Gå til indhold

Mediebank

  • KONGELIGT FOTOALBUM med 159 s:h privatoptagelser af kong Frederik IX (1899-1972) af Danmark.jpg
    Licens:
    Brug i medier (kun for følgere)
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    800 x 359, 48,4 KB
  • Hans Scherfig- "Flodhest". Sign. Scherfig 1978, 43:290, stempel for UM-Grafik. Litografi i farver. Bladstørrelse 57 x 76,5. Uindrammet. – lille.jpeg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    320 x 242, 39,9 KB
  • Ellen Fischer- Nature morte med citrusfrugter og artiskokker, ca. 1920-25. Signeret Ellen Fischer. Olie på lærred. 38 x 54 cm. – lille.jpeg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    320 x 229, 35 KB
  • 8946-931_726x800.jpg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    726 x 800, 59,8 KB
  • 251105_930_10.jpg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    5248 x 7115, 13 MB
  • crop proveniens.jpg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    2356 x 1325, 420 KB
  • Tyrrestrup Gods.jpg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    1334 x 2000, 1,97 MB
  • Tyrrestrup Gods...jpg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    1334 x 2000, 1,45 MB
  • Tyrrestrup Gods..jpg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    3000 x 1688, 5,62 MB
  • Theodor Julius Kiellerup- Nature morte med en and, fasaner og en hare. Betegnet T. Kiellerup. Olie på lærred. 76 x 106 cm..jpeg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    4827 x 3581, 4,8 MB
  • Stort tysk skab af nøddetræ, svungen top, front med to døre bag hvilke senere hylder. Ca. 1850. H. 231. B. 200. D. 75...jpeg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    3543 x 3543, 2,21 MB
  • Stort tysk skab af nøddetræ, svungen top, front med to døre bag hvilke senere hylder. Ca. 1850. H. 231. B. 200. D. 75....jpeg
    Licens:
    Filformat:
    .jpg
    Størrelse:
    2999 x 2000, 2,5 MB
Vis mere