P. S. Krøyer: St. Hansblus på Skagens strand (1903)

Billede   •   Feb 28, 2017 18:43 CET

P. S. Krøyer: St. Hansblus på Skagens strand. Sign. S. Krøyer Skagen 1903. Olie på lærred. 48 x 79. Hammerslag: 4,3 mio. kr.
Størrelse 15,7 MB
Billedmål 7502 x 4436 pixels