Gå direkt till innehåll
Svenska Badbranschens nätverksgrupp Privata pooler ställer ut på Stockholms Hem & Villamässa 2024

Nyhet -

Svenska Badbranschens nätverksgrupp Privata pooler ställer ut på Stockholms Hem & Villamässa 2024

Svenska Badbranschens nätverksgrupp Privata pooler kommer att ställa ut på den prestigefyllda Hem & Villamässan på Stockholmsmässan i Älvsjö, som äger rum i oktober 2024. Tillsammans med flera medlemsföretag ser vi fram emot att visa upp det bästa inom pool- och spabranschen för en bred publik av potentiella kunder och samarbetspartners.

En unik mötesplats

Hem & Villamässan är den ultimata marknads- och mötesplatsen för alla som är intresserade av att förbättra och förnya sina hem och sina trädgårdar. Besökare från hela Stockholm-Mälardalen, en av Sveriges mest köpstarka regioner, kommer hit för att hitta effektiva, hållbara och flexibla lösningar för sina hem. Mässan erbjuder tre intensiva dagar fyllda med möjligheter att jämföra, uppleva och testa allt som rör hem, villa och utemiljö.

Vårt syfte och mål på mässan

Vårt huvudsakliga syfte med att ställa ut på Hem & Villamässan som branschförening är att vara en tillförlitlig informationskälla för pool-ägare och potentiella poolkunder. Vi vill sprida budskapet om hållbarhet inom poolbyggande och betona vårt arbete med att certifiera och validera poolbyggare för att höja kompetensen inom branschen och öka tryggheten för slutkunder. Dessutom arbetar vi med att utveckla branschspecifika avtal och försäkringar för att ytterligare trygga branschen både för våra medlemmar och deras kunder. Vi kommer att ställa ut tillsammans med flera av våra medlemsföretag, i samma område. Detta är startskottet för ett samarbetet mellan Svenska Badbranschen och Stockholmsmässan och vi hoppas att vi framöver kommer att kunna öka vårt deltagande på hem och villamässan i Stockholm. Samtidigt vill vi ju gärna att våra medlemmar ute i landet arbetar för att vi ska kunna delta i mässor på andra orter, t.ex. Göteborg och Malmö.

Svenska Badbranschen på scenen

Vi är också stolta över att våra branschexperter från Svenska Badbranschen har blivit inbjudna att föreläsa på kunskapsscenen under mässan. De kommer att dela med sig av värdefulla insikter om pool- och badbranschen, med fokus på hållbarhet, kompetensutveckling och de senaste trenderna.

Träffa oss på Hem & Villamässan

Besöka oss på Hem & Villamässan för att få veta mer om hur vi kan hjälpa till att skapa säkra och hållbara poollösningar. Ta chansen att träffa våra experter, delta i föreläsningarna och få personlig rådgivning direkt i vår monter. Vi ses på mässan!

Relaterade länkar

Ämnen

Kategorier

Kontakter

Sara Ringkrans

Sara Ringkrans

Marknadsansvarig
Martin Erkhammar

Martin Erkhammar

Nätverksgrupp Privata Pooler

Tillsammans får vi fler att bada mer

Svenska Badbranschen är intresseorganisationen som samlar aktörer inom offentliga bad, spa, hotell, privata pooler och leverantörer för att bli en stark och gemensam röst för tryggare och bättre badupplevelser i hela landet.