Skip to content
Mondelēz International daruje Slovenskému Červenému krížu a Potravinovej banke Slovenska

Tisková zpráva -

Mondelēz International daruje Slovenskému Červenému krížu a Potravinovej banke Slovenska

Bratislava 9. apríla 2020 – Spoločnosť Mondelēz International poskytla pred Veľkou nocou na Slovensku produktové dary dvom organizáciám, Slovenskému Červenému krížu a Potravinovej banke Slovenska. Viac ako tonu čokolád a cukroviniek značky Milka prevzal Slovenský Červený kríž. Spoločnosť mu v nadchádzajúcich dňoch poskytne aj finančný dar vo výške takmer 4 000 EUR. Potravinová banka prijala tiež takmer tonu sušienok a čokolád Milka aj ďalších značiek. Firma si týmto sľubuje, že prostredníctvom týchto dvoch organizácií doručí malé gesto spolupatričnosti tým najpotrebnejším, ktorí sa nachádzajú v tomto období mnohokrát v neľahkej situácii, a zároveň s tým, ktorí im každodenne pomáhajú. Zamestnanci spoločnosti Mondelez zároveň pomohli s distribúciou produktových darov do vybraných miest.

„Slogan jednej z posledných reklamných kampaní značky Milka je Daruj tým, čo dávajú najviac,“ hovorí Gabriela Bechynská, riaditeľka firemnej komunikácie spoločnosti Mondelez. „Preto sme ešte pred Veľkou nocou chceli darovať predovšetkým sezónne produkty tým, ktorí si to naozaj zaslúžia, urobiť im radosť týmto malým gestom a ukázať, že na nich v týchto chvíľach myslíme, vážime si ich prácu a sme s nimi. Vybrali sme dve organizácie, pre ktorých je pomoc druhým samozrejmosťou. Veríme, že ich prostredníctvom sa nám podarí potešiť tých, ktorí sú v prvej línii boja s koronavírusom, ale aj ďalších, ktorí to potrebujú. Ďakujeme zároveň tiež pracovníkom Slovenského Červeného kríža a Potravinovej banky Slovenska za to, že denne preukazujú nebývalé odhodlanie a nasadenie pomôcť ostatným ľuďom.“

Mondelēz International sa v celosvetovom meradle zaviazala darovať finančnú a materiálnu pomoc v súvislosti s pandémiou covid-19 vo výške 15 miliónov dolárov. Na ďalšej pomoci v rámci Slovenskej republiky, predovšetkým v Bratislave, kde je jej továreň, spoločnosť pracuje s ďalšími neziskovými organizáciami.

Témata

Značky


CZ: Společnosti Mondelez Czech Republic s.r.o. a Mondelez Slovakia s.r.o. jsou součástí skupiny společností Mondelēz International, která je jedním z největších výrobců cukrovinek a pečených produktů na světě. Zaměstnává 80 tisíc lidí a umožňuje spotřebitelům ve více než 150 zemích světa vychutnávat snacky správným způsobem. Mezi její nejznámější globální značky patří čokolády Milka, Cadbury a Toblerone, sušenky Oreo a LU a bonbóny a žvýkačky Halls a Trident. Do portfolia produktů na českém a slovenském trhu patří také značky Opavia Zlaté, BeBe Dobré ráno, Brumík, Fidorka, Figaro, Kolonáda, Miňonky, Tatranky či TUC. V České republice a na Slovensku naše společnost působí od roku 1992. Ve čtyřech továrnách, dvou obchodních jednotkách a centru sdílených služeb zaměstnává téměř 2,5 tisíce lidí a obchodní zastoupení firmy zde prodává okolo 500 produktů pod 16 značkami. Více na www.mondelezinternational.com, www.facebook.com/mondelezinternational a www.twitter.com/MDLZ.

Kontakty pro média

Gabriela Bechynská

Gabriela Bechynská

Kontakt pro média Corporate & Government Affairs Manager Czech Republic/ Slovakia/ Hungary +420 775 038 045
Peter Kertesz

Peter Kertesz

Kontakt pro média Corporate & Government Affairs Manager Hungary +36 703 11 77 44

Související dokumenty