Resultater fra Karate NM 2013

Pressemelding -

Resultater fra Karate NM 2013

Lørdag 16. mars 2013 arrangerte Norges Kampsportforbund Karate Seksjonen i samarbeid med Mizuchi Karateklubb det 41. Norgesmesterskapet i karate. Hele 233 utøvere  fra 51 klubber deltok i mesterskapet som ble arrangert i Bærums Idrettspark. Kongepokalen gikk til Stian Bagroen fra Mizuchi Karateklubb i Bærum. Dette var hans sjette kongepokal.

RESULTATENE

KATA

Kata Jenter Ungdom
1.Synniva Eirin, Sveio KK
2.Ek Ronja, Mizuchi KK
3.Jeanet Katrin, Tresfjord KK
3.Eike Silje, Sentrum KK

Kata Jenter Kadett
1.Berge Silje Marie,Tiger KK
2.Osmundsen Pernille Svartveit, Sveio KK
3.Johansen Kaminda Gjerde, Tresfjord KK
3.Henriksen Tanja Emilie, Narvik KK

Kata Jenter Junior
1.Ahmadi Nilab, Kristiansand KK
2.Elmrani Nora, Marienlyst KK
3.Eidem Marie Amalie, Haugaland KK
3.Ahmadi Nilab, Kristiansand KK

Kata Damer Senior
1.Wanda Yuniar Ninda, Moss KK
2.Tran Hoeng Kim Theresa, Satori KK
3.Svendsen Viktoria Berven, Tresfjord KK
3.Berrospi Patricia, Sentrum KK

Kata Gutter Ungdom
1.Pettersen Sebastian, Marienlyst KK
2.Salas Adrian Frederico Lopez, Sarpsborg KK
3.Palislamovic Armin, Os KK
3.Ringstrøm Patrick, Sentrum KK - Sarpsborg

Kata Gutter Kadett
1.Fagerland Ruben Vinje, Sentrum KK
2.Tenmann Sebastian, Mizuchi KK
3.Johnsen Daniel Cho, Sentrum KK - Sarpsborg
3.Hansen Ole Christian, Sentrum KK - Sarpsborg

Kata Gutter Junior
1.Gjerde Jarl Kristian, Tresfjord KK
2.Eike Stian, Sentrum KK
3.Grønvold Halvor, Tiger KK
3.Knapper Joakim, Tiger KK

Kata Herrer Senior
1.Arne Wallann, Sakura KK
2.Christian H. Haagensen, Sakura KK
3.Azimi Fahim, Sakura KK
3.Medhus Paul Morten, Tresfjord KK

KUMITE

Beste utøver i kumite damer: Hege Haavaldsen, Mizuchi KK

Kumite Jenter Ungdom -43kg
1.Ek.Ronja, Mizuchi Karateklubb
2.Ahmadi Nilofar, Kristiansand Karate Club
3.Gjerde Jeanet Katrin, Tresfjord Karateklubb
3.Pedersen Emma Amalie, Sentrum Kampsport Klubb - Sarpsborg

Kumite Jenter Ungdom -49kg
1.Engsmyr Silje Adele, Sarpsborg Karateklubb
2.Søvik Synniva Eirin, Sveio Karateklubb

Kumite Jenter Ungdom +49kg
1.Haaland Tiril S, Os Kobudokan Karateklubb
2.Hussein Jine, Tyholmen Karateklubb
3.Svendsen Aina, Mizuchi Karateklubb
3.Eike Silje, Sentrum Karateklubb

Kumite Jenter Kadett -54kg
1.Ahmadi Nilam, Kristiansand Karate Club
2.Sjåvik Marie Salterød, Bærum Kampsport Klubb
3.Osmundsen Emma Svartveit, Sveio Karateklubb
3.Johansen Kaminda Gjerde, Tresfjord Karateklubb

Kumite Jenter Kadett +54kg
1.Bakke Lilli, Haugaland Karateklubb
2.El-Adawy Frida, Tyholmen Karateklubb
3.Fennefoss Mathea Jonsgård, Vågsbygd Karate Klubb
3.Henriksen Tanja Emilie, Narvik Karateklubb

Kumite Jenter Junior -53kg
1.Årdal Rikke, Vågsbygd Karate Klubb
2.Nguyen Lisa, Vågsbygd Karate Klubb

Kumite Jenter Junior -59kg
1.Ahnen Embla Othilie von, Troll Karateklubb Bushido
2.Karadash Julie Kristin, Tresfjord Karateklubb
3.Int Veen.Sofia,  Asker Karateklubb
3.Njøten Amanda, Os Kobudokan Karateklubb

Kumite Jenter Junior +59kg
1.Andersen Lotte Ørbæk, Stavanger Karateklubb
2.Dag Aysegul, Vågsbygd Karate Klubb
3.Sehjpal Pria, Vågsbygd Karate Klubb
3.Klepper Kassi Louise Jørnsdatter, Sentrum Kampsport Klubb - Sarpsborg

Kumite Damer Senior -55kg
1.Murray Yvonne, Mizuchi Karateklubb
2.Alstadsæther Bettina, Stavanger Karateklubb
3.Alic Ariana, Vågsbygd Karate Klubb

Kumite Damer Senior -61kg
1.Haavaldsen Hege, Mizuchi Karateklubb
2.Roll Maria Bruzell, Mizuchi Karateklubb
3.Andrès Elena, Os Kobudokan Karateklubb
3.Sollie Miriam, Troll Karateklubb Bushido

Kumite Damer Senior -68kg
1.Brunstad Gitte Helene, Mizuchi Karateklubb
2.Pedersen Iselin Kvamme, Bærum Kampsport Klubb

Kumite Damer Senior +68kg
1.Vedvik Silje Marita Moen, Mizuchi Karateklubb
2.Bjelland Benedicte, Os Kobudokan Karateklubb

Kumite Gutter Ungdom -45kg
1.Palislamovic Armin, Os Kobudokan Karateklubb
2.Johansen.Petter, Troll Karateklubb Bushido
3.Ismailov Ramzan, Sveio Karateklubb
3.Jusic Edi, Sentrum Karateklubb

Kumite Gutter Ungdom -51kg
1.Salas Adrian Federico Lopez, Sarpsborg Karateklubb
2.Sjåvik Martin Salterød, Bærum Kampsport Klubb
3.Malinverno Kenneth, Stavanger Karateklubb
3.Christoffersen Fredrik, Sentrum Kampsport Klubb - Sarpsborg

Kumite Gutter Ungdom +51kg
1.Mangseth Didrik, Vågsbygd Karate Klubb
2.Giske Kevin,Tresfjord Karateklubb
3.Lie-Flemmen Fredrik, Tiger Karateklubb
3.Syväoja Sacha N.A., Tresfjord Karateklubb

Kumite Gutter Kadett -52kg
1.Bøe Martin, Tiger Karateklubb
2.Østeby Sletner Sjur, Sarpsborg Karateklubb

Kumite Gutter Kadett -57kg
1.Johnsen Daniel Cho, Sentrum Kampsport Klubb - Sarpsborg
2.Rønning Kristiansen Henrik, Sentrum Kampsport Klubb - Sarpsborg
3.Tenmann Sebastian R., Mizuchi Karateklubb
3.Nguyen Thanh Binh, Troll Karateklubb Bushido

Kumite Gutter Kadett -63kg
1.Larsen Philip, Troll Karateklubb Bushido
2.Hansen Ole Christian, Sentrum Kampsport Klubb - Sarpsborg
3.Karstensen Haakon, Skedsmo Karateklubb
3.Sletten Simen, Vågsbygd Karate Klubb

Kumite Gutter Kadett -70kg
1.Fagerland Ruben Vinje, Sentrum Karateklubb
2.Egenes Jostein, Tyholmen Karateklubb
3.Jarnes Jakob, Vågsbygd Karate Klubb

Kumite Gutter Kadett +70kg
1.Hjerpaasen Morten, Asker Karateklubb
2.Music Esmir, Asker Karateklubb

Kumite Gutter Junior -55kg
1.Myreng Carl Gustav Drabløs, Mizuchi Karateklubb
2.Erichsen Richard, Sakura Karate klubb

Kumite Gutter Junior -61kg
1.Hjerpaasen Balder, Bærum Kampsport Klubb
2.Pedersen Jonathan, Skedsmo Karateklubb

Kumite Gutter Junior -68kg
1.Palislamovic Aner, Os Kobudokan Karateklubb
2.Grønvold Halvor, Tiger Karateklubb
3.Knapper Joakim, Tiger Karateklubb
3.Bartnes Preben Mørner, Bærum Kampsport Klubb

Kumite Gutter Junior -76kg
1.Sejdijaj Edmund, Mizuchi Karateklubb
2.Tat Martin, Vågsbygd Karate Klubb
3.Hakanjin Arber, Asker Karateklubb

Kumite Gutter Junior +76kg
1.Kallhovd Gard, Troll Karateklubb Bushido
2.Sælid Philip Georg, Troll Karateklubb Bushido
3.Svendsen Karl Andre, Mizuchi Karateklubb
3.Lied Simon, Karateklubben Sør

Kumite Herrer Senior -67kg
1.Fjeldstad Håkon Alexander, Skedsmo Karateklubb
2.Thorsen Roald, Oslo Karateklubb
3.Oldebråten Stian, Nippon Karateklubb
3.Lund Lasse Rastad, Skedsmo Karateklubb

Kumite Herrer Senior -75kg
1.Bagroen Stian, Mizuchi Karateklubb
2.Johansen Joakim Foss, Troll Karateklubb Bushido
3.Slettevold Åsmund, Os Kobudokan Karateklubb
3.Slettevold Erlend, Os Kobudokan Karateklubb

Kumite Herrer Senior -84kg
1.Amroun Mikael, Mizuchi Karateklubb
2.Hansen Jørn Ove, Mizuchi Karateklubb
3.Vandvik Eirik Aasberg, Stavanger Karateklubb
3.Reed-Larsen Henrik, Os Kobudokan Karateklubb

Kumite Herrer Senior +84kg
1.Amroun Arik Erlend, Mizuchi Karateklubb
2.Cronard Nicolas, Karateklubben Hiryukan
3.Suoranta Andreas Løvoll, Stavanger Karateklubb
3.Dabed Cristobal, Oslo Karateklubb

FULLKONTAKT KUMITE

Beste utøver fullkontakt kumite: Vilde Larsen, Horten KK
Raskeste seier fullkontakt: William Abel, Bergen KK (40 sek)

Fullkontakt damer
1.  Kaja Kapstad,  Lørenskog KK
2.  Astrid Caroline Hansen Braut,  Bryne KK

Fullkontakt herrerlettvekt
1. Thanh Duc Nguyen, Bergen karate og kampsportklubb
2. Geir Kristian Hope Kyllingstad
3. Bård Even Kvamme, Bryne KK

Fullkontakt herrer mellomvekt
1. Rasmus Orstad Bryne KK
2. Oddgeir Horvei Bryne KK
3. Henning Dalavara Vadsø KK

Fullkontakt herrer lett tungvekt
1.  Alvaras Safikovas,  Bryne KK
2.  Ole Garborg Østrem, Bryne KK
3.  Rune Løland, Ålgård Kk
3.  Levgen Minchyk,  Haugesund KK

Fullkontakt herrer tungvekt
1.  Eivind Nærland,  Gandsfjord KK
2.  Kåre Løland,  Ålgård KK
3.  Atle Lomeland,  Bryne KK

Damer lettvekt
1.  Beathe Hegerland, Haugesund KK
2.  Isabel Berg, Fauske KK

Damer mellomvekt
1.  Camilla Styve Gullaksen, Fyllingen KK
2.  Venus Kardar,  Lørenskog KK
3.  Sonja Thrana, Vågsbygd KK
3.  Mona Kirkenær,  Lørenskog KK

Herrer mellomvekt
1.  Steinar Nordnæs,  Fyllingen KK
2.  Henrik Heyer,  Horten KK
3.  Øystein Falch,  Fyllingen Kk

Herrer Letttungvekt
1.  Marcin Cielsielski,  Lørenskog KK
2.  Stian Jakobsen,  Bergen KK
3.  Johnny Krossli,  Kvinesdal KK
3.  Mathias Alexander Jahrn, Færder KK

Junior jenter
1.  Vilde Larsen, Færder KK
2.  Lone Waage, Bergen KK
3.  Rikke Eriksen, Horten KK
3.  Mithra Amrithalingam,

Yngre junior gutter
1. Håvard Borge,  Færder KK
2. William Abel,  Bergen KK
3.  Jesper Buvoll,  Færder KK

Junior gutter lettvekt
1. Robin Larsen, Færder KK
2. Hans Kristian Havreberg,  Haugesund KK
3. Sahand Kardar,  Lørenskog KK
3. Realf Ottesen,  Lyngdal KK

Junior gutter mellomvekt
1. Jone Eide, Lyngdal KK
2. Kristian Ronæs, Haugesund KK
3. Halvor Larsen, Haugesund KK

SHOBU IPPON KUMITE
Beste utøver i kumite Shobu Ippon damer: Nora Elmrani, Marienlyst KK
Beste utøver i kumite Shobu Ippon herrer: Stian Oldebråten, Marienlyst KK

Kumite Jenter 13-15 år
1. Gjuka Vanesa,Tønsberg Shotokan KK
2. Søvik Synniva Eirin, Sveio KK
3. Eike Silje, Sentrum KK
4. Osmundsen Emma Svartveit, Sveio KK

Kumite Jenter 16-18 år
1. Elmrani Nora, Marienlyst KK
2. Kosmo Rakel Thuv, Tsunami Shotokan KK Holmlia

Kumite Damer Senior
1. Bjelland Benedicte, Os Kobudokan KK
2. Rasmussen Merethe, Marienlyst KK
3. Aarskog Lene, Ås KK

Kumite Gutter 13-15 år
1. Pettersen Sebastian, Marienlyst KK
2. Ismailov Ramzan, Sveio KK
3. Fagerland Ruben Vinjem, Sentrum KK
4. Jusic Edi, Sentrum KK

Kumite Gutter 16-18 år
1. Gjøsund Vegard, Os Kobudokan KK
2. Dyrnes Stian.Trondheim Shotokan KK
3. Eike Stian, Sentrum KK.
3. Valbekmo Christopher, Rana KK.

Kumite  Herrer Senior
1. Oldenbråten Stian, Nippon KK.
2. Reed-Larsen Henrik, Os Kobudokan KK
3. Elmri Mohammed Mostafa, Marienlyst KK
4. Romunddal Ronny, Marienlyst KK

 

Mange bilder fra NM 
 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.556869707667382.1073741836.109168752437482&type=3

Emner

  • Fritid

Tags

  • karate
  • norges kampsportforbund

Norges Kampsportforbund (NKF) er det tiende største særforbundet under Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité (NIF). Forbundet er lokalisert på Ullevål stadion i Oslo. NKF organiserer over 20 kampidretter, hvorav karate, taekwondo, jujutsu, wushu og kendo er de fremste konkurranseidrettene.


Pressekontakt

Dag Jacobsen

Dag Jacobsen

Pressekontakt Sportssjef sportslig aktivitet 92255988

Relatert materiale