Pressemelding -
Resultater fra karate NM 2014
Benjamin Skåtun fra Fjellsiden Karateklubb i Bergen vant kongepokalen i norgesmesterskapet i karate som ble arrangert i Haukelandshallen i Bergen hvor det deltok hele 644 utøvere fra 137 klubber.
Arne Wallann fra Sakura karateklubb vant Hordaland pokalen.
Ole Garborg Østrem fra Bryne karateklubb ble kåret til beste utøver i fullkontakt.
Kim-Erik Klemets fra Alta karateklubb fikk den raskeste serien i fullkontakt som ble på 19 sekunder.
Lena Skåtum fra Bjørvin karateklubb og Richard Larsen fra Lura karate klubb ble kåret til beste utøvere i shobu ippon.
Det ble arrangert norgesmesterskap i semi- og fullkontaktkarate innenfor godkjente regelverk, herunder WKF (World Karate Federation), fullkontakt og shobu ippon.
Resultater WKF kumite
Kumite Jenter Ungdom -43kg
1.Frid Hjerpaasen, Bærum Kampsport Klubb
2.Mariam Skogland,Mizuchi Karateklubb
3.Emma Amalie Pedersen,Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
3.Sara Funie Karadash, Bærum Kampsport Klubb
Kumite Jenter Ungdom -49kg
1.Amanda Celine Smaadal, Sarpsborg Karateklubb
2.Noura Løken Gheziel ,Sakura Karate klubb
3.Karoline Eigner, Aas Troll Karateklubb Bushido
3.Emilie Nilsen,Narvik Karateklubb
Kumite Jenter Ungdom +49kg
1.Annika Sælid,Sentrum, Kampsport Klubb – Sarpsborg
2.Ailin Karina Kristine Vedvik Moen,Mizuchi Karateklubb
3.Eirill Bungum, Mizuchi Karateklubb
3.Tilde Eriksen Eine,Mizuchi Karateklubb
Kumite Jenter Kadett -47kg
1.Ronja Ek, Mizuchi Karateklubb
2.Jeanet Katrin Gjerde, Bærum Kampsport Klubb
Kumite Jenter Kadett +54kg
1.Marie Salterød,Sjåvik Bærum Kampsport Klubb
2.Silje Adele Engsmyr,Sarpsborg Karateklubb
3.Jine Hussein,Tyholmen Karateklubb
3.Chariwan Suphalakwatchana, Sentrum Karateklubb
Kumite Jenter Junior -53kg
1.Lisa Nguyen Vågsbygd, Karate Klubb
2.Kirsten Loven, Tyholmen Karateklubb
3.Cassandra Thomasrud Rosell Sho Bu Kan, Karateklubb Halden
3.Nilam Ahmadi Kristiansand Karate Club
Kumite Jenter Junior -59kg
1.Embla Othilie von Ahnen,Troll Karateklubb Bushido
2.Julie Kristin Karadash, Bærum Kampsport Klubb
3. Lilli Bakke, Sentrum Karateklubb
3.Camilla Thon Skaanes, Mizuchi Karateklubb
Kumite Jenter Junior +59kg
1.Andrine Hilton,Tiger Karateklubb
2.Kassi Louise Jørnsdatter Klepper,Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
3.Amanda Njøten, Os Kobudokan Karateklubb
3.Frida El-Adawy,Tyholmen Karateklubb
Kumite Damer Senior -55kg
1.Alic Ariana, Mizuchi karate klubb
2.Yuniar Ninda Wanda, Moss Karate klubb
3.Bettina Alstadsæther, Stavanger Karateklubb
Kumite Damer Senior -61kg
1.Maria Bruzell Roll, Mizuchi Karateklubb
2.Elena Andrès, Os Kobudokan Karateklubb
Kumite Damer Senior -68kg
1.Gitte Helene Brunstad, Mizuchi Karateklubb
2.Aysegul Dag, Vågsbygd Karate Klubb
Kumite Damer Senior +68kg
1.Nora Evensen, Bærum Kampsport Klubb
2.Silje Marita Moen,Vedvik Mizuchi Karateklubb
3.Tina Marosan,Troll Karateklubb Bushido
Kumite Gutter Ungdom -45kg
1.Henrik Rydstrøm,Sarpsborg Karateklubb
2.Skage Rollheim Larsen,Stavanger Karateklubb
3.Simen Velle,Asker Karateklubb
3.Julian Halsøy, Rana Karateklubb
Kumite Gutter Ungdom -51kg
1.Michael Pettersen,Sarpsborg Karateklubb
2.Tord Knutsen,Nordlys Karate Klubb
3.Marius Lundal,Vågsbygd Karate Klubb
3.Christian Bendiksen, Sentrum Karateklubb
Kumite Gutter Ungdom +51kg
1.Adrian Federico Lopez Salas,Sarpsborg Karateklubb
2.Rasmus Bakken, Tiger Karateklubb
3.Olav Ødegaard,Vågsbygd Karate Klubb
3.Sacha N.A. Syväoja, Tresfjord Karateklubb
Kumite Gutter Kadett -52kg
1.Armin Palislamovic, Os Kobudokan Karateklubb
2.Petter Johansen,Troll Karateklubb Bushido
3.Ramzan Ismailov,Sentrum Karateklubb
3.Edi Jusic,Sentrum Karateklubb
Kumite Gutter Kadett -57kg
1.Kenneth Malinverno, Bærum Kampsport Klubb
2.Martin Salterød Sjåvik,Bærum Kampsport Klubb
3.Aksel Bjørhovde, Troll Karateklubb Bushido
Kumite Gutter Kadett -63kg
1.Daniel Cho Johnsen,Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
2.Thanh Binh Nguyen,Troll Karateklubb Bushido
3.Sebastian R. Tenmann,Mizuchi Karateklubb
3.Didrik Mangseth,Vågsbygd Karate Klubb
Kumite Gutter Kadett -70kg
1.Ole Christian Hansen, Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
2.Haakon Karstensen,Skedsmo Karateklubb
3.Eirik Jo Björnerstedt, Tiger Karateklubb
Kumite Gutter Kadett +70kg
1.Morten Hjerpaasen, Asker Karateklubb
2.Olav Castle,Vennesla Karateklubb
Kumite Gutter Junior -61kg
1.Jonathan Pedersen, Skedsmo Karateklubb
2.Philip Larsen, Troll Karateklubb Bushido
3.Carl Gustav Drabløs Myreng, Mizuchi Karateklubb
Kumite Gutter Junior -68kg
1.Tommy Kamhaug, Sarpsborg Karateklubb
2.Jarl Kristian Gjerde,Bærum Kampsport Klubb
3.Ruben Vinje Fagerland,Sentrum Karateklubb
3.Aner Palislamovic, Os Kobudokan Karateklubb
Kumite Gutter Junior -76kg
1.Jakob Jarnes, Vågsbygd Karate Klubb
2.Ruben Førsund,Vågsbygd Karate Klubb
3.Markus Espedal,Hå Karateklubb
Kumite Herrer Senior -67kg
1.1.Lasse Rastad Lund,Skedsmo Karateklubb
2.Håkon Alexander Fjeldstad,Skedsmo Karateklubb
3.Balder Hjerpaasen,Bærum Kampsport Klubb
3.Hoa-Binh Nguyen,Troll Karateklubb Bushido
Kumite Herrer Senior -75kg
1.Steffen Larsen,Tiger Karateklubb
2.Halvor Grønvold;Tiger Karateklubb
3.Farman Halidy,Skedsmo Karateklubb
Kumite Herrer Senior -84kg
1.Jørn Ove Hansen,Mizuchi Karate klubb
2.Mikael Amroun,Mizuchi Karate klubb
3.Tobias Opso,Asker Karateklubb
3.Martin Lysfjord Sæterhaug,Rana Karateklubb
Kumite Herrer Senior +84kg
1.Arik Erlend Amroun, Mizuchi Karateklubb
2.Erol Abdicevic,Tiger Karateklubb
3.Christoffer Sivertsen,Nordlys Karate Klubb
3.Andreas Løvoll Suoranta,Stavanger Karateklubb
WKF KATA
Kata Jenter Ungdom
1.Mariam Skogland,Mizuchi Karateklubb
2.Noura Løken Gheziel,Sakura Karate klubb
3.Emilie Nilsen,Narvik Karateklubb
3.Annika Sælid,Sentrum Kampsport Klubb - Sarpsborg
Kata Jenter Kadett
1.Ronja Ek,Mizuchi Karateklubb
2.Ida Engelberg, Stange Karateklubb
3.Anni Skåtun,Fusa Karateklubb
3.Chariwan Suphalakwatchana, Sentrum Karateklubb
Kata Jenter Junior
1.Nilab Ahmadi ,Kristiansand Karate Club
2.Julie Kristin Karadash, Bærum Kampsport Klubb
3.Tanja Emilie Henriksen,Narvik Karateklubb
3.Sunniva Amundsen.Tresfjord Karateklubb
Kata Damer Senior
1.Yuniar Ninda Wanda, Moss Karate klubb
2.Hoang Kim Theresa Tran.,Satori Karate klubb
3.Viktoria Berven Svendsen,Tresfjord Karateklubb
3.Henriette K. Alsaker, Stord Karateklubb
Kata Gutter Ungdom
1.Patrick Ringstrøm,Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
2.Adrian Federico Lopez Salas,Sarpsborg Karateklubb
3.Christian Bendiksen, Sentrum Karateklubb
3.Fredrik Sundby,Mizuchi Karateklubb
Kata Gutter Kadett
1.Sebastian Pettersen,Marienlyst Karateklubb
2.Daniel Cho Johnsen, Sentrum Kampsport Klubb – Sarpsborg
3.Kevin Giske,Tresfjord Karateklubb
3.Mads Hagevik Moen, Nordås Karate Klubb
Kata Gutter Junior
1.Ruben Vinje Fagerland,Sentrum Karateklubb
2,Jarl Kristian Gjerde,Bærum Kampsport Klubb
3,Jan Martin Huus,Fitjar Karateklubb
Kata Herrer Senior
1.Arne Wallann,Sakura Karate klubb
2.Fahim Azimi, Sakura Karate klubb
3.Christian Pøhl Holm Haagensen,Sakura Karate klubb
3.Sjur Rondestveit,Bjørgvin Karateklubb
Karate NM 2014 - Resultater SHOTOKAN KATA
Kata Yngre Jenter* 13-15 år; 3.-1. kyu
1.Kitt Hvidsten,Sandefjord Tradisjonelle Karateklubb-STKK
2.Irja Helén Malmstén Linnerud,Tiger Karateklubb
3.Henriette Østensen,Bjørgvin Karateklubb
Kata Yngre Jenter* 13-15 år; Dan
1.Anni Skåtun, Fusa Karateklubb
2.Marte Mjåtvedt,Bjørgvin Karateklubb
3.Malin Fjeldstad,Bjørgvin Karateklubb
Kata Jenter* 16-18 år; 3.-1. kyu
1.Andrine Hilton,Tiger Karateklubb
2.Veline Vinnes, Bjørgvin Karateklubb
3.Andrine Tverlid,Bjørgvin Karateklubb
Kata Jenter* 16-18 år; Dan
1.Elene Kolstad, Lura Karateklubb
2.Maren Aamodt,Stord Karateklubb
3.Elisabet Edvardsen,Lura Karateklubb
Kata Kvinner* 19-70 år; 3.-1. kyu
1.Benedikte Ellingsen,Lyderhorn Karateklubb
2.Stine Merethe Kolbeinsen,Fitjar Karateklubb
3.Kari Elsa des Bouvrie,Nordås Karate Klubb
Kata Kvinner* 19-70 år; Dan
1.Lena Skåtun Bjørgvin Karateklubb
2.Janette Hansen,Fjell Karateklubb
3.Kristine Grini Jacobsen Sandefjord Tradisjonelle Karateklubb-STKK
Kata Kvinner V* 40-70 år; 3.kyu - Dan
1.Signe Katrin Furseth Rondestveit,Bjørgvin Karateklubb
2.Elisabeth Kjus ,Lyderhorn Karateklubb
3.Eileen Heggelund-Morken,Fjell Karateklubb
Kata Yngre Gutter* 13-15 år 3.-1. kyu
1.Jedrek Golec-Rutkowska,Fitjar Karateklubb
2.Leo Hvidsten, Sandefjord Tradisjonelle Karateklubb-STKK
3.Harald Skjelland,Tønsberg Karateklubb
Kata Yngre Gutter* 13-15 år; Dan
1.Sebastian Pettersen,Marienlyst Karateklubb
2.Ole Even Refsnes Sanden,Bjørgvin Karateklubb
3.Sander Pettersen,Nordås Karate Klubb
Kata Gutter* 16-18 år; 3.-1. kyu
1.Kristoffer Mjøs Hansen,Stord Karateklubb
2.Martin Lerøen Tande, Lyderhorn Karateklubb
3.Tor Anders Fosse,Fusa Karateklubb
Kata Gutter* 16-18 år; Dan
1.Jan Martin Huus,Fitjar Karateklubb
2.Henrik Sanne, Lura Karateklubb
3.Thomas Waardal Nilsen,Nordås Karate Klubb
Kata Menn* 19-70 år; 3.-1. kyu
1.Fahim Azimi,Sakura Karate klubb
2.Frode Totland Bømlo, Karateklubb
3.Geir Håkon Hillestad,Fitjar Karateklubb
Kata Menn* 19-70 år; Dan
1.Richard Larsen,Lura Karateklubb
2.Benjamin Skåtun,Fjellsiden Karateklubb
3.Hans André Skåtun, Oslo Budo Kwai karateklubb
Kata Menn V* 40-70 år; 3.kyu - Dan
1.Sune Willestofte, Nordås Karate Klubb
2.Hans Runar Heggelund-Morken,Fjell Karateklubb
3.Helge Hystad, Bømlo Karateklubb
Lag Kata Jenter* 13-15 år; 3.kyu - Dan
1.Bjørgvin Karateklubb 1
2.Fusa Karateklubb
3.Bjørgvin Karateklubb 2
Lag Kata Jenter* 16-18 år; 3.kyu - Dan
1.Bjørgvin Karateklubb
2.Lyderhorn Karateklubb
Lag Kata Kvinner* 19-70 år; 3.kyu - Dan
1.Lyderhorn Karateklubb
2.Bjørgvin Karateklubb
3.Fjellsiden Karateklubb
Lag Kata Gutter* 13-15 år; 3.kyu - Dan
1.Kansellert gruppe
Lag Kata Gutter* 16-18 år; 3.kyu - Dan
1.Nordås Karate Klubb
2.Lura Karateklubb
3.Bjørgvin Karateklubb
Lag Kata Menn* 19-70 år; 3.kyu - Dan
1.Lura Karateklubb
2.Sakura Karate klubb
3.Lyderhorn Karateklubb
Karate NM 2014 - Påmelding SHOBU IPPON KUMITE
Kumite Yngre Jenter* 13-15 år; 3.-1.kyu
1.Marthe Netland,Bjordal Nordås Karate Klubb
2.Vanesa Gjuka Tønsberg ,Shotokan Karate Klubb
3.Rebecca R Koløen,Fitjar Karateklubb
3.Kitt Hvidsten;Sandefjord Tradisjonelle Karateklubb-STKK
Kumite Yngre Yenter* 13-15 år; Dan
1.Ingrid Mjåtvedt,Bjørgvin Karateklubb
2.Eirill Bungum,Mizuchi Karateklubb
3.Anni Skåtun, Fusa Karateklubb
3.Marte Ekeberg Klippen Fusa Karateklubb
Kumite Jenter* 16-18 år; 3.-1.kyu
1.Maria Larsen, Bømlo Karateklubb
2.Nina Bezem, Lyderhorn Karateklubb
Kumite Jenter* 16-18 år; Dan
1.Nora Elmrani, Marienlyst Karateklubb
2.Maren Aamodt,Stord Karateklubb
3.Sunniva Stokke,Bømlo Karateklubb
3.Elise Waardal Nilsen,Nordås Karate Klubb
Kumite Kvinner* 19-70 år; 3.-1.kyu
1.Benedikte Ellingsen,Lyderhorn Karateklubb
2.Ingrid Bø,Bømlo Karateklubb
3.Stine Merethe Kolbeinsen,Fitjar Karateklubb
3.Kari Elsa des Bouvrie,Nordås Karate Klubb
Kumite Kvinner* 19-70 år; Dan
1.Gitte Helene Brunstad,Mizuchi Karateklubb
2.Maria Bruzell ,Mizuchi Karateklubb
3.Lena Skåtun Bjørgvin Karateklubb
3.Silje Marita Moen Vedvik,Mizuchi Karateklubb
Kumite Kvinner V* 40-70 år; 3.kyu - Dan
1.Signe Katrin Furseth Rondestveit, Bjørgvin Karateklubb
2.Liv Johannesen, Lyderhorn Karateklubb
3.Inger Mari Røli,Nordås Karate Klubb
3.Sølvi Søbstad,Fjellsiden Karateklubb
Kumite Yngre Gutter* 13-15 år; 3.-1.kyu
1.Emil Håvardsholm, Stange Karateklubb
2.Jedrek Golec-Rutkowska,Fitjar Karateklubb
3.Harald Skjelland,Tønsberg Karateklubb
3.Hans Olav Flølo,Fusa Karateklubb
Kumite Yngre Gutter* 13-15 år; Dan
1.Ole Even Refsnes Sanden,Bjørgvin Karateklubb
2.Sebastian R. Tenmann,Mizuchi Karateklubb
3.Sander Pettersen,Nordås Karate Klubb
3.Sebastian Pettersen,Marienlyst Karateklubb
Kumite Gutter* 16-18 år; 3.-1.kyu
1.Filip Valderhaug,Fitjar Karateklubb
2.Martin Midtbø Rokkones,Bjørgvin Karateklubb
3.Tor Anders Fosse, Fusa Karateklubb
3.Ole Tobias Lode,Hå Karateklubb
Kumite Gutter* 16-18 år; Dan
1.Jan Martin Huus,Fitjar Karateklubb
2.Odin Rørvik,Lura Karateklubb
3.Henrik Sanne, Lura Karateklubb
3.Halvor Grønvold,Tiger Karateklubb
Kumite Menn* 19-70 år; 3.-1.kyu
1.Terje Hillestad,Fitjar Karateklubb
2.Geir Håkon Hillestad, Fitjar Karateklubb
3.Frode Totland Bømlo Karateklubb
3.Bjarte Maraas, Fitjar Karateklubb
Kumite Menn* 19-70 år; Dan
1.Benjamin Skåtun,Fjellsiden Karateklubb
2.Richard Larsen,Lura Karateklubb
3.Aksel Våge,Oslo Budo Kwai karateklubb
3.Hans André Skåtun, Oslo Budo Kwai karateklubb
Kumite Menn V* 40-70 år; 3.kyu - Dan
1.Sune Willestofte,Nordås Karate Klubb
2.Ronny Haganes,Fjell Karateklubb`
3.Glen Hole Houge,Bjørgvin Karateklubb
3.Geirmund Holsen,Bjørgvin Karateklubb
Lag Kumite Jenter* 13-15 år; 3.kyu - Dan
1.Bjørgvin Karateklubb
2.Fjellsiden Karateklubb
Lag Kumite Kvinner* 19-70 år; 3.kyu - Dan
1.Mizuchi Karateklubb
2.Bjørgvin Karateklubb
3.Nordås Karate Klubb
3.Fjellsiden Karateklubb
Lag Kumite Gutter* 13-15 år; 3.kyu - Dan
1.Nordås Karate Klubb
2.Fitjar Karateklubb
3.Bjørgvin Karateklubb
Lag Kumite Gutter* 16-18 år; 3.kyu - Dan
1.Lura Karateklubb
2.Bjørgvin Karateklubb
Lag Kumite Menn* 19-70 år; 3.kyu - Dan
1.Mizuchi Karateklubb
2.Lura Karateklubb
3.Nordås Karate Klubb 1
3.Nordås Karate Klubb 2
Resultat liste fullkontakt
Fullkontakt Herrer Lettvekt (-70kg)
1.Geir Kristian Hope Kyllingstad, Bryne Karateklubb
2.Ulf Erling Emsøy,Gandsfjord Karateklubb
3.Jøran Waldeland,Bergen Karate Klubb
Fullkontakt Herrer Mellomvekt (70-80kg)
1.Bjørn Erik Orstad,Bryne KK
2.Stephan Pedersen,Romsdale kyokushinkai karate klubb
3.Ilyas Astamirov,Romsdale kyokushinkai karate klubb
3.Henrik Heyer,Horten Karate klubb
Fullkontakt Herrer Lett-tungvekt (80-90kg)
1.Ole Garborg Østrem,Bryne Karate Klubb
2.Levgen Minchyk,Fyllingen KK
3.Stian Jacobsen,Bergen Karate Klubb
Fullkontakt Herrer Tungvekt (+90kg)
1.Eivind Nærland,Gansfjord Karate Klubb
2.Atle Lomeland,Bryne Karate Klubb
3.Tor Andre Kvinge,Bergen Karate Klubb
3.Alf Morgan Røynestad,Kvinesdal Karateklubb
Damer Lettvekt (-60kg)
1.Beathe Hegerland,Etne Kyokushin Karateklubb
2.Kristin Kleveland,Lørenskog Karateklubb
3.Venus Kardar,Lørenskog Karateklubb
3.Mathura Amirthalingam,Bergen Karate klubb
Herrer Mellomvekt (70-80kg)
1.Morten Mattson,Lørenskog Karateklubb
2.Vegard Jensen,Lørenskog Karateklubb
3.Jone Eide,Lyngdal Karateklubb
3.Carsten Russenes,Bergen Karate & kamsport klubb
Herrer Tungvekt (+90kg)
1.Kristian Søyland,Egersund Karate Kyukoshinkai klubb
2.Marcin Ciesielski,Lørenskog Karateklubb
3.Endre Solem,Bergen Karate og kampsportklubb
3.Anthoni R. Dias,Bryne Karateklubb
Jenter Junior Lettvekt (-60kg)
1.Lone Waage,Bergen Karate Klubb
2.Mithra Amrithalingam,Bergen Karate Klubb
3.Rikke Eriksen,Horten Karate Klubb
3.Maren Johanssen, Gandsfjord Karate Klubb
Jenter Junior Tungvekt (+70kg)
1.Sofia Wold-Hansen,Færder Karate Klubb
2.Kristin Eline Marthinsen,Romsdal Kyukoshinkai Karate Klubb
Gutter Junior Lettvekt (-65kg)
1.Hans Kristian Havreberg,Etne Kyokushinkai karate klubb
2.Henning Herigstad,Bryne Karate Klubb
3.Haakon Kristvik Bye,Fana Karate Klubb
3.Preben Johansen Bakketun,Finnsnes Karate Klubb
Gutter Junior Mellomvekt (65-75kg)
1.Stian Mossige,Bryne Karate Klubb
2.Thomas Aamodt,Kvinesdal Karate Klubb
3.Sahand Kardar,Lørenskog Karate Klubb
3.Kristoffer Lie Førde,Romsdal Kyokushinkai Karate Klubb
Gutter Junior Tungvekt (+75kg)
1.Ole F. Hermansen,Bryne Karate Klubb
2.Viktor Løkken,Lørenskog Karate Klubb
3.Are R. Aleksandersen,Vadsø Karate Klubb
Jenter Yngre Junior Tungvekt (+50kg)
1.Mathea-Linea Klokk Kleppestø,Bergen Karate Klubb
2.Charlene Izabelle Mejia,Fyllingen Karate klubb
Gutter Yngre Junior Lettvekt (-55kg)
1.Eirik Hetland Hillestad,Bergen Karate Klubb
2.Angel Michael Lygra,Lørenskog Karate Klubb
3.Benjamin Ellingsen Kalstad,Bergen Karate Klubb
3.Kim-Erik Klements,Alta Karate klubb
Gutter Yngre Junior Tungvekt (+55kg)
1.Ilja Skog,Bergen Karate og Kamsport Klubb
2.Even Dahl Løkken,Færder Karate Klubb
3.Kristoffer Westrheim,Bergen Karate Klubb
3.Trym Mortensen Eikrem,Romsddal Karate Klubb
Damer Tungvekt
1.Liva Lagestrand,Bryne Karate klubb
2.Therese Neteland Østerbrød,Egersund Karate kyokushinkai klubb
Kata Gutter -17 år
1.Hans Kristian Havreberg
2.Thomas Aamodt
3.Stian Mossig
Kata Damer
1.Astrid Caroline Hansen Braut
2.Mona Kirkenær
3.Eldbjørg Sør-Reime
Kata Herrer
1.Geir Rune Tøge
2.Ole Garborg Østrem
3.Bjørn Evensen
Emner
- Fritid
Kategorier
- karate
- norges kampsportforbund
Norges Kampsportforbund (NKF) er det tiende største særforbundet under Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité (NIF). Forbundet er lokalisert på Ullevål stadion i Oslo. NKF organiserer over 20 kampidretter, hvorav karate, taekwondo, jujutsu, wushu og kendo er de fremste konkurranseidrettene.