Skip to content
Kamery z serii FLIR M300 są przeznaczone dla najbardziej wymagających profesjonalnych marynarzy i ratowników działających w najtrudniejszych warunkach morskich.
Kamery z serii FLIR M300 są przeznaczone dla najbardziej wymagających profesjonalnych marynarzy i ratowników działających w najtrudniejszych warunkach morskich.

Press release -

FLIR przedstawia kamery morskie M300

ARLINGTON, Va., 09 październik 2019 r. – Firma FLIR Systems, Inc. (Nasdaq: FLIR) dziś ogłosiła wprowadzenie serii M300, czyli nowej generacji kamer termowizyjnych do zastosowań morskich, które dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii poprawiają orientację w otoczeniu, zapewniają bezpieczniejszą nawigację i bezproblemową integrację z systemami już zainstalowanymi na jednostkach. Kamery FLIR serii M300 zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających zawodowych żeglarzach morskich i personelu wodnych służb ratowniczych operujących w najtrudniejszych warunkach.

Jest to następca najlepszej w branży serii kamer do zastosowań morskich FLIR serii M, kolejna generacja kamer w postaci serii M300 składająca się z pięciu modeli. Są one wyposażone w nowe odporne i mocne obudowy pozwalające na przechył i obrót – cztery modele z rdzeniem termowizyjnym FLIR BosonTM o rozdzielczości 640 lub 320 i kilkoma obiektywami do stałego pola widzenia (FoV) plus jeden model bez termowizji: kolorowa kamera M300C z obrazem w jakości HD do pracy w warunkach słabego oświetlenia z 30× zoomem.

Kamery z serii M300 ułatwiają bezpieczniejszą nawigację dzięki ulepszonej stabilizacji obrazu z wykorzystaniem wbudowanego czujnika AHRS, dając sternikowi stabilny obraz na wzburzonym morzu. Seria M300 jest przygotowana do integracji z najnowszej generacji wskaźnikami nawigacyjnymi, m.in. należącymi do nagradzanych wskaźników z rodziny FLIR Raymarine Axiom®.

Kamery M364C i M364C LR z dwoma obiektywami zapewniają żeglarzom lepszą orientację w przestrzeni dzięki opatentowanej technologii FLIR Colour Thermal VisionTM (CTV). Jest to własna technologia obrazowania wykorzystująca wiele widm zastosowana w kamerach wskaźnikach nawigacyjnych FLIR serii M300 i wskaźnikach nawigacyjnych Raymarine Axiom, która łączy termowizję i obraz kolorowy światła widzialnego w rozdzielczości HD, co umożliwia lepsze rozpoznawanie boi, statków i innych obiektów nocą. Dodatkowo w modelach M364C i M364C LR zastosowano opatentowaną technologię obrazowania FLIR MSX®, która wydobywa krawędzie i obrzeża z obrazu z kamery HD, a następnie nakłada je na obraz termowizyjny, przez co operatorzy zyskują lepsze wzrokowe rozpoznawanie obiektów znajdujących się w dużej odległości.

Prezes działu sprzedaży w firmie FLIR, Travis Merrill mówi: „W kamerach FLIR M300 zastosowaliśmy zaawansowane technologie wykrywania i obrazowania po to, aby służby ratownicze, operatorzy żeglugi handlowej, a także osoby zajmujące się żeglugą rekreacyjnie mogli nawigować bezpieczniej w warunkach ograniczonej widoczności”. „Są to w pełni profesjonalne kamery morskie, które zapewniają najlepsze parametry i ścisłą integrację ze wskaźnikami nawigacyjnymi Raymarine Axiom, aby umożliwić żeglarzom najlepszą orientację w otoczeniu”.

KAMERY FLIR SERII M300

  • M300C Kamera HD do światła widzialnego z funkcją zoomu, pojedyncza soczewka, sugerowana cena detaliczna 6495,00 EUR
  • M332 Kamera termowizyjna 320, pojedyncza soczewka, 24-stopniowe HFoV, sugerowana cena detaliczna 8495 EUR
  • M364 Kamera termowizyjna 640, pojedyncza soczewka, 24-stopniowe HFoV, sugerowana cena detaliczna 14 195 EUR
  • M364C Kamera 640 CTV, podwójne soczewki, 24-stopniowe HFoV, sugerowana cena detaliczna 20 495 EUR
  • M364C LR Kamera 640 CTV typu long-range, podwójne soczewki, 18-stopniowe HFoV, sugerowana cena detaliczna 29 495 EUR

Nowe modele kamer FLIR M300 są już dostępne za pośrednictwem sieci pośredników i sprzedawców detalicznych produktów morskich FLIR. Więcej informacji o FLIR M300 znajdziesz pod adresem http://www.flir.com/m300.

Zasoby multimedialne, w tym obrazy w wysokiej rozdzielczości, są dostępne pod adresem https://flir.box.com/v/FLIR-M300-Series

-###-

Kontakt dla mediów:

Karen Bartlett

Tel.: +44 (0)1202 669244

e-mail: k.bartlett@saltwater-stone.com

Related links

Subjects

Tags


Informacje o FLIR Systems

Założona w 1978 r. firma FLIR Systems to najważniejszy dostawca technologii przemysłowych na świecie skupiający się na inteligentnych rozwiązaniach wykrywających dla sektora obronnego, przemysłowego i komercyjnego. Wizją FLIR Systems jest pełnienie funkcji The World’s Sixth Sense" dzięki zastosowaniu technologii, które pomagają podejmować bardziej świadome decyzje w sytuacjach ratowania życia ludzi oraz ich dorobku. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.flir.com i śledź profil @flir.

Related content