PAD1500E - räddaren i nöden!
EGO POWER+ Batteribackup Nexus Escape PAD1500E
Med spänningsomvandlaren PAD1500E och ett batteri från EGO kan du nu ha 230 Volts växelström med dig vart än du önskar. Max effektuttag är 150 W vilket ger gott om kraft för tex laddning av andra batterier eller bra belysning.
Omvandlaren är utrustad med 1 x 230V DC uttag och 2 st 5V USB-A uttag.
Med sin låga vikt på 0,5 kg, robusta konstruktion och praktiska bärhandtag är PAD1500E ett perfekt tillbehör för tex. långa arbetspass med dina EGO Power+ verktyg, utflykter i skogen, avkoppling på stranden eller andra platser där behov av 230V el kan uppstå.