Skip to main content

Raymarine: FLIR Miami Boat Show'da Raymarine Axiom Yeniliklerini Sunuyor

Press release   •   Mar 20, 2018 14:36 GMT

New Axiom UAV integration allows boaters to connect to their UAV, then control and view images directly from the Axiom display

WILSONVILLE, YA DA 20 Mart 2018 – FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) bugün, ödüllü Raymarine marka Axiom® çok işlevli navigasyon ekranları (MFD) grubundan başlayarak bir dizi yeni teknolojiyi duyurdu. Miami International Boat Show'da FLIR ve Raymarine standı ziyaretçileri bu hafta Axiom’un LightHouse™ Uygulamaları, Raymarine LINK mobil uygulaması ve UAV'ler için Axiom entegrasyonunu görmeye davetli.

LightHouse Uygulamaları

Yakında çıkacak olan LightHouse 3 içinde bulunan LightHouse Uygulamaları seçkin Android uyumlu mobil uygulamaları ve üçüncü taraf denizcilik uygulamalarını Raymarine'in Axiom MFD ailesine getiriyor. LightHouse Uygulamalarıyla, Raymarine kullanıcıları popüler film ve müzik akış hizmetlerinden tekneye eğlence akışı için Axiom'u kullanabilir. LightHouse Uygulamaları ayrıca Theyr GRIB global hava durumu tahmini ve gelgit uygulamalarına da erişim imkanı sağlıyor. LightHouse Uygulamalarının kullanıma sunulmasıyla, Raymarine denizcilik ürünü üreticileri, uygulama geliştiriciler ve teknoloji sağlayıcıları için Axiom ve LightHouse 3 işletim sistemine entegrasyonu kolaylaştırıyor. Boat Show'da sergilenen ilk LightHouse Uygulamaları Seakeeper jiroskoplu dengeleme kontrolü ve mazu mSeries global uydu iletişimleri. mazu mSeries uygulaması kullanıcıların dünyanın her yerinden mesaj göndermesini, hava durumu tahminlerini almasını ve deniz taşıtını izlemesini sağlar.

Raymarine LINK

iOs ve Android için yeni Raymarine LINK mobil platformu, kullanıcıların Axiom navigasyon ekranlarını mobil cihazlarından planlamasını, senkronize etmesini ve kontrol etmesini sağlar. Örneğin, Raymarine LINK kullanıcıların tekneden uzaktayken ara noktaları ve rotaları planlamasına olanak tanır. Tekneye binildiğinde, LINK ara nokta ve rota planlarını otomatik olarak senkronize eder. Raymarine kullanıcıları ayrıca Raymarine LINK mobil uygulamasından yolculuk günlüklerine, ekran görüntülerine ve video kayıtlarına erişebilir. Yolculuk günlüklerinizi evde inceleyin ve yolculukları, ekran görüntülerini ve video parçalarını arkadaşlarınızla paylaşın. Raymarine LINK bunların yanı sıra tüm MFD ayarları için yedekleme sağlar ve en son özellik ve yazılım güncellemeleriyle Raymarine donanımınızı güncel tutar.

Axiom UAV Entegrasyonu

Bu denizcilik endüstrisi öncüsü, tekne sahiplerinin kendi UAV'lerine bağlanmasını ve sonra görüntüleri doğrudan Axiom ekranından kontrol etmesini ve görüntülemesini sağlar. Bu patent bekleyen teknoloji şimdi, olta balıkçıları ve tekne sahipleri için UAV kontrolü ve video olanakları açısından yeni bir çağ başlatarak, denizin eller serbest, havadan görünüşünü sağlıyor. Şu anda DJI Spark ve Mavic UAV dronelarla uyumlu olan ürün, tek düğmeyle çalıştır/izle/kaydet işlevleri, çeşitli "izleme" modları için GPS bağlantısı ve Axiom MFD'de gerçek zamanlı video akışı özelliklerini içeriyor.

LightHouse Uygulamaları, Raymarine LINK mobil uygulaması ve Axiom UAV entegrasyonu 2018 ilkbaharında kullanıma sunulacak.

En son Axiom yeniliklerini Miami International Boat Show sırasında C707 numaralı stand, C çadırı ve 877 numaralı kızaktaki Raymarine demo teknede görün.

####

Medya iletişimi:

Karen Bartlett

Saltwater Stone

+44 (0) 1202 669 244

k.bartlett@saltwater-stone.com

FLIR Systems, Inc. Hakkında,

1978 yılında kurulmuş ve merkezi Oregon eyaletinin Wilsonville şehrinde olan FLIR Systems, algılamayı geliştirip farkındalığı artırarak hayat kurtarma, üretkenliği iyileştirme ve çevreyi koruma faaliyetlerine yardımcı olan sensör sistemlerinin üretiminde bir dünya lideridir. Yaklaşık 3.500 çalışanıyla FLIR’ün hedefi, termal görüntüleme ve benzeri teknolojilerden yararlanarak güvenlik ve gözetim, çevrenin ve ortam koşullarının izlenmesi, açık hava etkinlikleri, yapay görme, navigasyon ve gelişmiş tehdit algılama alanlarında yenilikçi ve akıllı çözümler sunan "Dünyanın Altıncı Hissi" konumundaki bir kuruluş haline gelmektir. Daha fazla bilgi için lütfen www.flir.com adresini ziyaret edin ve @flir hesabını takip edin.

Raymarine Hakkında

Denizcilik elektroniği sektöründe dünya lideri olan Raymarine, eğlence amaçlı denizcilik ve hafif ticari denizcilik sektörlerine yönelik en kapsamlı elektronik ürün gamına sahiptir. Yüksek performans ve kullanım kolaylığı için tasarlanmış ödüllü ürünleri dünya çapındaki satıcı ve distribütör ağı aracılığıyla satılmaktadır. Raymarine ürün gamına radar, otomatik pilot, GPS, göstergeler, balık bulucular, iletişim çözümleri ve entegre sistemler dahildir. Raymarine, termal görüntüleme alanında dünya lideri olan FLIR Systems'a bağlıdır. Raymarine hakkında daha fazla bilgi için lütfen www.raymarine.com adresini ziyaret edin.

Forward-Looking Statements
This press release contains forward-looking statements within the meaning of the Private Securities Litigation Reform Act of 1995. Forward-looking statements may contain words such as “anticipates,” “estimates,” “expects,” “intends,” and “believes” and similar words and expressions and include the assumptions that underlie such statements. Such statements are based on current expectations, estimates, and projections based, in part, on potentially inaccurate assumptions made by management. These statements are not guarantees of future performance and involve risks and uncertainties that are difficult to predict. Therefore, actual outcomes and results may differ materially from what is expressed or forecasted in such forward-looking statements due to numerous factors. Such forward-looking statements speak only as of the date on which they are made and FLIR does not undertake any obligation to update any forward-looking statement to reflect events or circumstances after the date of this release, or for changes made to this document by wire services or Internet service providers.