Skip to content
Firma Prestige Yachts jako pierwsza zademonstruje system Raymarine DockSense, który automatyzuje i upraszcza wpływanie łodzi do portu
Firma Prestige Yachts jako pierwsza zademonstruje system Raymarine DockSense, który automatyzuje i upraszcza wpływanie łodzi do portu

Press release -

FLIR przedstawia technologię wspomaganego wpływania do portu i pierwszego partnera producentów łodzi

Firma Prestige Yachts jako pierwsza zademonstruje system Raymarine DockSense, który automatyzuje i upraszcza wpływanie łodzi do portu

WILSONVILLE, Oregon, – firma FLIR Systems, Inc. Spółka (NASDAQ: FLIR) ogłosiła dzisiaj wprowadzenie na rynek systemu wspomaganego wpływania do portu Raymarine DockSense, pierwszego w branży morskiej rozwiązania do inteligentnego wykrywania obiektów i wpływania do portu wspomaganego funkcją wykrywania ruchu, przeznaczonego do jachtów. System DockSense wykorzystuje technologię kamer wizyjnych FLIR i analitykę wideo w celu zintegrowania danych z obrazów otoczenia z układem napędowym i sterującym łodzi, aby pomóc właścicielom łodzi w manewrach wpływania do portu w ciasnych miejscach. Ponadto firma FLIR poinformowała, że Prestige Yachts, marka Groupe Beneteau,zademonstruje tę technologię jako pierwsza.

Wpływanie łodzią do portu może być stresujące nawet dla najbardziej doświadczonych kapitanów. Zadanie utrudniają często wiatr i fale, a wypadki podczas wpływania do portu mogą skutkować kosztownymi naprawami i zagrożeniem bezpieczeństwa. System DockSense poprawia możliwości manewrowania łodzią przez kapitana za pomocą technologii stref Virtual Bumper™ umieszczonych wokół łodzi. Gdy jakiś obiekt, na przykład pal lub inny statek natrafi na odbojnicę wirtualną (Virtual Bumper), system DockSense automatycznie skoryguje ustawienie steru i przepustnicy, aby ominąć taki obiekt i ułatwić kapitanowi wprowadzenie jachtu do doku.

System DockSense wykorzystuje globalny system pozycjonowania (GPS) i system nawigacji inercyjnej (AHRS) do kompensowania skutków działania wiatru i prądów, zapewniając wpłynięcie statku do doku bez problemów czy kosztownych kolizji. System Raymarine DockSense składa się z wielu kamer wizyjnych FLIR, centralnego modułu obliczeniowego oraz aplikacji DockSense pracującej na wyświetlaczu nawigacyjnym Axiom firmy Raymarine. System integruje się z joystickami nowoczesnych systemów napędowych, zapewniając wspomaganie sterowania i polecenia do przepustnicy, pomagając kapitanom płynnie przybić do brzegu.

„System wspomaganego wpływania do portu Raymarine DockSense jest ucieleśnieniem naszego skoncentrowania na rozwiązaniach, łącząc w sobie nawigację FLIR, uczenie maszynowe i technologie detekcji” – powiedział Jim Cannon, prezes i dyrektor generalny firmy FLIR. „Co najważniejsze, łączymy te innowacje w jedno proste rozwiązanie, które jest odpowiedzią na kluczowe wyzwanie stojące przed klientami, ponieważ pozwala na wyeliminowanie stresu związanego z wpływaniem łodzi do portu i sprawia, że żeglowanie staje się bezpieczniejsze i przyjemniejsze dla wszystkich osób na pokładzie”.

„Chcemy być ogólnoświatowym punktem odniesienia dla wszystkich skipperów” – powiedział Hervé Gastinel, dyrektor generalny Groupe Beneteau. „Rozwiązanie Raymarine DockSense zapewni przyszłym właścicielom łodzi Prestige pewność, że wpływanie do portu będzie bezpieczne i zgodne z naszą wizją uproszczenia manewrowania oraz sprawi, że żeglowanie stanie się dostępne dla znacznie większej liczby osób” – potwierdza Erik Stromberg, dyrektor ds. marketingu w firmie Prestige.

System DockSense zostanie również zademonstrowany na jachcie motorowym Prestige 460 podczas targów jachtów w Miami w lutym 2019 roku.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę http://www.raymarine.com/docksense.

Osoba do kontaktów z mediami w firmie FLIR

Karen Bartlett

Saltwater Stone

+44 (0) 1202 669 244

k.bartlett@saltwater-stone.com

Osoba do kontaktów z prasą w firmie Prestige

Elise Vinet

+33670643397

e.vinet@jeanneau.fr

Related links

Topics


Informacje o FLIR Systems

Spółka FLIR Systems została założona w 1978 roku. Jej siedziba znajduje się w Wilsonville w stanie Oregon. Firma jest czołowym światowym producentem systemów czujników, które rozszerzają możliwości wykrywania i rozpoznawania problemów, pomagają chronić życie, zwiększają wydajność pracy i chronią środowisko. Niemal 3500 pracowników realizuje wizję FLIR, której myślą przewodnią jest bycie „szóstym zmysłem świata”. W tym celu firma wykorzystuje termografię i powiązane technologie, aby produkować innowacyjne, inteligentne rozwiązania bezpieczeństwa i nadzoru, monitorowania środowiska i stanu urządzeń, rekreacji na świeżym powietrzu, automatycznej kontroli optycznej, nawigacji i zaawansowanego wykrywania zagrożeń. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź http://www.flir.com i obserwuj @flir.

Informacje o firmie Prestige

PRESTIGE, jedna z najważniejszych międzynarodowych marek, ugruntowała swoją pozycję na bardzo wymagającym rynku luksusowych jachtów motorowych. Produkowane w Vendée (Francja) i projektowane przez żeglarzy dla miłośników morza jachty PRESTIGE® są klejnotem francuskiej inżynierii morskiej. We współpracy z Garroni Studio firma PRESTIGE projektuje najbardziej komfortowe jachty o długości od 40 do 75 stóp. Serie FLYBRIDGE i SPORT to nowoczesne jachty motorowe o wyrafinowanym wzornictwie i przemyślanych rozwiązaniach. Marka bazuje na stale rosnącej sieci profesjonalnych dealerów na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.prestige-yachts.com

Client Newsroom

Welcome to the Saltwater Stone Client Newsroom, a daily updated resource for editors and journalists featuring news releases, images and videos issued on behalf of our international client base. Saltwater Stone is a specialist maritime communications agency working in the superyacht, recreational marine, shipping, offshore, subsea, fishing, renewables and naval sectors. If you are an editor or journalist wishing to receive Saltwater Stone client news releases direct to your inbox, please click or tap the follow button above.

Saltwater Stone