Skip to main content

Karpaz Gate Marina: Karpaz Gate Marina, TYHA’nin 2017 Yilin En İyi Uluslararasi Marinasi Ödülüne Layik Görüldü

Press Release   •   Jan 16, 2017 11:38 GMT

Deniz Akaltan, 12 Ocak Perşembe günü Londra Yat Fuarı kapsamında TYHA 2017 Yılın En İyi Yat Limanı Ödülünü alıyor.

Karpaz Gate Marina, Uluslararası Yat Limanları Birliği (TYHA) tarafından 2017 yılının En İyi Marinası seçildi.

GJW sigorta firması ile birlikte TYHA'nın bu yılki Londra Yat Fuarı kapsamında ev sahipliği yaptığı törende, Karpaz Gate Marina adına ödülü Marina Müdürü Deniz Akaltan aldı.

TYHA 2017 Yılın Marinası Ödülleri, hem İngiltere hem de yurtdışında bulunan tüm Altın Çıpa ödüllü marinalarına açık olarak düzenlenirken tekne sahipleri ve marina işletmecilerinden, beş farklı kategoride en beğendikleri yat limanına oy vermeleri istendi.

Karpaz Gate Marina, sektörde hizmet ve servis standartları alanında en büyük ödül olan "5 Altın Çıpa" ödülüne layık görülmüş bir işletmedir.

Karpaz Gate Marina Liman Müdürü Deniz Akaltan, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "2017 yılının en iyi uluslararası marinası seçilmek büyük bir onur. Bundan beş yıl öncesine kadar Kuzey Kıbrıs'ın yat turizmi potansiyeli, büyük oranda bilinmiyordu. Yeryüzündeki cennet olarak tanımlayabileceğimiz bu bölgenin yatçılık camiasına tanıtılması oldukça zor bir işti. Dolayısıyla, bu ödülü kazanmış olmaktan ve müşterilerimizin de bizimle aynı heyecanı paylaşıyor olmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

Bu ödülü aldığımız için büyük gurur duyuyoruz. Zira bu ödülün sahibi, marina işletmecileri ve tekne sahipleri tarafından belirlendi. Kendilerine destekleri için teşekkür eder bu vesileyle müşterilerimize ve bölge halkına yönelik sorumluluklarımızın da bir kez daha altını çizmek isteriz. Daha çok insanın Kuzey Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'deki bu güzel seyir bölgesini keşfetmesiyle bu başarı, marinamız ve bölgemiz için oldukça heyecan verici olmayı vadeden yeni yıla bizim için mükemmel bir başlangıç oldu.

2011 yılında marinamızı açtığımız günden bu yana müthiş bir deneyim yaşıyoruz. Marinamızı geliştirip yeni misafirlerimizi ağırlama şansına sahip olduk. Bu ödül, ekibimizin özverili çalışmalarının ve kendilerini bu işe adamalarının bir sonucu. Üstün hizmet anlayışımız, tesislerimiz ve eğlence imkânlarımızla müşterilerimizi memnun etmek için daha büyük bir şevkle planlar yapmaya, bu bölgenin kalkınmasına öncülük etmeye ve bölgeyi daha çok denizci ve yat sahibine tanıtmaya devam ediyoruz."

300 bağlama yeri ve 60 metreye kadar süper yatlara da hizmet verme imkânıyla Karpaz Gate Marina tekne sahibi ve mürettebatı için eşsiz ve el değmemiş bir bölgede lüks bir deneyim imkanı sunuyor.

Boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz tesisler arasında olağanüstü bir Beach Club, 33 metrelik sonsuzluk havuzu ve su sporları merkezi ile geleneksel Kıbrıs ile Türk mutfağının ön planda olduğu Hemingway's Restrobar yer alıyor. Ayrıca misafirlerin, fitness merkezi/spor salonu ve Mephisto Dalış Merkezi'ne erişim imkânları bulunuyor.

Marina; kapalı devre kamera sistemi, güvenlik personeli ve giriş kontrolü ile güvenlikli ve korunaklı bir alanda yer almakta olup 18.000 metrekarelik bakım onarım sahası ve 300 ton kapasiteli travel lift içeren bir çekek yerine sahip. Tekne sahipleri, aynı zamanda yakıt, teknik servis, yedek parça ve ikmal malzemelerinden tasarruf edebilecekleri gümrüksüz alışveriş imkânından da yararlanabiliyor.

Karpaz Gate Marina'nın 2017 yılına özel kampanyaları arasında ücretsiz çekme ve atma, alt yıkama ve zehirli boya uygulamaları ile 14 gün park imkânı sağlayan yıllık sözleşmeler de yer alıyor.

Birleşik Krallık Deniz Kuvvetleri bünyesinde faaliyet gösteren bir birlik olarak TYHA, marina müşterilerinin oy vermelerini ve marinaların söz konusu Ödüllere katılımını kolaylaştırmak adına son birkaç yıldır yarışmanın düzenlenme şekline yönelik önemli değişiklikler yaptı. Yarışma, doğrudan tekne sahiplerine ve mürettebatına yönelik olarak düzenlenirken kendilerinden www.marinaoftheyearawards.com adresine girerek en beğendikleri Altın Çıpalı yat limanına oy vermeleri isteniyor.

TYHA, 4100'ü aşkın oy verilen 2017 Ödülleri kapsamında en beğendikleri marinaya oy vermeleri için marina müşterilerini teşvik etmek adına GJW sigorta şirketiyle yakın işbirliğinde bulundu. Geçtiğimiz yıl, 82 gibi etkileyici sayıda marina oy alırken bu da Altın Çıpa ödüllü yat limanlarında verilen yüksek hizmet düzeyine müşterilerin ne kadar değer verdiklerini gösteriyor.

Yarışma kapsamında beş kategoride birinciler belirlenirken her kategoride ikinciler de ödüle layık görülüyor (Birleşik Krallık Kıyı Yat Limanları (250 bağlama yerinin altında ve üstünde olanlar), Birleşik Krallık Kara Yat Limanları, Uluslararası Yat Limanları ve Süper Yat Limanları). Daha ayrıntılı bilgi için TYHA'nın resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz: http://www.tyha.co.uk/

Karpaz Gate Marina ve 2017 yılına yönelik bağlama ücretleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.karpazbay.com adresini ziyaret edebilir ya da Marinayı (+90 533 833 7878) doğrudan arayabilir veya (info@karpazbay.com)adresine e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca son gelişmeleri @KarpazGate Twitter hesabından veya www.facebook.com/karpazgatemarina adresinden takip edebilirsiniz.

*Hüküm ve Şartlar geçerlidir.

Karpaz Gate Marina 

+90 533 833 7878

info@karpazbay.com

www.karpazbay.com

Saltwater Stone

Jules Riegal or Clive Bartlett

+44 (0)1202 669244

j.riegal@saltwater-stone.com

www.saltwater-stone.com

 • Lokasyon: Kuzey Kıbrıs’ın Karpaz Yarımadası’nın kuzey kıyısında, Zafer Burnu’nun 20dm batısında ve Girne’nin 48dm doğusunda (35 33.5 N 34 13.6 E)
 • Ödüller: The Yacht Harbour Association tarafından verilen en büyük ödül olan 5 Altın Çıpa ödülünü ve ICOMIA Temiz Marinalar ödülünü Temmuz 2013’de aldı.
 • Bağlama: 65 metre uzunluğa kadar300 bağlama kapasitesi - super yatlar için özel hazırlanmış 15 bağlama yeri.
 • Bağlama Yerindeki Servisler: Tüm bağlama yerlerinde elektrik ve kullanma suyu olanağına ek olarak TV bağlantısı ve yüksek hızlı Wi-Fi erişimi.
 • Güvenlik: 24/7 kapalı devre güvenlik kamerası sistemi ve güvenlik personeli. Ek olarak marinanın tüm ayrılmış özel alanlarına kartlı geçiş sistemi.
 • Çekek Sahası: 18,000 metrekare kara park alanı, modern ve tam donanımlı atölyeler ve eni 10 metreye kadar olan tekneleri çekebilecek 300 ton kapasiteli gezer vinç.
 • Yakıt İstasyonu: Euro dizel ve benzin satışı.
 • Duty Free: Bağlama, yakıt, teknik servis ve yedek parçada yabancı bayraklı yatlara duty free imkanı.
 • Olanaklar: Hemingway’s Restoran ve Bar; 33 metrelik sonsuzluk havuzu ile Beach Club, su sporları merkezi, özel plaj, çocuk havuzu ve oyun alanı, yelken kulübü, sinema ve sergi merkezi; Mephisto Dalış Merkezi; spor salonu; Mini-Mariners Kulübü
 • Seyir Bölgeleri: Kuzey Kıbrıs’ın yüzlerce metre uzunluğunda plajlar, mağaralar ve koylarla kaplı kıyılarını takip ederek Girne (48 dm) ve Gazi Magosa’ya (67 dm) seyir yapabilirsiniz. Türkiye’nin güney sahillerinde yer alan Alanya, Antalya, Marmaris ve Bodrum hemen yanıbaşınızda. 300 dm’den daha kısa bir seyirle ise Yunan adalarının giriş kapısı olan Rodos Adası’na ulaşabilirsiniz.
 • Aktiviteler: Müzik ve sinema geceleri, barbekü akşamları ve sanat sergileri.
 • Kolaylık Tesisleri: Mini Market, yat malzemeleri satış mağazası, çamaşırhane, ATM, Cyprus Yacht kullanılmış ve yeni tekne satış ofisi.
 • Marina Resepsiyon Hizmetleri: Günlük hava tahmin raporları, VIP servis, Ercan ve Larnaka Havaalanları’ndan transfer ve taksi hizmetleri.
 • Tatlı Su: Marinada üretiliyor.
 • Çevre Krililiği Kontrol: Atık su toplama ve arıtma merkezi, katı atık toplama, sintine suyu ve atık yağ toplama merkezleri.
 • Giriş ve Çıkış Formaliteleri: Marina personeli tarafından takip edilen giriş ve çıkış işlemleri - giriş limanı statüsü.
 • Üyelikler: ICOMIA Marinalar Grubu (IMG); ‘Destinations’, ART Marine Marinaları tarafından oluşturulan özel marinalar grubu üyeliği.
 • İşletmeci Şirket: Sea-Alliance Group
 • Marina Müdürü: Deniz Akaltan
 • İletişim: VHF Ch10 ve 16. Çağrı Adı ‘Karpaz Gate Marina’. 

Attached Files

PDF document