Skip to content
De winkel van JYSK in Schoten.

Press release -

Zes openingen op één dag: JYSK versnelt groei in België

JYSK zet een nieuwe stap in de Belgische expansie met de opening van zes winkels op één dag. Nooit eerder opende de Scandinavische woonwinkelketen zoveel nieuwe vestigingen tegelijk.

De feestelijke openingen vinden plaats op 18 maart in Borsbeek, Brugge, Grivegnée, Huy, Kuurne en Zottegem. Op Borsbeek na gaat het om voormalige winkels van Leen Bakker, die volledig worden omgebouwd naar het nieuwste winkelconcept van JYSK.

Voor de ombouw van de zes winkels zet JYSK speciale openingsteams in, samengesteld uit ervaren winkelbouwers en tientallen collega’s uit bestaande filialen. Samen maken zij de winkels klaar voor de grootste openingsdag in de geschiedenis van JYSK België.

“Zes winkels op één dag openen is uitzonderlijk”, zegt Frank Christant, Country Director van JYSK in België, Frankrijk en Nederland. “We geloven sterk in fysieke winkels en grijpen kansen in de markt om verder te groeien. Dat we dit als organisatie samen kunnen realiseren, bevestigt de kracht en ambitie van JYSK in België.”

Door de snelle uitbreiding verwelkomt JYSK dit jaar veel nieuwe collega’s, onder wie voormalige medewerkers van Leen Bakker. Daarmee zet de retailer een stevige stap richting de mijlpaal van 1.000 medewerkers in België. Elke nieuwe winkel biedt werk aan ongeveer tien mensen.

Verdere uitbreiding

JYSK opende in februari in Rijkevorsel al de eerste nieuwe winkel van 2026. Na de zes openingen in maart staat de teller op 76 winkels in België. In april openen nog eens twee winkels in Dendermonde en Marche-en-Famenne, gevolgd door een opening in Sint-Truiden in juni. Ook hier gaat het om voormalige Leen Bakker-locaties.

Daarnaast opent JYSK een nieuwe winkel op alle zeven voormalige Shopping Cora-sites. De eerste openingen staan gepland voor het begin van de zomer. De Deense retailer wil uiteindelijk doorgroeien naar minimaal 125 winkels in België.

JYSK viert de openingen op 18 maart gelijktijdig in elke winkel vanaf 9.00 uur met verschillende acties voor klanten. De recorddag wordt ondersteund door een nationale campagne op radio, televisie en sociale media, waarin de snelle uitbreiding van JYSK in België centraal staat.

Topics


Over JYSK/À propos de JYSK

JYSK is een internationale retailer met Scandinavische roots die het makkelijk maakt om van je huis en tuin, jouw thuis te maken. Met meer dan 3600 winkels en webshops in 50 landen heeft JYSK altijd een geweldig aanbod en vakkundige service in de buurt, ongeacht hoe klanten wensen te winkelen. In België telt JYSK 70 winkels verspreid over het hele land.

Oprichter Lars Larsen opende zijn eerste winkel in Denemarken in 1979. Momenteel heeft JYSK meer dan 34.000 collega’s in dienst. De jaaromzet in boekjaar 2024/25 bedroeg 6,2 miljard euro. JYSK is onderdeel van het familiebedrijf Lars Larsen Group.

JYSK est un revendeur international d’articles pour la maison aux origines scandinaves qui facilite l’ameublement de toutes les pièces de la maison et du jardin. Avec plus de 3 600 magasins et boutiques en ligne dans 50 pays, JYSK propose toujours des offres exceptionnelles et un service compétent de proximité, quelle que soit la manière dont les clients souhaitent faire leurs achats. En Belgique, JYSK possède 70 magasins dans tout le pays.

Le fondateur, Lars Larsen, a ouvert son premier magasin au Danemark en 1979. Aujourd’hui, JYSK emploie plus de 34 000 collaborateurs. Le chiffre d’affaires était quant à lui de 6,2 milliards d’euros pour l'exercice comptable 2024/2025. JYSK fait partie de l'entreprise familiale Lars Larsen Group.

Contacts