Le Corbusier: "20 heures, arrivée à Chandigarh" (1959)

Billede   •   Nov 22, 2016 14:13 CET

Le Corbusier: "20 heures, arrivée à Chandigarh". Sign. L-C 20 oct 51 9 mai 59 samt på bagsiden sign. Le Corbusier. Emaille på metal. 55 x 65. Proveniens: Arkitekt Jørn Utzon, sidenhen nedarvet i familien. Vurdering: 500.000-600.000 kr.
Størrelse 42,3 MB
Billedmål 6836 x 5568 pixels