Gå videre til innhold
Tomas Collin (Leder i NOF) og Hans Andreas Limi (Fremskrittspartiet).
Tomas Collin (Leder i NOF) og Hans Andreas Limi (Fremskrittspartiet).

Nyhet -

Autorisasjon er den riktige løsningen.

Norsk Osteopatforbund var tilstede under gårsdagens seminar i regi av SMB Norge. Vi takker for godt innhold og en ryddig paneldebatt med gode innspill fra flere parter. Vår leder Tomas Collin utfordret stortingspolitikerne på forslaget om momslegging av osteopati, og det er godt å høre en bred støtte til unntak for vår profesjon.

Hans Andreas Limi fra Fremskrittspartiet (FrP), var klar i talen under paneldebatten. «FrP har i lang tid fremmet at osteopati ikke er alternativ behandling, og derfor ikke må tillegges moms.» Han bekrefter også at det er et naturlig skritt å se på den pågående autorisasjonssaken vår, og at de er positive til autorisasjon av yrkestittelen osteopat.

Vi takker for støtten og ser frem til politisk handling den nærmeste tiden – osteopati er ikke alternativ behandling. Autorisasjon er derfor den riktige løsningen.

Related links

Emner

Tags

Pressekontakt

Tomas Collin

Tomas Collin

Pressekontakt Styreleder Leder av organisasjonen 913 28 430
Matias Fjeld

Matias Fjeld

Pressekontakt Styremedlem Kommunikasjonsansvarlig 988 36 312

Relatert materiale

Vi arbeider for å sikre våre medlemmers faglige og politiske interesser.

Norsk Osteopatforbund arbeider for å sikre våre medlemmers faglige og politiske interesser. Vi jobber for å styrke osteopatiens posisjon i Norge og internasjonalt, gjennom høy faglig- og yrkesetisk standard. Vi skal utover dette fremme kvalitet i osteopatiutdanningen, samt utvikle faget slik at vi til enhver tid fremmer god folkehelse, og dermed bidra til å løse befolkningens muskel- og skjelettlidelser. Vårt hovedmål er autorisasjon.

Norsk Osteopatforbund
Orkdalsveien 67
7300 Orkanger
Norge