Christen Købke

Billede   •   Feb 26, 2019 20:36 CET

Christen Købke: "Parti fra Garnisonspladsen". 1829. Usigneret. Olie på lærred. 24 x 37. Vurdering: 200.000-300.000 kr. Hammerslag: 360.000 kr.
Fotograf / Kilde Bruun Rasmussen
Størrelse 2,28 MB
Billedmål 3565 x 2295 pixels