Press release -

Ghana gospodarzem VIII edycji konkursu DStv Eutelsat Star Awards!

  • Paolo Nespoli, astronauta ESA, przewodniczącym jury po raz piąty

Johannesburg, Paryż, 28 stycznia 2019 - Już po raz drugi w historii konkursu DStv Eutelsat Star Awards, zapoczątkowanego w roku 2011, funkcję jego gospodarza będzie piastować Ghana. Znana jako kraj na środku świata, Ghana jest ojczyzną pierwszego w historii konkursu zdobywcy nagrody głównej w kategorii plakat - Michaela Yeboahy (2011). Pozostali, pochodzący z Ghany, zwycięzcy konkursu na przełomie poprzednich 7 edycji to Lloyd Ossei Baffour (2013) i Ayawen Asuinura (2015).

Przedstawiciele rządów, środowisk akademickich i naukowych oraz studenci zostaną zebrani na uroczystej gali 8 edycji konkursu, którą MultiChoice Africa, przy współpracy z Eutelsat, poprowadzą w Akrze, 13 lutego 2019. Przewodniczącym jury będzie astronauta, Paolo Nespoli, a towarzyszyć mu będą eksperci: Dr Khamisi Kalegele, dyrektor ds. Zarządzania Wiedzą (KM) tanzańskiej Komisji ds. Nauki i Technologii COSTECH; Dr Angela Lamptey z wydziału Nauk o Morzu i Łowiskach Uniwersytetu w Ghanie; Astrid Bonté, dyrektor Eutelsat ds. międzynarodowych; Cheryl Uys-Allie, dyrektor MultiChoice Talent Factory; Ernestina Appiah, twórczyni i dyrektor wykonawczy Ghana Code Club; a także Cecil Sunkwa-Mills, dyrektor generalny MultiChoice Ghana.

Organizując konkurs DStv Eutelsat Star Awards, Multichoice Africa i Eutelsat mają na celu prowokację uczniów szkół średnich do innowacyjnego myślenia, uświadamianie jak wielkie znaczenie w życiu codziennym mają nauka i technologia, a także demonstrację wpływu satelitów na ogólny rozwój Afryki. Pod koniec roku 2017 konkurs otrzymał nagrodę Better Satellite Award na dorocznej gali Better Satellite World Award Dinner, odbywającej się w Londynie już po raz trzeci. Nagroda ta przyznawana jest przedsiębiorstwom, których innowacyjne działania sprawiają, iż świat jest zdrowszym, odnawialnym, lepiej wykształconym i prosperującym domem dla ludzkości.

Zwycięzcy konkursu DStv Eutelsat Star Awards otrzymują:

  • Nagroda główna w kategorii esej - podróż dla zwycięzcy i jego rodzica/opiekuna prawnego do paryskiej siedziby Eutelsat, a następnie do Gujany Francuskiej, celem wzięcia udziału w wyniesieniu rakiety w kosmos.
  • Nagroda główna w kategorii plakat - podróż dla zwycięzcy i jego rodzica/opiekuna prawnego do siedziby MultiChoice oraz Agencji Kosmicznej Południowej Afryki w Hartbeesthoek.

Szkoły, do których uczęszczają zwycięzcy nagród głównych otrzymają zestawy instalacyjne DStv, obejmujące antenę, odbiornik TV, najnowocześniejszy dekoder DSTV Explora i darmowy dostęp do pakietu edukacyjnego DStv.

Szczegóły dotyczące kryteriów oceny, nagród i wyboru finalistów dostępne są na stronie DStv Eutelsat Star Awards: http://www.dstvstarawards.com/about.html

Dołącz do nas na Facebooku by mieć dostęp do najświeższych wiadomości i inspiracji:

fb.me/DStvEutelsatStarAwards

O MultiChoice Africa

MultiChoice Africa to dostawca rozrywki w sektorze usług wideo. Urozmaicamy codzienność naszych odbiorców, zapewniając im najwyższą jakość usług - sprawiamy, iż rozrywka jest dostępna dla milionów widzów w Afryce, o każdej porze, bez względu na lokalizację, dzięki platformom, takim, jak: platforma usług satelitarnych DTH - DStv (www.dstv.com), platforma cyfrowej telewizji naziemnej (DTT) - GOtv (gotvafrica.com), a także platformom VoD i OTT - Showmax i DStv Now. Bez znaczenia, czy chodzi o lokalną telenowelę, wydarzenie sportowe światowej klasy, czy hit na skalę światową, nasze zaangażowanie w oferowane treści i systemy technologiczne zapewnia rozrywkę uwielbianą przez widzów. Wywodząca się z Afryki, spółka MultiChoice Africa zarządzana jest lokalnie, zatrudniając ponad 2750 osób w pełnym wymiarze, oraz ponad 14000 zleceniobiorców, niezależnych podwykonawców zewnętrznych i akredytowanych instalatorów, którzy wspólnie zapewniają najlepszą rozrywkę na świecie milionom odbiorców w 49 krajach Afryki Subsaharyjskiej. Nasza działalność rozwija się w parze z lokalną gospodarką, opierając się często na długoterminowych kontraktach z instytucjami rządowymi, nadawcami państwowymi i przedsiębiorcami. Jako wiodący w Afryce producent treści sportowych i lokalnych, rozwijamy nasz potencjał w zakresie umiejętności i pojemności, by zwiększyć jakość oferowanych przez nas treści na łamach flagowej inicjatywy, jaką jest MultiChoice Talent Factory (MTF)(www.multichoicetalentfactory.com). Poprzez wysokie wartości przekazywane naszym klientom, pracownikom i społeczeństwu, budujemy firmę przyszłości. Więcej informacji na: www.multichoiceafrica.com.


Dział prasowy


Lebogang Ramothata Tel: +27 11 289 4366 lebogang.ramothata1@multichoice.co.za


Subjects

  • Electronic business, communication

O Eutelsat Communications

Założona w 1977 roku firma Eutelsat Communications jest jednym z wiodących na świecie operatorów satelitarnych. Dzięki globalnej sieci satelitów i powiązanej infrastrukturze naziemnej, Eutelsat umożliwia swym klientom efektywną komunikację z ich odbiorcami w zakresie usług wideo, transmisji danych, usług rządowych, a także stacjonarnych i mobilnych usług szerokopasmowych, niezależnie od ich lokalizacji. Dzięki Eutelsat, ponad 6900 kanałów TV, obsługiwanych przez wiodące grupy mediowe trafia do miliarda odbiorców przystosowanych do odbioru DTH, bądź połączonych z sieciami naziemnymi. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu, a biura i teleporty zlokalizowane są na całym świecie. Eutelsat zatrudnia 1000 mężczyzn i kobiet z 46 krajów, których zadaniem jest zapewnianie najwyższej jakości świadczonych usług.

Więcej informacji na: www.eutelsat.com


Dział prasowy

  Jessica Whyte Tel.: + 33 1 53 98 37 91 jwhyte@eutelsat.com

Inwestorzy i analitycy
Joanna Darlington Tel. : +33 1 53 98 35 30 jdarlington@eutelsat.com
Cédric Pugni Tel. : +33 1 53 98 35 30 cpugni@eutelsat.com


Follow us at:

Eutelsat on Twitter Eutelsat on Facebook Eutelsat on LinkedIn Eutelsat on Youtube Eutelsat on Flickr Google+

Press contacts

Thomas Fuchs

Press contact Pressesprecher Eutelsat Deutschland

Marie-Sophie Ecuer

Press contact Corporate Communications Director Eutelsat corporate, FRANSAT, Tooway +33 1 53 98 37 91

Jessica Whyte

Press contact Media Relations Manager - Eutelsat corporate +33 1 53 98 37 91