Skip to main content

Raymarine: Przedstawiamy wyświetlacze wielofunkcyjne Axiom™ z sonarem RealVision 3D™ i systemem Lighthouse 3

Press release   •   Feb 28, 2017 15:01 GMT

Raymarine wprowadza wyświetlacze wielofunkcyjne z procesorem czterordzeniowym i ekranem dotykowym, z funkcją przeglądania 3D i rzeczywistych sygnałów CHIRP. Prezentacja odbyła się na międzynarodowych targach żeglarskich Miami 2017.

Raymarine wprowadza wyświetlacze wielofunkcyjne z procesorem czterordzeniowym i ekranem dotykowym, z funkcją przeglądania 3D i rzeczywistych sygnałów CHIRP. Prezentacja odbyła się na międzynarodowych targach żeglarskich Miami 2017.

Z dumą przedstawiamy całkowicie nową rodzinę wyświetlaczy wielofunkcyjnych Raymarine o nazwie Axiom, gotowych, aby wywrócić do góry nogami całą branżę urządzeń elektronicznych dla żeglugi.

„Axiom” oznacza „aksjomat”. Oto, co mówi słownik na temat znaczenia tego słowa: „założenie, które przyjmuje się bez dowodu w systemie dedukcyjnym” lub „pogląd, twierdzenie, które przyjmuje się za oczywiste”. Słowo wywodzi się z greckiego axios i łacińskiego axioma, oznaczającego „wartościowy, godzien, odpowiedni”.

W rzeczy samej ‘AXIOM’ to idealna nazwa nowych, zaawansowanych wielofunkcyjnych urządzeń do nawigacji Raymarine. Dzięki wbudowanemu sonarowi RealVision 3D™, całkowicie nowemu systemowi operacyjnemu LightHouse 3 oraz oszałamiającej szybkości pracy procesora czterordzeniowego, AXIOM stanowi całkowicie nowy wzorzec działania w dziedzinie nawigacji i wyszukiwania ławic ryb.

Rodzina wyświetlaczy wielofunkcyjnych Raymarine Axiom oferuje niemal realistyczne obrazy, wykorzystując do tego wyjątkową funkcję Raymarine RealVision 3D, umożliwiającą perfekcyjną identyfikację ławic i obiektów podwodnych. Nowe, wzmocnione ekrany dotykowe, całkowicie pokryte szkłem, są dostępne z przekątną 7, 9 i 12,1 cala. W urządzeniach jest fabrycznie instalowany nowy system operacyjny Raymarine LightHouse 3. W połączeniu z szybkim czterordzeniowym procesorem, system operacyjny LightHouse 3 zainstalowany w Axiom zapewnia intuicyjną i wszechstronną nawigację. Zaprojektowany od nowa interfejs działa szybko, łatwo go opanować i spersonalizować.

NOWY sonar RealVision 3D

Na sonar RealVision 3D wędkarze czekali od dłuższego czasu – potrzebowali możliwości zobaczenia obiektów pod łodzią, za nią i za burtami. Chcieli widzieć wszystko od razu, w trzech wymiarach. Dzięki niewiarygodnej szybkości procesora czterordzeniowego, RealVision 3D jest w stanie wyświetlić cały podwodny świat – obiekty, rzeźbę dna, ławice i przynętę – z niespotykanym poziomem szczegółów. Użytkownik może z łatwością przesuwać, pochylać i przybliżać obraz 3D, aby zbadać go z każdego kąta, nawet z nietypowych punktów widzenia – takich jak stanie na dnie jeziora i patrzenie w górę na dno łodzi.

Widzisz interesujący fragment dna i chcesz go zbadać? A może widzisz dużą ławicę ryb przydennych lub wędrujących? Wystarczy dotknąć dowolnego punktu w przestrzeni trójwymiarowej, który nas interesuje. Wskazany obiekt od razu wyświetli się w widoku mapy.

Dzięki Axiom, wędkarze używający Raymarine dostają do dyspozycji całkowicie nowy sposób patrzenia na podwodne dane. Mają nieograniczone możliwości dostosowywania do własnych potrzeb, przy użyciu tylko jednego uniwersalnego przetwornika. Nie muszą kupować dodatkowych urządzeń.

Przetworniki RealVision 3D łączą technologie CHIRP DownVision, CHIRP SideVision, wysokoczęstotliwościowego CHIRP oraz RealVision 3D w jednej obudowie. Ponadto technologia sonaru stabilizowanego żyroskopowo kompensuje poruszenia łodzi, dając w efekcie realistyczne obrazy sonarowe 3D. Badanie całych zbiorników wodnych w promieniu 90 metrów na boki i w dół nigdy nie było łatwiejsze i szybsze.

Aby zbadać lepiej, trzeba by było osuszyć jezioro. RealVision 3D wyświetla rzeczywisty, czytelny widok topografii dna, szczątków obiektów i ryb wędkarzom, nurkom, ekipom poszukiwawczo-ratowniczym i wioślarzom. Ta technologia stanowi połączenie sonarów patrzących w dół i na boki oraz plotera map. Użytkownicy otrzymują pełne i rzeczywiste odzwierciedlenie podwodnej przestrzeni.

Nowoczesny system operacyjny i sprzęt

Specjaliści Raymarine wysłuchali opinii klientów, którzy wyrażali potrzebę bardziej rozbudowanej i intuicyjnej obsługi. Efekt? System LightHouse 3 z szybkim, płynnie działającym, łatwym w obsłudze interfejsem, dzięki któremu wystarczy kilka dotknięć, aby mieć pełną kontrolę nad urządzeniem. Elementy sterowania menu LightHouse LiveView umożliwiają dostosowanie mapy do własnych potrzeb i wyświetlanie zmian w nawigacji w czasie rzeczywistym. Dodanie inteligentnych okien kontekstowych i nowych trybów mapy pozwoliło na uproszczenie menu i przyspieszenie dostępu do trybu uproszczonego, szczegółowego i dla rybaków.

W urządzeniach elektronicznych dla żeglugi procesor często traktuje się po macoszemu. A przecież to on odpowiada za szybkość i łatwość obsługi, gdy jednocześnie uruchamia się wiele funkcji. Sercem każdego urządzenia Axiom jest integralny element sprzętu – procesor czterordzeniowy. Pozwala on na szybki rozruch systemu oraz jednoczesne wyświetlanie wielu widoków ekranu, z wieloma oknami, polami danych, regulacjami w czasie rzeczywistym – bez przerywania innych zadań uruchomionych w tle.

Ceny wyświetlaczy wielofunkcyjnych Raymarine Axiom zaczynają się od 745 EUR/ 649.99 USD – 3295 EUR/ 3349.99 USD excl. TAX

Ends

For further media information, please contact:

Ruud Heijsman

+32 3665 5100

ruud.heijsman@flir.com

Saltwater Stone

+44 (0) 1202 669 244

k.bartlett@saltwater-stone.com

Attached Files

PDF document