Gå direkt till innehåll
Ny rapport – Släpp fram jobben!

Nyhet -

Ny rapport – Släpp fram jobben!

Almega Serviceföretagen släppte en ny arbetsmarknadspolitisk rapport lagom till att Almedalsveckan började. Syftet med rapporten ”Släpp fram jobben” är att hjälpa fler beslutsfattare att få upp ögonen för den potential som våra medlemmar har.

Genom att identifiera det som hindrar branschen från att växa hoppas vi uppmuntra till reformer som gör det möjligt för våra medlemmar att släppa fram ännu fler jobb, skriver Azita Shariati, VD Sodexo tillika ordförande i Serviceföretagen och Ari Kouvonen, näringspolitisk expert på Almega Serviceföretagen.

Läs mer här

Ämnen

Taggar

Presskontakt

Eva Kristensson

Eva Kristensson

Presskontakt Kommunikationsdirektör Communications & Corporate Social Responsibility +46 76502 5963