Skip to main content

Vad händer på Gröna Lund 23 nov-23 dec

Evenemang

23
NOV
Gröna Lund
-

Dag Öppettider Evenemang Tid Plats
Torsdag 23/11 17-20 Prova på konståkning 17.00 – 17.20 Isbanan
Snobben åker skridskor 17.00 – 20.00 Isbanan
Christmas Carrols 16.45 – 20.00 Hela området
Du kan sjunga gospel kids 17.30 – 17.50 Lilla Scen
Kasperteater 18.00 – 18.25 Teatern
One Voice med gästartist: Sahlene 18.30 – 19.00 Lilla Scen
Mora Träsk 19.00 – 19.30 Teatern

Fredag 24/11 15-19 Agnes 17.00 Lilla Scen
Lördag 25/11 18-nov Snobben åker skridskor 12.00 – 16.00 Isbanan
Christmas Carrols 10.45 – 15.00 Hela området
Kasperteater 12.00 – 12.25 Teatern
Prova på Konståkning 12.30 – 12.50 Isbanan
Mora Träsk 13.00 – 13.30 Teatern
Du kan sjunga gospel kids 14.00 – 14.20 Lilla Scen
Kasperteater 15.00 – 15.25 Teatern
Prova på Konståkning 15.30 – 15.50 Isbanan
Mora Träsk 16.00 – 16.30 Teatern
One Voice med gästartist: Gladys del Pilar 17.00 – 17.30 Lilla Scen

Söndag 26/11 18-nov Snobben åker skridskor 12.00 – 16.00 Isbanan
Christmas Carrols 10.45 – 15.00 Hela området
Kasperteater 12.00 – 12.25 Teatern
Prova på Konståkning 12.30 – 12.50 Isbanan
Mora Träsk 13.00 – 13.30 Teatern
Du kan sjunga gospel kids 14.00 – 14.20 Lilla Scen
Kasperteater 15.00 – 15.25 Teatern
Prova på Konståkning 15.30 – 15.50 Isbanan
Mora Träsk 16.00 – 16.30 Teatern
One Voice med gästartist: Gladys del Pilar 17.00 – 17.30 Lilla Scen
Torsdag 30/11 15-19

Fredag 1/12 15-19 Martin Stenmarck 17.00 Lilla Scen
Lördag 2/12 18-nov Snobben åker skridskor 12.00 – 16.00 Isbanan
Christmas Carrols 10.45 – 15.00 Hela området
Kasperteater 12.00 – 12.25 Teatern
Prova på Konståkning 12.30 – 12.50 Isbanan
Mora Träsk 13.00 – 13.30 Teatern
Du kan sjunga gospel kids 14.00 – 14.20 Lilla Scen
Kasperteater 15.00 – 15.25 Teatern
Prova på Konståkning 15.30 – 15.50 Isbanan
Mora Träsk 16.00 – 16.30 Teatern
One Voice med gästartist: Magnus Carlsson 17.00 – 17.30 Lilla Scen
Söndag 3/12 18-nov Snobben åker skridskor 12.00 – 16.00 Isbanan
Christmas Carrols 10.45 – 15.00 Hela området
Kasperteater 12.00 – 12.25 Teatern
Prova på Konståkning 12.30 – 12.50 Isbanan
Mora Träsk 13.00 – 13.30 Teatern
Du kan sjunga gospel kids 14.00 – 14.20 Lilla Scen
Kasperteater 15.00 – 15.25 Teatern
Prova på Konståkning 15.30 – 15.50 Isbanan
Mora Träsk 16.00 – 16.30 Teatern
One Voice med gästartist: Magnus Carlsson 17.00 – 17.30 Lilla Scen
Torsdag 7/12 15-19
Fredag 8/12 15-19 Uno Svenningsson & Irma Schultz Keller 17.00 Lilla Scen
Lördag 9/12 18-nov Snobben åker skridskor 12.00 – 16.00 Isbanan
Christmas Carrols 10.45 – 15.00 Hela området
Kasperteater 12.00 – 12.25 Teatern
Prova på Konståkning 12.30 – 12.50 Isbanan
Mora Träsk 13.00 – 13.30 Teatern
Du kan sjunga gospel kids 14.00 – 14.20 Lilla Scen
Kasperteater 15.00 – 15.25 Teatern
Prova på Konståkning 15.30 – 15.50 Isbanan
Mora Träsk 16.00 – 16.30 Teatern
One Voice med gästartist: Sarah Dawn Finer 17.00 – 17.30 Lilla Scen
Söndag 10/12 18-nov Snobben åker skridskor 12.00 – 16.00 Isbanan
Christmas Carrols 10.45 – 15.00 Hela området
Kasperteater 12.00 – 12.25 Teatern
Prova på Konståkning 12.30 – 12.50 Isbanan
Mora Träsk 13.00 – 13.30 Teatern
Du kan sjunga gospel kids 14.00 – 14.20 Lilla Scen
Kasperteater 15.00 – 15.25 Teatern
Prova på Konståkning 15.30 – 15.50 Isbanan
Mora Träsk 16.00 – 16.30 Teatern
One Voice med gästartist: Sarah Dawn Finer 17.00 – 17.30 Lilla Scen
Torsdag 14/12 15-19
Fredag 15/12 15-19 Magnus Carlsson 17.00 Lilla Scen
Lördag 16/12 18-nov Snobben åker skridskor 12.00 – 16.00 Isbanan
Christmas Carrols 10.45 – 15.00 Hela området
Kasperteater 12.00 – 12.25 Teatern
Rimstuga med Ulf Larsson 12.00 – 16.00 Bellmansros scen
Prova på Konståkning 12.30 – 12.50 Isbanan
Mora Träsk 13.00 – 13.30 Teatern
Du kan sjunga gospel kids 14.00 – 14.20 Lilla Scen
Kasperteater 15.00 – 15.25 Teatern
Prova på Konståkning 15.30 – 15.50 Isbanan
Mora Träsk 16.00 – 16.30 Teatern
One Voice med gästartist: Anne-Lie Rydé 17.00 – 17.30 Lilla Scen
Söndag 17/12 18-nov Snobben åker skridskor 12.00 – 16.00 Isbanan
Christmas Carrols 10.45 – 15.00 Hela området
Kasperteater 12.00 – 12.25 Teatern
Rimstuga med Ulf Larsson 12.00 – 16.00 Bellmansros scen
Prova på Konståkning 12.30 – 12.50 Isbanan
Mora Träsk 13.00 – 13.30 Teatern
Du kan sjunga gospel kids 14.00 – 14.20 Lilla Scen
Kasperteater 15.00 – 15.25 Teatern
Prova på Konståkning 15.30 – 15.50 Isbanan
Mora Träsk 16.00 – 16.30 Teatern
One Voice med gästartist: Anne-Lie Rydé 17.00 – 17.30 Lilla Scen
Torsdag 21/12 15-19
Fredag 22/12 15-19 Rimstuga med Ulf Larsson 15.00 – 19.00 Bellmansros scen
Idol-vinnaren 17.00 Lilla Scen
Lördag 23/12 18-nov Snobben åker skridskor 12.00 – 16.00 Isbanan
Christmas Carrols 10.45 – 15.00 Hela området
(sista öppetdagen för julmarknaden) Kasperteater 12.00 – 12.25 Teatern
Rimstuga med Ulf Larsson 12.00 – 16.00 Bellmansros scen
Prova på Konståkning 12.30 – 12.50 Isbanan
Mora Träsk 13.00 – 13.30 Teatern
Du kan sjunga gospel kids 14.00 – 14.20 Lilla Scen
Kasperteater 15.00 – 15.25 Teatern
Prova på Konståkning 15.30 – 15.50 Isbanan
Mora Träsk 16.00 – 16.30 Teatern
One Voice med gästartist: Sahlene 17.00 – 17.30 Lilla Scen

Kommentarer (0)

Lägg till kommentar

Kommentera