Pressmeddelande -

Young Designers och Next Step Formex hösten 2011

Young Designers:
Karolina Konst, www.kpalmer.se
Simon Key Bertman, www.bertman.nu
Niklas Bonnevier Design, www.niklasbonnevier.se
Forma Nova, www.formanova.se
Yukari & Johan, www.naturalstation.se
Studio Sofie Englund www.sofieenglund.se
Lina Bergström www.linabergstrom.paspartout.com
Karin Elvy – Karin Eriksson www.karinelvy.se
Lagström Wiktorsson www.lagstromwiktorsson.se
Brusewitz Design, www.brusewitzdesign.com
Miwa Akabane, www.college38.com
Kristin Erséus Art & Illustration, www.kristinerseus.com
Copparstad, www.copparstad.se

Next Step
Lisa Bengtsson, www.lisabengtsson.se
Toodeloo,www.toodeloo.se
Superfamily, www.superfamily.se
Inspire by Britten.www.inspirebybritten.se

Formex äger rum 1-4 september 2011 på Stockholmsmässan. Formex är mötesplatsen för nyheter, affärer, trender, kunskap och inspiration. Mässan anordnas två gånger per år med 850 utställare, 25 000 fackbesökare och 800 medierepresentanter.

För mer information besök www.formex.se eller kontakta Lotta Signeul, pressansvarig, lotta.signeul@stockholmsmassan.se eller 08-749 43 79.

Ämnen

Taggar

Regioner


Stockholmsmässan är en av världens främsta och mest flexibla mötesarrangörer. Vi erbjuder den perfekta mötesplatsen för allt från internationella toppmöten till breda publikmässor. Tillsammans med utställare och arrangörer skapar vi välregisserade möten som ger besökaren inspiration, kunskap och affärsmöjligheter. Som Nordens ledande arrangör genomför vi varje år ett 60-tal branschledande mässor samt ett 100-tal nationella och internationella kongresser, konferenser och evenemang. Varje år välkomnar vi 10 000 utställare, 1,5 miljoner besökare och fler än 8 000 journalister från hela världen.

Presskontakt