Skip to main content

Galeria zdjęć: Top 10 najsilniejszych wózków widłowych świata

Press Release   •   Apr 16, 2018 08:00 GMT

Grafika informacyjna: Top 10 najsilniejszych wózków widłowych świata

Maszyny do zadań specjalnych

Transport ciężkich stalowych części o ogromnych rozmiarach, w pełni załadowanych kontenerów, a nawet całych statków nie stanowi dla nich większego problemu. Wózki widłowe przedstawione poniżej nie mają bowiem nic wspólnego z normalnymi, na co dzień spotykanymi standardowymi urządzeniami.

Rynek maszyn używanych www.machineseeker.pl opublikował listę 10 najsilniejszych wózków widłowych na świecie.

Jak to mówią: „Zadania specjalne wymagają specjalnych urządzeń”. Maszyny przedstawione w naszym rankingu stosowane są przede wszystkim w górnictwie oraz w stoczniach na całym świecie. Ich głównym zadaniem jest transport ładunków wielogabarytowych od kilkunastu do kilkudziesięciu ton – transport 72 ton ładunku na wysokość kilku metrów i do tego w ciężkich warunkach, żaden problem!

Najsilniejsza z przedstawionych maszyn mierzy 4,67 metrów szerokości - jest dwa razy szersza niż dwa obok siebie stojące SUV-y. Rozstaw jej osi wynosi 5,75 metra, czyli tyle co długość średniej rozmiarów limuzyny, a waga tego kolosa (90 ton) przekracza ciężar połówki domku jednorodzinnego. Wózek widłowy fińskiej firmy Kalmar, typ DCG720-10LB zajmuje pierwsze miejsce w rankingu.

"Pomimo ogromnej masy i dużej nośności przedstawione maszyny zużywają znacznie mniej paliwa niż samochód Formuły 1 na torze wyścigowym", wyjaśnił Thorsten Muschler, założyciel i prezes portalu maszyn używanych Machineseeker.pl.

"Inwestycja finansowa w nowe urządzenie jest wysoka, nawet sześciocyfrowa. Dlatego zakup używanego wózka widłowego jest bardziej ekonomiczną alternatywą dla wielu kupujących. Potwierdza to rosnący popyt na używane wózki widłowe na naszym portalu" – stwierdził ekspert ds. używanych maszyn.

W galerii zdjęć, przygotowanych przez platformę internetową www.machineseeker.pl, rynku stacjonarnych maszyn używanych można obejrzeć zestawienie 10 najsilniejszych wózków widłowych świata.


Komunikat prasowy:

Artykuł może zostać bezpłatnie opublikowany w innych mediach pod warunkiem podania podlinkowanego źródła galerii zdjęć www.machineseeker.pl w opublikowanym artykule.

Link do pobrania galerii zdjęć:

http://press.machineseeker.com/latest_media/tag/top-10-najsilniejszych-wozkow-widlowych-swiata#filter-list-items

O nas:

Serwis Machineseeker jest liderem na rynku europejskim wśród giełd internetowych stacjonarnych maszyn używanych. Około 5.000 handlarzy wystawia na chwilę obecną ponad 140.000 maszyn używanych i nowych na naszym portalu. Portal międzynarodowy www.machineseeker.com dostępny jest obecnie w ponad 60 wersjach językowych. Łączna wartość rynkowa wszystkich zapytań, wysłanych w ciągu jednego miesiąca przez potencjalnych kupujących do zarejestrowanych handlarzy, wynosi ponad 700 milionów euro.

Comments (0)

Add comment

Comment

Agree With Privacy Policy