Skip to main content

Spelprogram, Innebandy-VM

Evenemang   •   Maj 01, 2006 00:00 CEST

21
MAY
-   -

Spelprogram

A-VM
Grupp 1 Grupp 2
Danmark Italien
Sverige Tjeckien
Norge Finland
Schweiz Ryssland
Tyskland Lettland

B-VM
Grupp 3 Grupp 4
Slovenien Ungern
Holland USA
Österrike Japan
Singapore Estland
Australien Storbritannien



21 maj 2006 Helsingborg
11:00 Slovenien - Holland
14:00 Danmark - Sverige
17:00 Norge - Schweiz
20:00 Österrike - Singapore

21 maj 2006 Stockholm
13:00 Ungern - USA Botkyrka
16:00 Japan - Estland Botkyrka
16:00 Italien - Tjeckien Solna
19:00 Finland - Ryssland Solna

22 maj 2006 Helsingborg
10:00 Australien - Slovenien
13:00 Tyskland - Danmark
16:30 Holland - Österrike
19:30 Sverige - Norge

22 maj 2006 Stockholm
13:00 Storbritannien - Ungern Botkyrka
16:00 USA - Japan Botkyrka
16:00 Lettland - Italien Solna
19:00 Tjeckien - Finland Solna

23 maj 2006 Malmö
10:00 Slovenien - Österrike
13:00 Schweiz - Tyskland
16:30 Singapore - Australien
19:30 Danmark - Norge

23 maj 2006 Stockholm
13:00 Estland - Storbritannien Botkyrka
16:00 Ungern - Japan Botkyrka
16:00 Ryssland - Lettland Solna
19:00 Italien - Finland Solna

24 maj 2006 Malmö
10:00 Australien - Holland
13:00 Schweiz - Danmark
16:30 Singapore - Slovenien
19:30 Tyskland - Sverige

24 maj 2006 Stockholm
13:00 Storbritannien - USA Botkyrka
16:00 Estland - Ungern Botkyrka
16:00 Ryssland - Italien Solna
19:00 Lettland - Tjeckien Solna

25 maj 2006 Malmö
09:00 Österrike - Australien
12:00 Holland - Singapore
15:00 Sverige - Schweiz
18:00 Norge - Tyskland

25 maj 2006 Stockholm
13:00 Japan - Storbritannien Botkyrka
16:00 USA - Estland Botkyrka
16:00 Tjeckien - Ryssland Solna
19:00 Finland - Lettland Solna


SLUTSPEL

26 maj 2006 Globen
20:00 4:an grp 2 - 4:an grp 1

26 maj 2006 Botkyrka
14:00 4:an grp 4 - 4:an grp 3
17:00 1:an grp 3 - 2:an grp 4
20:00 1:an grp 4 - 2:an grp 3

27 maj 2006 Globen
09:30 3:an grp 1 - 3:an grp 2
12:30 Vinnare B-semi 1 -
Vinnare B-semi 2 (B-VM final)
15:30 1:an grp 1 -
2:an grp 2 (semifinal) *
18:30 1:an grp 2 -
2:an grp 1 (semifinal)
* Om Sveriges kvalificerar sig ska deras semifinal spelas kl. 15:30

27 maj 2006 Botkyrka
09:00 3:an grp 3 - 3:an grp 4
12:00 5:an grp 3 - 5:an grp 4
15:00 Förlorare B-semi 1 -
Förlorare B-semi 2
(B-VM bronsmatch)

28 maj 2006 Globen
09:00 5:an grp 1 - 5:an grp 2
12:00 Förlorare semi 1 - Förlorare semi 2 (bronsmatch)
15:00 Vinnare semi 1 - Vinnare semi 2 (final)

Kommentarer (0)

Lägg till kommentar

Kommentera