Skip to content
For illustrative purposes, Yachtsense on a SACS Rebel 47
For illustrative purposes, Yachtsense on a SACS Rebel 47

Press release -

Firma FLIR Systems wprowadza Raymarine YachtSense

Skalowalne i modularne cyfrowe rozwiązanie klasy premium, skonstruowane z myślą o zintegrowanej automatyce i eleganckim sterowaniu nowoczesnymi systemami łodzi

ARLINGTON, Va. 10 grudnia 2020 r. – Firma FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) ogłosiła dzisiaj opracowanie Raymarine YachtSense, zaawansowanego cyfrowego systemu sterowania oferującego pełną kontrolę nad systemami elektrycznymi na statku oraz wgląd w informacje na ich temat. Modularny charakter systemu YachtSense na nowo definiuje przyszłość automatyki morskiej dla konstruktorów łodzi i instalatorów. System YachtSence oferuje skalowalność, możliwość adaptacji oraz odporną na uszkodzenia automatykę morską za sprawą intuicyjnego sterowania systemami pokładowymi za pośrednictwem dowolnych wyświetlaczy wielofunkcyjnych Raymarine Axiom®.

System YachtSense wykorzystuje wyjątkową modularną architekturę zapewniającą konstruktorom łodzi swobodę projektowania i normalizowania rozwiązań z zakresu sterowania cyfrowego, które są skalowalne w obrębie całej linii. Najważniejszymi elementami każdego systemu YachtSense jest moduł główny i moduł zasilania. Ponadto w jego skład wchodzi połączenie dodatkowych wielokanałowych modułów sygnałowych. Poszczególne moduły łączą się z określonymi urządzeniami i systemami pokładowymi – począwszy od oświetlenia, pomp, wind kotwicznych, platform ułatwiających wchodzenie do wody i systemów rekreacyjnych, aż po klimatyzację, generatory oraz inne systemy mechaniczne stosowane na łodziach.

Różne opcje personalizacji interfejsu użytkownika YachtSense umożliwiają konstruktorom łodzi i instalatorom tworzenie nowych, eleganckich rozwiązań z dziedziny automatyki do wykorzystania na statkach. Oferują one kapitanom pełną kontrolę nad każdym systemem pokładowym za sprawą dowolnych łatwych w użyciu wielofunkcyjnych wyświetlaczy dotykowych Axiom.

„YachtSense wyznacza nowy standard dla cyfrowych rozwiązań sterujących klasy premium stosowanych na większości współczesnych najbardziej zaawansowanych statków”, mówi Gregoire Outters, Dyrektor Generalny ds. marki Raymarine w firmie FLIR Systems. „Nasze inteligentne, modularne systemy z możliwością rozbudowy zapewniają konstruktorom łodzi pełną swobodę w zakresie projektowania najbardziej niezawodnych i wysoce zindywidualizowanych rozwiązań, które najlepiej zaspokajają potrzeby klientów w odniesieniu do konkretnych łodzi”.

System YachtSense, zaprojektowany, aby oferować użytkownikom spokój ducha w nieoczekiwanych sytuacjach, zapewnia trzy poziomy redundancji elektrycznej. Moduły główne wyposażone są w zintegrowaną klawiaturę umożliwiającą zmianę sterowania na ręczne, a także ekran LCD do diagnostyki systemu. Wszystkie moduły YachtSense mają wytrzymałe wodoodporne obudowy klasy IPX6 i objęte są trzyletnią gwarancją.

Ten system był fabrycznie instalowany we Włoszech na łodziach SACS Rebel 55. Matteo Magni, President SACS SRL mówi: „Byliśmy zachwyceni, że mogliśmy zainstalować system YachtSense na naszej łodzi przed jego wprowadzeniem. Cenimy podejście marki Raymarine do rozwoju produktu nastawione na współpracę z myślą o zaoferowaniu naszym właścicielom kolejnej generacji cyfrowych systemów przełącznikowych. Innowacje techniczne są zgodne z wizją SACS, którą jest budowa łodzi z bezkompromisowym wzornictwem i przyjazną w użytkowaniu architekturą. Ten system zapewnia intuicyjny wgląd w ważne informacje oraz łączność z systemami na łodzi. W szczególności jesteśmy pod wrażeniem zabezpieczeń, które są tak ważne w przypadku produktu odgrywającego główną rolę w funkcjonowaniu i eksploatacji łodzi”.

System YachtSense zostanie zaprezentowany po raz pierwszy podczas odbywającej się w tym tygodniu imprezy online METSTRADE Connect. Konstruktorów łodzi i integratorów, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat Raymarine YachSense, zapraszamy na stronę www.raymarine.com/yachtsense.

-###-

Kontakt dla mediów:

Karen Bartlett

Saltwater Stone

+44 (0) 1202 669 244

k.bartlett@saltwater-stone.com

Related links

Subjects

Categories


O firmie FLIR Systems, Inc.

Założona w 1978 r. firma FLIR System jest wiodącym przedsiębiorstwem technicznym koncentrującym się na inteligentnych rozwiązaniach czujnikowych dla sektora obrony narodowej i przemysłowego oraz do zastosowań komercyjnych. Naszą wizją jest zyskanie miana „globalnego szóstego zmysłu” za sprawą naszych rozwiązań technicznych pozwalających profesjonalistom z całego świata podejmować szybsze i lepsze decyzje z myślą o ratowaniu ludzkiego życia. Więcej informacji znajduje się na stronie www.flir.com. Zapraszamy do obserwowania @flir.

O marce Raymarine

Raymarine, marka firmy FLIR Systems, produkuje elektronikę morską o wysokich parametrach z myślą o łodziach stosowanych w celach rekreacyjnych i do drobnego handlu morskiego. Dzięki ponad 80-letniemu doświadczeniu w dziedzinie technologii Raymarine słynie dziś z łatwych w użyciu, solidnych i niezawodnych produktów. Nieustannie wprowadzamy innowacje, aby oferować najlepsze w swojej klasie czujniki i inteligentne systemy nawigacyjne – aby czas spędzany na łodzi był bezpieczniejszy i przyjemniejszy. Nasza linia elektroniki morskiej dostępna jest za pośrednictwem naszej globalnej sieci dealerów i dystrybutorów. Więcej informacji: www.raymarine.com

Client Newsroom

Welcome to the Saltwater Stone Client Newsroom, a daily updated resource for editors and journalists featuring news releases, images and videos issued on behalf of our international client base. Saltwater Stone is a specialist maritime communications agency working in the superyacht, recreational marine, shipping, offshore, subsea, fishing, renewables and naval sectors. If you are an editor or journalist wishing to receive Saltwater Stone client news releases direct to your inbox, please click or tap the follow button above.

Saltwater Stone