Skip to main content

FLIR przedstawia ekran nawigacji z serii Raymarine Element S

Press release   •   Jun 25, 2019 13:01 BST

Szybki i wydajny ploter map elektronicznych w niewygórowanej cenie zapewniający bezpieczną żeglugę

ARLINGTON, Va., 3 czerwca 2019 r. – firma FLIR Systems (NASDAQ: FLIR) ogłosiła dziś wprowadzenie nowej serii ekranów nawigacji Raymarine Element™ S przeznaczonych do użycia na jachtach motorowych oraz w żeglarstwie. Korzystając z doświadczeń odnoszącej sukcesy serii Raymarine Element HV wyposażonej w technologię realistycznego odwzorowywania obrazu sonarowego HyperVision™, firma FLIR wyposażyła modele linii Element S w wysokiej jakości ekran odporny na każde warunki pogodowe. Działają z najwyższą prędkością w swojej klasie, a przy tym są intuicyjne w obsłudze. Niezawodny GPS to pomoc dla każdego kapitana, który chce uniknąć wydatków związanych z zakupem zaawansowanego sonaru lub po prostu nie potrzebuje tak specjalistycznego sprzętu.

Element S jest dostępny w trzech wariantach: 7, 9 i 12 cali. Każdy z nich jest wyposażony w ekran o jasności 1500 nitów i wysokim kontraście, co zapewnia wyjątkową czytelność. 64-bitowy procesor czterordzeniowy gwarantuje bezkonkurencyjną prędkość działania, dzięki czemu przejścia między stronami i menu są płynne, a mapy przerysowują się w mgnieniu oka. Element S to solidny i wytrzymały wskaźnik, któremu zaufało wielu nawigatorów. Posiada szybki i dokładny wbudowany odbiornik GPS o częstotliwości odświeżania 10 Hz. Działają na nim mapy wszystkich wiodących producentów, w tym nowe mapy Raymarine LightHouse NC2, Navionics oraz C-MAP.

Odbiornik systemu automatycznej identyfikacji AIS lub opcjonalny radar bezprzewodowy Raymarine Quantumdziałający w oparciu o technologię CHIRP pomogą w pewnym i bezpiecznym poruszaniu się po zatłoczonych szlakach. Uznana technologia półprzewodnikowa zastosowana w radarze Quantum umożliwia doskonałe obrazowanie, natomiast odbiornik AIS w inteligentny sposób identyfikuje zbliżające się obiekty. Poza tymi dwoma funkcjami modele z serii Element S stosują protokół NMEA 2000 w komunikacji z autopilotem oraz radiem VHF z funkcją DSC. Ponadto wyświetlają dane z instrumentów nawigacyjnych i silnika oraz poziom paliwa. Na urządzeniu można zapisać nawet 5000 punktów orientacyjnych pogrupowanych w 200 różnych grupach, a także 50 szlaków i 15 przebytych tras.

System operacyjny LightHouse Sport został zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią prostotę i łatwą obsługę: oferuje przejrzyste menu oraz intuicyjne sterowanie, które ułatwiają kapitanom szybkie wyruszenie w podróż i utrzymanie właściwego kursu. Dzięki obsłudze za pomocą przycisków ekran pozostaje czysty. Podgląd menu w czasie rzeczywistym pozwala na zmianę ustawień lub dostosowanie mapy bez tracenia z oczu trasy. Dodatkowo użytkownik może zaprogramować trzy przyciski szybkiego dostępu do zapisanych stron, zaś duży przycisk waypoint jest przeznaczony do wygodnego wyznaczania punktów orientacyjnych.

Urządzenia z serii Element S pomagają uniknąć niebezpieczeństw pod wodą dzięki wbudowanemu jednokanałowemu sonarowi z technologią CHIRP, który obserwuje dno i lokalizuje ryby na głębokości do 275 metrów. Narzędzie do rysowania konturów RealBathy pozwala na kreślenie map w czasie rzeczywistym.

Urządzenie jest objęte trzyletnią gwarancją. Będzie dostępne na rynku od połowy czerwca za pośrednictwem sieci dystrybucji Raymarine i w punktach sprzedaży detalicznej w cenie od 2500 zł.

Więcej informacji na temat serii urządzeń Raymarine Element S można znaleźć na stronie http://www.raymarine.com/.

####

Kontakt dla mediów

Saltwater Stone

Karen Bartlett

+44 1202 669244

k.bartlett@saltwater-stone.com

Informacje o FLIR Systems, Inc.

Założona w 1978 r. firma FLIR Systems to czołowy dostawca technologii przemysłowych na świecie skupiający się na inteligentnych rozwiązaniach wykrywających dla sektora obronnego, przemysłowego i komercyjnego. Wizją FLIR Systems jest być szóstym zmysłem dla świata („The World’s Sixth Sense”) poprzez tworzenie technologii, które pomagają specjalistom podejmować bardziej świadome decyzje, pozwalające ratować życie ludzi oraz ich dobytek. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.flir.com i obserwuj profil @flir.