Skip to main content

Mat och hälsa på SLU-konferens

Pressmeddelande   •   Nov 23, 2006 10:30 CET

Fullkorn, tarmhälsa och bioaktiva ämnen i livsmedel. Dagens stora trender inom livsmedelsforskningen togs upp på en välbesökt konferens på SLU Ultuna.

Arrangör för Livsmedelsforskardagarna var i år Uppsala livsmedelscentrum, gemensamt för Uppsala universitet och SLU. Ca 130 deltagare från näringslivet, myndigheterna och svenska universitet lyssnade och deltog i programmet. Många SLU-forskare berättade om sin forskning.


Ett axplock från programmet

* Biomarkörer för fullkornsintag

Per Åman, Per.Aman@lmv.slu.se, 018-67 20 45

Rikard.Landberg@lmv.slu.se, 018-67 20 46

Afaf.Kamal-Eldin@lmv.slu.se, 018-67 20 36


* Hitta bättre probiotiska bakterier

Stefan.Roos@mikrob.slu.se, 018-67 33 82


* Naturlig eller obligaorisk folatberikning

Margareta.Jagerstad@lmv.slu.se, 018-67 19 91


* Havrens avenantramider har antioxidativa, antiinflammatoriska och antiaterosklerotiska egenskaper, Fakta Jordbruk 1/2004,

Lena.Dimberg@lmv.slu.se, 018-67 20 47


* Bioaktiva ämnen i frukt och grönt, Ekogubbar hämmar cancer bäst, Antioxidanthalt i babyspenat

Marie.Olsson@vv.slu.se, 040- 41 53 51


Mer information om Livsmedelsforskardagarna

Arrangör: Uppsala livsmedelscentrum

Viktoria.Olsson@ulc.slu.se, Telefon: 018-17 57 42, Mobil: 0708-54 19 86

Kommentarer (0)

Lägg till kommentar

Kommentera

Agree With Privacy Policy