Gå videre til innhold
Procon Digital KirkeVert gir god informasjon på gravplassen og til menigheten
Procon Digital KirkeVert gir god informasjon på gravplassen og til menigheten

Nyhet -

Procon Digital med i Kunnskapsbyen Lillestrøm

Teknologibedriften Procon Digital er tatt opp som medlem i Kunnskapsbyen Lillestrøm, og nylig ble bedriften også kåret blant Norges 15 raskest voksende teknologiselskaper i gruppen Business Services i Deloitte's Technology Fast 50.

Som teknologi- og softwarehus er Procon Digital nå tatt opp som nytt medlem i Kunnskapsbyen Lillestrøm, som er et unikt partnerskap mellom næringsliv, kunnskapsinstitusjoner og offentlige virksomheter på Romerike.

- Vi ser frem til å kunne bidra til dette fellesskapet i Kunnskapsbyen Lillestrøm med våre unike egenutviklede løsninger og muligheter, uttaler adm.dir. Tor-Arne Lie Jensen i Procon Digital.

Egenutviklet innovativ teknologi

Procon Digital har siden 1999 utviklet digitale selvbetjeningsløsninger til mange bransjer, med hovedvekt på kommuner, banker, helsesektoren og eiendomsforvaltning, og har bl.a. spesialkompetanse fra kommunal forvaltning og innen bankdrift.

Selskapets ulike digitale selvbetjeningsløsninger er egenutviklet teknologi på selskapets egen skyplattform Procon Cloud, og selskapet har således unike løsninger der software og hardware er ført sammen på en brukervennlig måte plassert der folk ferdes.

Selskapet, som ble etablert av adm.dir. Tor-Arne Lie Jensen i 1990, har de siste årene opplevd en sterk fokus på selskapets ulike løsninger, noe som også resulterte i at Procon Digital ble kåret blant Norges 15 raskest voksende teknologiselskaper i gruppen Business Services i Deloitte's Technology Fast 50 i 2021.

Selskapets fokus på miljøvennlige løsninger og drift har også resultert i at selskapet nylig ble sertifisert som Miljøfyrtårn.

Praktisk Digitalisering med mange tusen daglige brukere

- Det er artig hva vi har fått til i løpet av disse årene med et dyktig mannskap der vi har utviklet digitale selvbetjeningsløsninger som har bidratt til å øke effektiviteten med mange millioner kroner årlig innen kommuner, banker og helsevesen. Det har skjedd litt siden jeg lærte meg å kode på hjemmekontoret i 1999, for å si det slik, sier Jensen.

Mange tusen mennesker bruker daglig digitale selvbetjeningsløsninger utviklet av Procon Digital AS, og selskapet holder nå bl.a. på å gjennomføre en stor kontrakt på leveranse av digitale selvbetjeningsløsninger for besøksmottak hos mange av kontorene til Statens vegvesen over hele landet.

Related links

Emner

Kategorier

Pressekontakt

Tor-Arne Lie Jensen

Tor-Arne Lie Jensen

Pressekontakt Adm.dir./CEO Procon Digital +4790601632

Relatert innhold

Procon Digital – digitale løsninger siden 1990

Procon Digital AS er landets ledende bedrift innen digitale selvbetjeningsløsninger basert på praktisk digitalisering plassert i det offentlige rom. Selskapets produkter og løsninger finner man innen mange ulike bransjer, bl.a. kommunal sektor, banker, fastleger og sykehus, eiendomsforvaltning, turisme og reiseliv, m.fl.

Procon Digital AS
Vestvollvn. 30C
2019 Skedsmokorset
Norge