Skip to main content

Det skjer i Austin 2020

Nyhet   •   aug 23, 2019 09:53 CEST

- Forventningene i forkant av årets SXSW var høye. Men, opplevelsen overgikk alle forventninger både faglig og sosialt, sier Fredrik Kolverud og Øystein Johanssen, henholdsvis partner og CEO, i Fieldwork.

Austin har ikke bare tacos til frokost, Willie Nelson og stedet med flest soltimer av alle amerikanske byer. Austin er også vert for verdens største festival innen innovasjon, kommunikasjon og teknologi - South by Southwest, eller SXSW, skriver Johan Søderberg i Creuna.

Kolverud og Johanssen i Fieldwork forteller videre fra årets SXSW:

- En ting var ny inspirasjon og nye trender, men det viktigste var all ny relevant innsikt og kunnskap man får gjennom foredrag, lanseringer og expoer på SXSW. Vi har benyttet mange av erfaringene i egne nye og eksisterende prosjekter for å fortsatt kunne utfordre oss selv og våre kunder.

Oslo Redaktørforening, var også der - medier24 skriver følgende: SXSW er selv et bevis på at fysiske møter gir et annet utbytte enn all mulig teknologi kan gjøre opp for. Og Austin gir en helt unik ramme for festivalen. Du må ha vært der for å kunne forstå.

Nå gir vi deg muligheten for 2020:

  • Sponsor- og Eventforeningen har i samarbeid med 6.Sans Travel laget et opplegg slik at foreningens medlemmer kan dra til festivalen i mars 2020.

- Det er som regel enklere og lettere å forholde seg til en ferdig pakketert løsning. Og kanskje særlig når det er en helt ny destinasjon, langt unna og med rundt 30.000 deltakere, forteller Hege Mauroy, daglig leder i foreningen.

Jan Fredrik Eikå, daglig leder i 6.Sans Travel, bekrefter dette og melder at pakken som tilbys er:
fly tur/retur, fire netter på hotell i enkeltrom og Interactive Pass til festivalen.

- Prisen er satt til veiledende kr 70.000 per person. Hotell- og flypriser varierer, og på nåværende tidspunkt har vi dette nivået. Det er mulig det blir litt mer, eller litt mindre, når vi vet hvor mange som faktisk skal dra, forteller Eikå.

Eikå har selv vært på SXSW flere ganger og han synes absolutt at festivalen er en reise verdt og sier:

- Man må faktisk få med seg SXSW minst en gang i livet. Det er kostbart, men veldig verdt investeringen. Man får et fremtidsrettet faglig påfyll som er helt unikt, parallelt som festivalen byr på det beste innenfor musikk og film. Det er umulig å beskrive, det må oppleves!

- Om minimum ti medlemmer melder seg på, blir det med en erfaren reiseleder fra 6.Sans Travel. En som selv har vært på SXSW, forteller Mauroy.

Hun poengterer at ved færre påmeldinger blir det likevel hjelp å få fra 6.Sans Travel, da med 24 timers support fra Oslo og lokale kontakter i Austin.

Fakta:

  • SXSW varer over en uke: 13.-22. mars 2020. Les om SXSW 2020 HER
  • Foreningens tilbud gjelder tenkt avreise 13.mars med retur 17.mars/ankomst Norge 18.mars.

Vil du reise? Da skal du gjøre følgende: Meld deg på, SEND EPOST til hm@sponsevent.no innen mandag 2. september.

- Umiddelbart etter påmeldingsfristen iverksetter 6.Sans Travel sitt maskineri slik at du skal få oppleve det som beskrives som en helt unik happening, med egne øyne i mars neste år, avrunder Mauroy.