Martinus Rørbye: Portræt af professor Lorentzen

Billede   •   Nov 29, 2016 19:36 CET

Martinus Rørbye: "Portraitfigur af Hr. Professor Lorentzen i hans Attelier". Sign. monogram 1827. Olie på lærred. 95 x 77. Hammerslag: 2,1 mio. kr.
Størrelse 5,62 MB
Billedmål 4148 x 5039 pixels