Skip to content
Mondelēz International víta spoločnosť Chipita vo svojej skupine
Mondelēz International víta spoločnosť Chipita vo svojej skupine

Tisková zpráva -

Mondelēz International uzavrela dohodu o akvizícii Chipita Global S.A., rýchlo rastúceho európskeho lídra v oblasti croissantov a pečených snackov

  • Mondelēz International víta spoločnosť Chipita Global S.A. s jej talentovanými ľuďmi, obľúbenými značkami a silnou tradíciou vo svojej skupine.
  • Akvizícia otvára potenciál pre inovácie tým, že spojí croissanty od firmy Chipita Global S.A. a ich ďalšie pečivo s legendárnymi značkami koncernu Mondelēz ako sú Cadbury a Milka.

ZÜRICH/BRATISLAVA3. januára 2022 – Spoločnosť Mondelēz International, Inc., (Nasdaq: MDLZ) dnes oznámila, že dokončila akvizíciu spoločnosti Chipita Global S.A., ktorá je rýchlo rastúcim lídrom v kategórii croissantov a pečených snackov v strednej a východnej Európe.

Akvizícia umožní spoločnosti Mondelēz International rozšíriť svoje pekárenské portfólio v Európe, čím uspokojí rastúci dopyt spotrebiteľov po tomto segmente. Otvára tiež silný potenciál pre inovácie, pretože spája ikonické medzinárodné značky Mondelēz ako sú Cadbury a Milka s obľúbenými značkami croissantov a pečených snackov spoločnosti Chipita Global S.A. ako napríklad 7Days. Produkty Chipita sa predávajú vo viac ako 50 krajinách sveta na trhoch s dvomi miliardami spotrebiteľov.

„Chipita je fantastický podnik postavený na pevných základoch tímom neuveriteľne talentovaných ľudí. Tešíme sa na to, že v Mondelēz International privítame týchto ľudí, obľúbené značky a ich silnú tradíciu. Napredujeme tak v našej stratégii stať sa globálnym lídrom v snackoch a pridružených oblastiach,“ povedal Vince Gruber, EVP a prezident Mondelez Europe. „Ukotvenie spoločnosti Mondelēz International v kategórii croissantov a pečených snackov prostredníctvom spoločnosti Chipita Global S.A. prispeje k zrýchlenému rastu v celej Európe a pomôže rozšíriť naše pôsobenie na kľúčových rýchlorastúcich trhoch strednej a východnej Európy.

Dnešným dňom tiež bude menovaný dočasný manažérsky tím, ktorý bude riadiť chod firmy Chipita a podporovať integračný proces v priebehu roku 2022. Dočasný manažérsky tím, ktorý je vyváženou kombináciou skúsených manažérov Mondelēz International a Chipita Global S.A., povedie Ivo Naydenov. Ten v Mondelēz International pôsobí takmer 20 rokov prevažne v krajinách juhovýchodnej Európy. Naydenov bude prínosom pre svoje široké spektrum odborných znalostí, ktoré si vybudoval počas dlhej kariéry v potravinárskom priemysle v rámci Mondelēz International aj mimo neho.

Nový dočasný generálny riaditeľ Naydenov povedal: „Už dlho obdivujem úspechy spoločnosti Chipita. Teším sa na spoluprácu s našimi novými kolegami na podpore inovácií a skvelých nových kombinácií produktov, ktoré táto akvizícia umožní. Tento spoločný štart vytvorí príležitosť učiť sa jeden od druhého, ale aj spoločne rásť a vytvárať nové príležitosti pre našich ľudí a značky. Plánujeme začleniť Chipita Global S.A. do Mondelēz International ohľaduplným, zodpovedným a starostlivým spôsobom, rešpektujúc skvelé podnikanie, ktoré vybudovali jej zamestnanci za posledných 40 rokov.“

Ďalšie podrobnosti o personálnych zmenách v dlhodobom vedení firmy po ukončení integrácie budú poskytnuté až keď budú aktuálne.

O spoločnosti Mondelēz International

Mondelēz International, Inc., (Nasdaq: MDLZ) umožňuje ľuďom „snackovať“ tým správnym spôsobom vo viac ako 150 krajinách po celom svete. S čistými výnosmi vo výške približne 27 miliárd USD za rok 2020 je MDLZ lídrom budúcnosti snackovania s ikonickými globálnymi a lokálnymi značkami, ako sú sušienky OREO, belVita a LU; čokolády Cadbury Dairy Milk, Milka a Toblerone; cukríky Sour Patch Kids a žuvačky Trident. Akcie spoločnosti Mondelēz International sú súčasťou indexov Standard and Poor’s 500, Nasdaq 100 a Dow Jones Sustainability Index. Navštívte www.mondelezinternational.com alebo sledujte spoločnosť na Twitteri na adrese www.twitter.com/MDLZ.

O spoločnosti Chipita

Chipita vznikla v Grécku pred 40 rokmi. Je jedným z najväčších výrobcov slaného a sladkého pečiva v strednej a východnej Európe s obratom približne 580 miliónov dolárov za rok 2020. Spoločnosť si drží vedúcu pozíciu vo výrobe balených croissantov a pečených snackov vďaka portfóliu ikonických značiek, medzi ktoré patria napríklad 7Days, Chipicao a Fineti. Rozvojovou stratégiou spoločnosti je dôraz na vývoj a rozširovanie portfólia cukroviniek a pečiva na veľkom počte trhov, poháňaný inováciami a silnými výrobnými kapacitami. Spoločnosť má osem výrobných závodov a pôsobí vo viac ako 50 krajinách, pričom má viac ako 5 400 zamestnancov.

Témata

Značky


CZ: Společnosti Mondelez Czech Republic s.r.o. a Mondelez Slovakia s.r.o. jsou součástí skupiny společností Mondelēz International, která je jedním z největších výrobců cukrovinek a pečených produktů na světě. Zaměstnává 80 tisíc lidí a umožňuje spotřebitelům ve více než 150 zemích světa vychutnávat snacky správným způsobem. Mezi její nejznámější globální značky patří čokolády Milka, Cadbury a Toblerone, sušenky Oreo a LU a bonbóny a žvýkačky Halls a Trident. Do portfolia produktů na českém a slovenském trhu patří také značky Opavia Zlaté, BeBe Dobré ráno, Brumík, Fidorka, Figaro, Kolonáda, Miňonky, Tatranky či TUC. V České republice a na Slovensku naše společnost působí od roku 1992. Ve čtyřech továrnách, dvou obchodních jednotkách a centru sdílených služeb zaměstnává téměř 2,5 tisíce lidí a obchodní zastoupení firmy zde prodává okolo 500 produktů pod 16 značkami. Více na www.mondelezinternational.com, www.facebook.com/mondelezinternational a www.twitter.com/MDLZ.

Kontakty pro média

Jiří Šebek

Jiří Šebek

Kontakt pro média Corporate & Government Affairs Manager Czech Republic/ Slovakia/ Hungary +420 702 932 937
Peter Kertesz

Peter Kertesz

Kontakt pro média Corporate & Government Affairs Manager Hungary +36 703 11 77 44

Související dokumenty

Mondelez Czech Republic, Mondelez Slovakia a Mondelez Hungária jsou součástí skupiny společností Mondelēz International, která je jedním z největších výrobců cukrovinek a pečených produktů na světě.

Mondelēz International působí v České republice a na Slovensku od roku 1992. Ve čtyřech továrnách, dvou obchodních jednotkách a centru sdílených služeb zaměstnává téměř 2,5 tisíce lidí a obchodní zastoupení firmy zde prodává okolo 500 produktů pod 16 značkami.