Skip to main content

INNOWACJE NA RYNKU POŻYCZEK INTERNETOWYCH

Pressemeddelelse   •   Jun 14, 2019 14:32 CEST

Sponsoreret indhold

INNOWACJE NA RYNKU POŻYCZEK INTERNETOWYCH

Sektor pożyczek pozabankowych nieustannie się rozwija, proponując klientom nowe rozwiązania. Jednocześnie ewoluuje pożyczanie pieniędzy online, gdzie firmy pożyczkowe oraz portale finansowe wychodzą na przeciw użytkownikom, oferując innowacyjne sposoby na pozyskanie pieniędzy. Jednym z przykładów jest najnowszy projekt Cinkciarz.pl, w którym firma wprowadzi wielowalutowe pożyczki internetowe. Tym samym dołączy do pionierów w tej dziedzinie na polskim rynku.

Kim jest Cinkciarz.pl?

Cinkciarz.pl to polski kantor internetowy, powstały w 2010 roku. Firma operuje w branży finansowej i technologicznej, dostarczając innowacyjne rozwiązania oraz zróżnicowane usługi, między innymi całodobową wymianę walut, karty walutowe, aplikacje mobilne, czy płatności online. W maju 2019 roku Cinkciarz.pl znalazł się na 8. miejscu w rankingu 200 Największych Firm w Polsce według Wprost.

Wielowalutowe pożyczki internetowe

Projekt wielowalutowych pożyczek internetowych zakłada udzielanie pożyczek w pięciu walutach: euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, frankach szwajcarskich oraz polskich złotych. W pożniejszym czasie Cinkciarz.pl planuje rozszerzenie możliwości wyboru do kilkudziesięciu walut, dostępnych w ogólnej ofercie portalu. Klienci będą mieli okazję pożyczyć do 3 000 złotych (lub równowartości sumy w innej walucie), na okres do 30 dni. W przyszłości firma planuje poszerzenie oferty do kwoty wysokości 20 000 zł i dłuższe terminy spłaty. Pierwszy etap w procesie wprowadzenia produktu został nazwany „Friends and Family”. Oznacza to, że z usługi jako pierwsi skorzystają pracownicy Cinkciarz.pl oraz ich rodziny i przyjaciele. W kolejnej fazie pożyczki zostaną udostępnione również większej grupie odbiorców. Usługę pożyczek wielowalutowych za pomocą portalu świadczy Currency Lending Sp. z o. o.

Zalety pożyczki online

W swoim projekcie Cinkciarz.pl stawia na kluczowe kryteria, którymi kierują się użytkownicy korzystający z ofert pożyczek online – szybką realizację i minimum formalności. Oszczędność czasu to jeden z głownych powodów, dla których decydujemy się pożyczać przez internet kosztem tradycyjnej pożyczki w banku. Dzięki temu nie musimy się martwić długimi kolejkami, czy oczekiwaniem na aprobatę naszego wniosku przez bank. Niekończące się procedury oraz liczne dokumenty, zaświadczenia i podpisy także mogą skutecznie uprzykrzyć nam życie. Wielowalutowe pożyczki internetowe wymagają wyłącznie podstawowych informacji o tobie oraz twoich dochodach.

Pożyczki społecznościowe

Cinkciarz.pl ma również w planach wprowadzenie pożyczek społecznościowych, a więc tzw. systemu peer-to-peer. Jest to system, w którym użytkownicy mogą korzystać z platformy, gdzie pożyczają sobie pieniądze nawzajem. Biorąc pożyczkę bez udziału banku lub firmy pozabankowej możesz samodzielnie wybrać długość terminu spłaty oraz procent, na jaki pożyczasz. Jednocześnie warto pamiętać o mniej korzystnej stronie tego rozwiązania, jaką jest opodatkowanie - trzeba liczyć się z podatkiem dochodowym w wysokości 19%.

Szeroki wachlarz wyboru

Jednym z czynników wpływających na chęć wprowadzania innowacyjnych rozwiązań przez pożyczkodawców jest rosnąca konkurencja na rynku. Klienci decydujący się na pożyczkę bez wątpienia korzystają na tym zjawisku. Pożyczki internetowe, wielowalutowe, bez zaświadczeń, chwilówki, szybkie pożyczki i wiele innych – możliwości wyboru jest naprawdę wiele. Również warunki oferowane interesantom są niejednokrotnie bardzo korzystne, ponieważ firmy starają się przyciągnąć nowych klientów do siebie. Pamiętaj jednak, aby entuzjazm związany z dobrymi warunkami oraz perspektywą łatwej gotówki nie przysłonił ci zdrowego rozsądku. Sprawdź wszystkie szczegóły wypisane drobnym drukiem, daj sobie czas na zastanowienie i porównaj ze sobą przynajmniej 3-4 oferty – to tylko kilka porad, które warto mieć na uwadze. W tym procesie możesz skorzystać z pomocy MoreBanker.pl - profesjonalnego serwisu porównującego pożyczki. Znajdziesz tam więcej porad oraz informacji na temat poszczególnych pożyczek oraz rynku pożyczek internetowych. Na naszej stronie możesz także porównać ze sobą oferty i wybrać tę, która najbardziej odpowiada twoim potrzebom.