P. S. Krøyer: St. Hansblus på Skagens strand

Billede   •   Feb 15, 2017 08:35 CET

P. S. Krøyer: St. Hansblus på Skagens strand. Sign. S. Krøyer Skagen 1903. Olie på lærred. 48 x 79. Vurdering: 3-4 mio. kr. Hammerslag: 4,3 mio. kr.
Størrelse 1,88 MB
Billedmål 3247 x 1958 pixels