Skip to main content

Siw´s krämiga Foie de Poulet tänker nytt kring kyckling i Matverk Gästrikland 2017 och går till riksfinal

Nyhet   •   Nov 09, 2016 11:05 CET

​Landshövding Per Bill satt i juryn och delade ut förstapriset i Matverk Gästrikland 2017 till Siw Persson för lagets kycklingprodukt.

En minst sagt snöig måndag arrangerade MatVärden de lokala landskapsfinalerna för tävlingen Matverk, Sveriges största produktutvecklingstävling. Medan snön yrde utomhus var det lugnt och koncentrerat på Gävle slott där ett tiotal jurymedlemmar, med landshövding Per Bill i spetsen, bedömde såväl tävlingsbidragens smak som marknadspotential. I tävlingen räcker det alltså inte med att produkten är god, den måste också ha potential att t.ex. säljas i butiker eller finnas på restaurangmenyerna framöver. Även faktorer som koppling till regionen och miljöaspekter vägs in i bedömningen.

Juryns motivering

Siw´s krämiga Foie de Poulet

Här tar man på ett innovativt sätt tillvara en råvara som annars går till spillo och erbjuder en ny, lyxig produkt som med stolthet kan presenteras som ett etiskt schysstare alternativ till fois gras. Kycklinglever i en form där smaken framträder på ett mycket balanserat, finstämt och nyanserat sätt!

Gastronomiska jurygruppen:
Gävleborgs landshövding Per Bill, sommelier, irene.lundvik@lansstyrelsen.se

Annica Tengvall, sommelier samt lärare på Restaurang- och livsmedelsprogrammet i Bollnäs, annica.tengvall@hufb.se

Johan Flodman, krögare, Matildas i Gävle, info@matildas.nu

Yasmin Mossberg, husfru Gävle Slott, yasmin.mossberg@lansstyrelsen.se

Erik Vestin, Brand of Gefle, produktutvecklare/förädlare, erik@brandofgefle.se

Marknadsjuryn:

Johan Zingmark, Menigo Gävle, grossist johan.zingmark@menigo.se

Hélène Westelius, Hélènes vin & mat, sommelier och matskribent, Bollnäs info@smakapahalsingland.se

Anna Beminge Linde, Region Gävleborg, anna.beminge.linde@regiongavleborg.se

Ingela Broström, Länsmuséet Gävleborg, historik & matarv, ingela.brostrom@xlm.se

Kontakt Lag Siw´s krämiga Foie de Poulet

Siw Persson (råvaruproducent
Ockelbo Kyckling 
kycklingsiw@gmail.com
070-646 7385

Reco Meat
Martin Sonefors (förädlare)
info@recomeat.se,
070-322 2329 

Kontakt tävlingsledare

Linda Elverstig MatVärden
linda@matvarden.se
tel 070 593 65 32

Mer information om tävlingen och föreningen

Hans Naess, Gastronomiska Samtal
hans.naess@gastronomiskasamtal.se
070-398 49 68

Kommentarer (0)

Lägg till kommentar

Kommentera