia, i år kommer bruna bönor från Öland att introduceras där. Drygt 400 kilo bruna bönor och chips gjorda på dem har fraktats till Turin.

Kort om Terra Madre år 2008:

4000 odlare, uppfödare, fiskare och mathantverkare var på plats tillsammans med
800 kockar,
300 representanter för universitet och högskolor
1000 studenter
210 musiker.
153 länder var representerade







Ytterligare information finns på www.terramadre.org

För information under Terra Madre: Cristina Gaitan tel: 0706 38 77 88

Information som rör samer under Terra Madre: Nils-Henrik Sikku tel: 0706 75 43 79

Övrig pressinformation: Rolf Hertzman tel: 0708 620 675

De svenska delegaterna:

Food Communities

Sven-Olle R Olsson

Vannavägen 46

212 32 Malmö

Tel. 46(0) 40490535

E-post. gryphon.hb@telia.com

Fanny Ivarsson, baker

Kabelgatan 18

414 57 Göteborg

Tel. 46(0)708231424

E-post. info@alvarochivar.se

Anders Lunneryd farmer

Lundens Gård

461 95 Trollhättan

Tel +46 (0)708 9895 21

Anders.lunneryd@telia.com

Margaretha Oskarsson, Diploma in Horticulture and farmer

Anders Olsson, gardener and farmeer

Hallavaravägen 188

269 91 Båstad

Tel. 46(0)431 36 53 14

E-post basilika@basilika.nu

Mikael Pettersson, farmer and producer

Annika Pettersson, farmer and producer

Gräsljunga 1405

283 95 Visseltofta

Tel. 46(0)479 40122

info@grasljunga.com

Anne-Marie Bakken farmer

Jan Bakken farmer

Lynga 120

311 98 Glommen

Tel. 46(0)34694112

info@havro.se

Hjalmar Björling, baker, grower, teacher

Ugglum, Stora Haketorp 2

521 94 Falköping

Tel. 46(0)515 720028

E-post hjalmar@storahaketorp.se

Ann-Louise Skaar, farmer and producer

E-post podaskaraborg@tele2.se

Åsa Jensen, entrepreneurs fish

Stefan Jensen

Vässby Nordlid 3

452 92 Strömstad

Tel. 46(0)526 14860

E-post info@rokerietistromstad.se

Annika Malm, farmer

Anders Nilsson,

Solliden Snärsfall

594 94 Gamleby

Tel. 46(0)49 326047

E-post solliden@telia.com

Bruna Bönor från Öland (Arkprodukt)

(Brown Beans from the island of Oland-Ark product)

Daniel Andersson, (coordinator)

Gunnel Andersson

Address:

Daniel Andersson

Spjuterumsvägen 65

386 94 Färjestaden

Tel. +46 (0)708 49 21 65

alt. +46 (0)485 56 22 21.

E-mail. daga.lantbruk@telia.com

Förbundet Sveriges Småbrukare

(Swedish small farmers assocition)

Åke Karlsson, chairman

Address:

Krokeks Gård

618 92 Kolmården

Tel. +46 (0)113 916 74

E-mail: krokeksgard@telia.com

Sörmlands Matkluster

(Sörmland Food Cluster)

Hans Naess, (coordinator)

Kerstin Jürss

Address:

Hans Naess

E-mail. hans.naess@agroax.se

Svenska Biodynamiska Föreningen -

(The Swedish Biodiynamic Association)

Lasse Hellander

Lena Ekberg

Spångavägen 52

168 75 Bromma

Mob. +46 (0)70 216 33 90

E-mail lasse@btk.st

Sanda Hönseri

(Sanda Poultry Farm)

Anna-Lena Karlsson, (coordinator)

Peter Jonsson

Adress:

Anna-Lena Karlsson

Klockarlötsvägen 9

136 91 Haninge

Tel. +46 (0)702 32 70 52

alt. +49 (0)8 500 32 06

E-mail. sandahonseri@live.se

Bondesafari

(Farmer´s Safari)

Lena Ryberg-Ericsson, coordinator

Susanne Gustafsson

Adress:

Rasgärde

Munktorp

731 92 Köping

Tel +46 (0)739 82 88 37

alt +46 (0)221 11 70 40

E-mail. lena@bondesafari.se

Wernergårdens Mejeri

(Wernergården´s Dairy)

Birgit Werner

Stationsvägen 22

738 92 Norberg

Tel. +46 (0)702 43 04 63

alt +46 (0223) 611 69

E-mail. the­­_ ­farm@algonet.se

Upplandsbonden

(Uppland county Organic Meat Farmers)

Eva Hessling Jansson, chairman

Ribbingebäcks Gård

470 21 Järlåsa

Tel. +46 (0)18 580 20 22

E-mail. eva@upplandsbondens.se

Trollharens Fisk

(Trollharen´s)

Lars-Ove Flodberg

Trollharen 805

820 20 Ljusne

Gävle

Tel. +46 (0)297 331 05

Alt. +46 (0)705 61 62 12

E-mail. www.trollharensfisk@soderhamn.com

Källarlagrad getost (Presidiaprojekt)

(Cellar Matured Goat Cheese- Presidium project)

Carina Brydling

Reijo Kuusiniemi (producer)

Kristina Kuusiniemi

Address:

Reijo Kuusiniemi

Stengärde 110

831 22 Fåker

Tel. +46 (0)63 604 05

alt +46 (0)703 71 13 15

E-post. None

Suovas reninnanlår- Presidia projekt

(Suovas Reindeer Innerloan- Presidium project)

Ol-Johán Sikku, projectleader (coordinator)

Anneli Jonsson

Rickard Doj

Adress:

Ol-Johán Sikku

Kopparslagargränd 2

831 51 Östersund

Tel. +46 (0)70 171 80 34

E-mail. olojs@hotmail.com

Jan Runsten, milk producer

Alsenviken 550

83593 Alsen

Tel. +46 (0)703 39 18 28

alt. +46 (0)640 240 28

E-mail. jan.runsten@ekolantbruk.se

Marie-Annes Local Food

Marie-Anne Björn Rosendal, farmer and producer

Niemiselstation 115

95595 Niemisel

Tel.+46 (0)703 11 44 88

E-mail. mabjorn@telia.com

Ebba Wachtmeister

Grev Magnigatan 15

114 55 Stockholm

Mob. +46 (0)706 58 78 62

E-mail: ebba.w@glocalnet.net

Learning Community

Ester Mosessons gymnasium

(Ester Mosessons Culinary School)

Edin Filipovic, teacher in bakery

Gamla Björlandavägen 164

417 28 Göteborg

Tel. 46 (0)31 52 82 34

Mob. 46(0)70 36 44 679

edin.filipovic@educ.goteborg.se

Kockar (Chefs)

Frida Larsson

Påskbergsgtan 6

412 68 Göteborg

Tel. +46 (0)735 42 61 85

frida.int.larsson@hotmail.com

Mattias Andersson

Strömsgatan 6

59 330 Västervik

Tel.+46 (0)490 83 061

restaurang@tvamojligheter.se

Andreas Lundh,

Färjemansgatan 13

25 440 Helsingborg

Tel. 46(0) 708 28 0994

alundh@yahoo.com

Aarts Mat & Dryck

(“Aarts Food & Beverage”)

Johanna Odebrant

Idungatan 7 C

11345 Stockholm

Tel. +46 (0)706 73 98 60

E-mail. johanna@aartsmat.se

Sva Marga Food & Design

Amanda Bjur

Lotsgatan 7

185 32 Vaxholm

Tel. +46 (0)8 716 04 08

alt. +46 (0)704 91 76 22

E-mail. amanda@lagagodmat.se

Jens Linder

E-mail jens@jenslinder.se

Ulrika Brydling

Katrinelundsvägen 12

181 65 Lidingö

070-6400698

ulrika@brydling.se

Stefan Ericsson Studio

Stefan Ericsson

Rådmansgatan 16

114 25 Stockholm

Tel. +46 (0)707 41 26 89

E-mail. stefan@sematstudio.se

Färna Herrgård

(Färna Manor)

Inga-Lena Eriksson

Stampers vägen 7

733 36 Sala

Tel. +46 (0)224 192 99

E-post. m.il.eriksson@tele2.se

Rafael Löfstedt

Odinslund 3

753 10 Uppsala

Tel. +46 (0)18 580 20 22

E-mail. rafael.lofstedt@villaanna.se

Peter Ågren

Valbogvägen 170

81833 Valbo

Tel +46 (0)26 13 32 99

E-mail. peter@rapatac.se

Ungdomar (Youths)

Ann Karlsson

Storgatan 16

521 42 Falköping

Tel. +46 (0)702 21 59 32

E-post. ann@42avsverige.se

Kajsa Sahlin

Filmgatan 12

169 33 Solna

Tel. +46 (0)706 40 70 47

E-post. kajsa.sahlin@gmail.com

Michael Andersson

Eldarvägen 2

11766 Stockholm

Tel. +46 (0)703 71 47 03

E-mail. michaelandersson1@hotmail.com

Nadia Nygren

Hantverksgatan 21 b

Örebro Universitet, campus Grythyttan

712 60 Grythyttan

Tel. +46 (0)707 34 53 46

E-mail. nadianygren@hotmail.com

Saila-Marie Persson

Vinklumpsvägen 495

830 67 Valsjöbyn

Tel. +46 (0)702 19 99 96

E-mail. saila-marie@hotmail.com

Universitet (Universities)

Sveriges Lantbruksuniversitet/SLU

(The Swedish University of Agricultural Science/SLU)

Hans Larsson

Box 104

230 53 Alnarp

Tel. +46 (0)40 41 52 55

E-post. hans.larsson@ltj.slu.se

Sveriges Lantbruksuniversitet/SLU

(The Swedish University of Agricultural Science /SLU)

Lars Kjellenberg

Wadströmgatan 3 B

60350 Norrköping

Tel. +46 (0)709 17 02 82

E-mail. lars.kjellenberg@ltj.slu.se

Uppsala Universitet

(Uppsala University)

Jan Selling

Örebro Universitet/Grythyttan

(Örebro University-department of culinary and meal science)

Jesper Johansson

Sörälgsvägen 2

712 60 Grythyttan

Tel. +46 591 30 20 15,

Mob. +46 70 333 23 20

E-post. jesper.johansson@oru.se

Eldrimner

(The National Swedish Center for Artisan Food)

Bodil Cornell

Rösta 830 43

Ås

Tel. +46 (0)63 14 60 65

Mob. +46 (0)703 45 18 65

E-post. bodil@eldrimner.com

Umeå Universitet

(Umeå University)

Krister Stoor

Ersbodavägen 158

90629 Umeå

Tel. +46 (0)786 6998

E-mail. krister.stoor@samiska.umu.se