C. W. Eckersberg: "Trængsel i en Dør" (1844)

Billede   •   Sep 15, 2016 10:15 CEST

C. W. Eckersberg: "Trængsel i en Dør". Eller "Ved Lottericollectionen". 1844. Usigneret. Olie på lærred. 32 x 28. Vurdering: 600.000-800.000 kr.
Størrelse 35,3 MB
Billedmål 4674 x 5429 pixels