Martinus Rørbye: "Parti af torvet i Amalfi". Usigneret. Dateret Amalfi 1835. Olie på papir monteret på lærred. 44 x 63. Hammerslag 3.000.000 kr.

Billede   •   Nov 27, 2018 19:41 CET

Størrelse 186 KB
Billedmål 800 x 627 pixels