Portræt af kunstnerens søster Anna Hammershøi set bagfra. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 38 x 28 cm. Hammerslag 1.500.000 kr.

Billede   •   Nov 27, 2018 19:41 CET

Størrelse 159 KB
Billedmål 566 x 800 pixels