Press release -
Een op de vijf Belgische consumenten overweegt een auto-abonnement
Bijna een op de vijf Belgische consumenten overweegt een auto-abonnement, blijkt uit een nieuw onderzoek. Drie hoofdfactoren drijven de interesse: gemakkelijke budgetbeheersing, eenvoudige administratie en flexibiliteit.
18 procent van de Belgische consumenten geeft aan geïnteresseerd te zijn in auto-abonnementen in plaats van het bezit van een auto, volgens een nieuw onderzoek van Deloitte uit 2024. Voor 42 procent is de interesse ingegeven door de wens om beter controle te hebben over de uitgaven met een vaste maandelijkse prijs die alle kosten dekt. Eenzelfde percentage waardeert de eenvoudige administratie van de auto, terwijl 32 procent de flexibiliteit waardeert van niet gebonden te zijn aan lange contracten.
David Bailey, hoogleraar bedrijfseconomie aan de Birmingham Business School en een internationaal vooraanstaande deskundige op het gebied van de auto-industrie, benadrukt het toenemende belang van auto-abonnementsdiensten voor consumenten.
– Auto-abonnementsdiensten winnen aan populariteit in Europa, vooral onder jongere bestuurders. Ze bieden bestuurders meer flexibiliteit en keuze. Voor jongere kopers in grote Europese steden kunnen de kosten van volledig eigendom onbetaalbaar zijn, vooral als je de verzekering meerekent. Met een auto-abonnement kun je in je 'eigen' auto rijden, zonder alle rompslomp van volledig eigendom. Het past binnen de 'Mobility-as-a-Service'-beweging die aan het groeien is, zegt David Bailey.
Belgische dealerbedrijven zien mogelijkheden in auto-abonnementen
Jesper Hill-Kjærsgaard, CEO van de auto-abonnementsdienst :Dribe, ziet een toenemende interesse bij Belgische dealerbedrijven om auto-abonnementen in hun bedrijfsmodel te implementeren.
– We zien een groeiend aantal dealers nieuwe inkomstenbronnen verkennen om zich aan te passen aan de veranderingen in technologie en consumentengedrag. Velen zien abonnementsmodellen als een katalysator voor zowel groei als klantenbinding, aldus Jesper Hill-Kjærsgaard.
– De bedrijven zien nieuwe mogelijkheden in een plug-and-play-oplossing waarmee een abonnementsdienst zonder grote investeringen kan worden geïmplementeerd. Geautomatiseerde processen en eenvoudig beheer via een gestroomlijnde digitale oplossing verminderen de behoefte aan handmatig werk.
David Bailey legt uit dat de interesse van autodealers een natuurlijk gevolg van de marktvraag is.
– Het verbaast mij niet dat er veel interesse is voor franchise-achtige constructies van auto-abonnementsdiensten zoals :Dribe. Dergelijke diensten zijn een gat in de markt voor wagenparkbeheerders. In heel Europa biedt de markt de ruimte om in de toekomst aanzienlijk te groeien, zegt David Bailey.
Autodealers zullen de EV-opties uitbreiden
Volgens David Bailey houdt de groeiende belangstelling van autodealers voor auto-abonnementen ook verband met de nieuwe mogelijkheden die abonnementsdiensten voor elektrische auto's bieden.
– Auto-abonnementsdiensten zoals :Dribe bieden de consument de mogelijkheid om met een laag risico voor het eerst een elektrische auto te gebruiken. Dit is volgens mij de sleutel tot een bredere acceptatie van elektrische auto's, zegt David Bailey.
Dat is ook de ervaring bij :Dribe.
– De hogere aanschafkosten van elektrische auto’s als gevolg van dure batterijen en geavanceerde technologie kunnen een drempel vormen voor consumenten. Met auto-abonnementen met korte looptijd kun je een elektrische auto uitproberen voordat je er een koopt. Daarmee voldoen ze aan de vraag van de consument, aldus Jesper Hill-Kjærsgaard, CEO van :Dribe.
Related links
Topics
Categories
:Dribe is een digitaal auto-abonnementsbedrijf voor consumenten en bedrijven. Het is eigendom van Semler Gruppen, een van de grootste dealerbedrijven van Denemarken. :Dribe is gevestigd in Denemarken en werkt aan de internationalisering van het bedrijf met als doel de toegang tot auto’s overal ter wereld eenvoudiger, sneller en flexibeler te maken. www.dribe.io