Press release -

Eurowizja przedłuża współpracę z Eutelsat

Paryż, 8 lutego 2018 - Eurowizja (Eurovision Media Services) - biznesowe ramię Europejskiej Unii Nadawczej (EBU) - i Eutelsat (Euronext Paris: ETL) ogłaszają odnowienie współpracy w zakresie dzierżawy pojemności w pasmie Ku satelity EUTELSAT 10A.

Odnowione, wieloletnie kontrakty, przyczynią się do dalszego rozwoju infrastruktury wykorzystywanej przez Eurowizję w ramach floty Eutelsat. Pojemność posłuży bezpośrednim transmisjom flagowych wydarzeń sportowych, włączając wszystkie najważniejsze mecze i turnieje piłkarskie, dla odbiorców w Europie i poza nią.

Graham Warren, dyrektor operacyjny Eurowizji, skomentował: „Umocnienie współpracy z Eutelsat to wsparcie dla naszej misji, jaką jest dostarczanie najwyższej jakości produkowanych treści i połączonych usług dla naszych członków oraz klientów pozycji Eutelsat 10° East.”

Michel Azibert, dyrektor Eutelsat ds. rozwoju i reklamy, podsumował: „Cieszymy się, iż pozostajemy jednym z ulubionych partnerów Eurowizji, pomagając jej zarazem w rozwoju ekosystemu nadawczego Europy. Niniejsze kontrakty wskazują niezmienną, znaczącą rolę satelitów w łańcuchu dostawy mediów dla profesjonalnych treści wideo.”

Topics

  • Telecom

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications (NYSE Euronext Paris: ETL, kod ISIN: FR0010221234) jest jednym z wiodących na świecie i najbardziej doświadczonych operatorów satelitów komunikacyjnych. Firma oferuje pojemność nadawczą na 39 satelitach klientom, wśród których są nadawcy i stowarzyszenia nadawców, operatorzy płatnej telewizji, dostawcy usług internetowych i wideo oraz przedsiębiorstwa i agencje rządowe. Satelity Eutelsat zapewniają pełen zasięg na Europę, Bliski Wschód, Afrykę, region Azji i Pacyfiku oraz obie Ameryki, umożliwiając szerokopasmową i rządową komunikację wideo, danych, niezależnie od lokalizacji użytkownika. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 37 krajów, którzy będąc ekspertami w swych dziedzinach, współpracują z klientami zapewniając najwyższą jakość świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com

Dział prasowy
Marie-Sophie Ecuer Tel: + 33 1 53 98 37 91 mecuer@eutelsat.com
Violaine du Boucher Tel: + 33 1 53 98 37 91 vduboucher@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Contacts

Thomas Fuchs

Press contact Pressesprecher Eutelsat Deutschland

Marie-Sophie Ecuer

Press contact Corporate Communications Director Eutelsat corporate, FRANSAT, Tooway +33 1 53 98 37 91

Jessica Whyte

Press contact Media Relations Manager - Eutelsat corporate +33 1 53 98 37 91